ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Jak minął rok? 2021 w biżuterii ORSKA
Jak minął rok? 2021 w biżuterii ORSKA

Koniec roku to dobry czas, by na chwilę zatrzymać się i zerknąć na swoje działania w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Tę chwilę  wykorzystujemy i my, by podzielić się z Tobą subiektywnym spojrzeniem na działalność ORSKA w 2021 roku. Z czego jesteśmy dumni? Jakie lekcje musieliśmy odrobić?

Styczeń

Lubimy pracować z materiałami, które do naszej pracowni trafiają z niezwykłych, czasem bardzo odległych miejsc. Lubimy też historie, które się za nimi kryją! Na początku 2021 roku do warsztatu projektantki Anny Orskiej trafiły smukłe krople z pozostałości masy szklanej, która oddzieliła się w procesie wydmuchiwania większych naczyń. Zazwyczaj dekorują egipskie żyrandole i świeczniki, ale wypatrzone na jednym z kairskich targowisk i włączone w projekty ORSKA utworzyły oryginalną mini linię z kolekcji Frost. Kilkanaście sztuk naszyjników i długich kolczyków było efektowym połączeniem elegancji, kruchości i wytrzymałości. Jednocześnie był to zwiastun kierunku naszych działań w kolejnych miesiącach - preludium do kolekcji stworzonych z czułą myślą o środowisku.

ORSKA biżuteria kolekcja Frost autorstwa projektantki Anny Orskiej

Luty

Przełom stycznia i lutego to czas szalonej i pełnej radości sesji zdjęciowej do kolekcji VIVO, która miała Cię zaskoczyć wiosną. Po raz pierwszy w równym stopniu co na zdjęciach, skupiliśmy się na krótkich filmach. To moment w którym postanowiliśmy, że więcej ruchomego obrazu zagości na naszej stronie www oraz w social mediach. W lutym zrealizowaliśmy także walentynkową sesję do kolekcji Love, w której wystąpiła uśmiechnięta od ucha do ucha fanka biżuterii ORSKA, Esther Karash. Last, but not least: ku naszej ogromnej radości po wielu tygodniach przerwy ponownie otworzyliśmy butiki stacjonarne. Po tygodniach niepewności i tęsknoty w końcu mogliśmy spotkać się z Tobą twarzą w twarz!

ORSKA biżuteria kolekcja Love autorstwa projektantki Anny Orskiej

Marzec

Miesiąc rozpoczęliśmy od świętowania różnych odcieni kobiecości i siostrzanej siły. Z pomocą przyszła nam budząca się do życia natura! Do butików trafiły ozdobione błyszczącym kryształem proste kolczyki i piny, mogące pełnić funkcję mosiężnego kwietnika. Geometryczne formy bez trudu pomieściły gałązki, liście, kwiaty i piórka, dzięki którym piękno kolorowych kompozycji mogłaś mieć zawsze przy sobie. Marzec to także czas premiery nowej linii kolekcji Moon. Asymetryczne kolczyki, okazałe pierścionki i nieregularne piny w artystyczny sposób połączyły przeciwności: pofałdowaną, księżycową powierzchnię z gładzią wypolerowaną na wysoki połysk; chłodny grafit i ciepłe złoto. Gdzieś po drodze, w pierwszym kwartale, zmieniliśmy także opakowania ochraniające biżuterię oraz opakowania wysyłkowe. Papier w naturalnym odcieniu, bez folii i z ograniczonym do minimum zadrukiem był kolejnym krokiem w bardziej odpowiedzialną stronę.

ORSKA biżuteria pin do butonierki autorstwa projektantki Anny Orskiej

Kwiecień

To dla nas miesiąc debiutów, i to co najmniej kilku! Światło dzienne ujrzał projekt nad którym pracowaliśmy blisko trzy lata. Po wielu próbach i licznych wyzwaniach w końcu mogliśmy pokazać Ci kolekcję wegańskich torebek VIVO. Pierwszych torebek w historii ORSKA. Stworzonych z dbałością o detal w małym warsztacie kaletniczym z roślinnych materiałów. Z uwagi na ograniczenia pandemiczne kolekcja miała swoją premierę live w social mediach. To pierwsza event jaki zorganizowaliśmy w takiej formule – spontaniczny i naturalny, a choć niedoskonały to przez to bardzo autentyczny i szczery. Pierwszy też raz w ORSKA pojawiły się ambasadorki kolekcji. Aktywistki, działaczki, ekozmieniaczki: Marta Karwacka, Paulina Górska i Ania Pięta. Pomysł angażowania wartościowych, pięknych kobiet, które swoim działaniem edukują i szerzą dobro, wszedł na stałe w kanon działań firmy. Prasowa premiera kolekcji miała miejsce w Vogue Polska, ale zainteresowanie dziennikarzy przerosło nasze oczekiwania (dziękujemy!). Ruszyliśmy także z cyklem „Ambasadorzy Zmian” realizowanym wspólnie z Noizz.pl w którym prezentowaliśmy postaci dbające o środowisko i zmieniające świat na lepsze.

ORSKA biżuteria kolekcja VIVO autorstwa projektantki Anny Orskiej

Maj

Maj przyniósł nam nagrodę Must Have Łódź Design Festival dla kolekcji New Stone. Był także okazją do pierwszego od wielu miesięcy spotkania z dziennikarzami w ramach Press Day organizowanego w domu handlowym Mysia 3 w Warszawie. Miłą niespodzianką było zaproszenie Ani do rozmowy o recyclingu, wegańskich torebkach i artystycznej biżuterii w podcaście „Odpowiedzialna Moda” Małgorzaty Zajączkowskiej. A z nowości, w butikach pojawiły się okazałe łańcuchy z geometrycznymi elementami.

ORSKA biżuteria kolekcja New Stone autorstwa projektantki Anny Orskiej

Czerwiec

Ten ciepły, letni miesiąc upłynął nam pod znakiem nowej linii kolekcji Body „Akty czułości”. Kobiece ciało w różnych odsłonach i rozmiarach utworzyło biżuterię, która zachęca do oswojenia go i rozgoszczenia się w jego ramach. Naszyjniki, pierścionki, bransoletki, kolczyki i piny w pełnych radości kształtach były naszym zaproszeniem do wspólnej celebracji kobiecości. Sesja zdjęciowa zrealizowana została z udziałem tancerzy Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, a za obiektywem po raz pierwszy dla ORSKA stanął Wojtek Onak. Ambasadorką kolekcji została Marta Niedźwiecka, psycholożka i autorka popularnego podcastu „O zmierzchu”, która na naszym instagramowym koncie, w krótkim cyklu rozmów o ciele wspierała przekaz kolekcji. Czerwiec przyniósł nam także miłe zaskoczenie: Redaktor Michał Zaczyński umieścił wzmiankę o ORSKA w prestiżowej publikacji pod redakcją Karoliny Sulej "Reason and flair. A century of fashion in Poland". Ania Orska była gościnią Agaty Bisping w podcaście „Strefa Designu” Uniwersytetu SWPS.

ORSKA biżuteria kolekcja Body autorstwa projektantki Anny Orskiej

Lipiec

Początek wakacji był dla Ani Orskiej początkiem nowego wyzwania. W poszukiwaniu inspiracji, ciekawych materiałów i nowych komponentów ruszyła vanem dookoła Bałtyku. Nie była to podróż projektowa w jaką zwykła się udawać, co roku. Z uwagi na pandemiczne ograniczenia wyprawa do dalekiego kraju nie była możliwa. Projektantka rozejrzała się jednak dookoła i postanowiła eksplorować do tej pory nieznane oblicze jej ukochanego morza. Cała podróż zaowocowała cyklem czterech felietonów dla Vogue.pl, w których Ania opowiadała o różnych aspektach przygody i przybliżała czytelnikom najpiękniejsze miejsca Skandynawii i państw baltyckich.

ORSKA biżuteria autorstwa projektantki Anny Orskiej

Sierpień

W wakacje swoją premierę miała limitowana i pełna unikatów linia kolekcji Maris z koralem; krótka kolekcja wiszących kolczyków oraz efektownych naszyjników z różnobarwnymi frędzlami oraz pełna kamieni naturalnych, nowa linia kolekcji Gelato.

ORSKA biżuteria kolekcja Maris autorstwa projektantki Anny Orskiej

Wrzesień

To dla nas czas powrotu do Wietnamu. Sentymentalna podróż zaowocowała nową linią kolekcji Vietnam. Naszyjniki i kolczyki złożone z komponentów, które powstały w tym azjatyckim kraju, wzbogaciliśmy naturalnymi perłami z Zatoki Ha Long. Początek miesiąca obfitował w wydarzenia! Punktem centralnym był wernisaż wystawy prac Ani „Nowa estetyka. Odpowiedzialne projektowanie. Odpowiedzialność projektanta”, zorganizowanej w ramach Łódź Design Festival.

ORSKA biżuteria kolekcja Vietnam autorstwa projektantki Anny Orskiej

Październik

Jesień kojarzy nam się bardzo pracowicie! W październiku premierę miała kolekcja Baltica, owoc podróży Ani dookoła Bałtyku. Szerokie bransoletki, broszkonaszyjniki, unikatowe pierścionki i inna artystyczna biżuteria z bursztynem ozdobiona została kamieniem Mare, powstałym z przetworzonych rybackich sieci wyłowionych z bałtyckiego dna. Kolekcję pokazaliśmy na trzech premierach zorganizowanych w Warszawie, Poznaniu i Bydgoszczy oraz na dniu prasowym w domu handlowym Mysia 3. Ambasadorką kolekcji została Prezeska Fundacji Mare, Olga Sarna, która pojawiła się także w sesji zdjęciowej zorganizowanej na bałtyckiej plaży. Cześć dochodu ze sprzedaży pinów z kolekcji Baltica wspiera prace Fundacji, z którą jako ORSKA współpracujemy już drugi rok. Podwodną sesję wizerunkową zrealizował Jakub Wittchen. W październiku premierę miał także dokument „Warsztaty świata – Anna Orska w Stolicy Bursztynu” zrealizowany przez Discovery Group, dostępny w telewizji TVN Style oraz na player.pl. Ania była gościnią Mileny Bekalarskiej w podcaście Fashion Talks.

ORSKA biżuteria kolekcja Baltica autorstwa projektantki Anny Orskiej

Listopad

W listopadzie pokazaliśmy Wam nową odsłonę wegańskich torebek VIVO. Inspirowane naturą formy tym razem okryły się materiałem wykonanym z odpadów kukurydzy w kolorze amarantowym, chabrowym czy opalizującej oliwki. Po dwóch latach nieobecności w marce ponownie zagościły diamenty. Bardzo limitowana kolekcja Verum zawierała delikatne naszyjniki, bransoletki, kolczyki na sztyft i srebrne pierścionki z nieoszlifowanymi grudkami najtwardszych kamieni świata. Kolekcji towarzyszyła pełna czułości sesja z udziałem matki i córki, jednych z najwierniejszych fanek ORSKA. Zdjęcia podkreślały uniwersalne i nieprzemijające piękno surowych klejnotów.

ORSKA biżuteria kolekcja VIVO autorstwa projektantki Anny Orskiej

Grudzień

Ostatni miesiąc roku jest zawsze czystym szaleństwem. W tym czasie wszystkie nasze butiki przypominają siedzibę Świętego Mikołaja! Ale ponieważ lubimy wyzwania, przygotowaliśmy także szereg niespodzianek. I tym samym grudzień został miesiącem nowości w ORSKA. Prócz kolekcji Verum premierę miała także kolekcja Terra a w ramach niej unikatowe naszyjniki z kryształem górskim (1), limitowana kolekcja ze skamieniałym drewnem (2) oraz bardzo limitowana linia unikatowych naszyjników z kolekcji Bali wykonanych tylko w kilku sztukach. Grudzień był także czasem pierniczków – tych mosiężnych, przygotowanych jako prezent dla dziennikarzy i przyjaciół marki oraz tych tradycyjnie pieczonych, które spożywaliśmy przy wigilijnym stole.

ORSKA biżuteria kolekcja Verum autorstwa projektantki Anny Orskiej

Rok 2021 to rok wielu trosk, ale też wielu radości. Jednym z większych wyzwań była zmiana opakowań na bardziej przyjazne środowisku. A musisz wiedzieć, że w tej kwestii nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa😉 Wykonaliśmy wiele sesji zdjęciowych, część z nich zrealizowaliśmy zupełnie sami - wiedząc jak lubisz śledzić nasze poczynania w social mediach zgłębiliśmy techniki fotografii, filmu i montażu. Ania udzieliła kilkunastu wywiadów, napisała kilka tekstów a o samej marce pojawiła się ponad setka publikacji. Projektantka ma też na koncie trzy podcasty i jeden, nowy dokument z cyklu „Warsztaty Świata”. W 2021 roku zespół ORSKA powiększył się. Jako team mamy za sobą kilkanaście wdrożeń (większych i mniejszych) oraz udanych współprac. A także nową stronę internetową (tej historii napiszemy jeszcze ciąg dalszy, stay tuned)😊

W Nowym Roku obiecujemy nie przestawać eksperymentować, szukać ciekawych rozwiązań i materiałów oraz stawiać kolejnych kroków na drodze ku lepszemu, bardziej odpowiedzialnemu działaniu. Dzięki Tobie możemy rozwijać się i tworzyć. Dziękujemy ci z to.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium