ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Projektantka

Anna Orska - polska projektantka autorskiej biżuterii artystycznej

Anna Orska - polska projektantka autorskiej biżuterii artystycznej

ANNA ORSKA

projektantka biżuterii, wielbicielka miejskiego jednośladu, miłośniczka podróży - tych dalszych i tych nieodległych. Sztuka i design są obecne w jej życiu od dziecka. Zdobne ornamenty i przedmioty z rodzinnego domu uczyniła centralnym elementem jednej ze swoich wczesnych kolekcji. Tak odkryła w sobie miłość do upcyclingu, który jako jedna z pierwszych w Polsce wykorzystała w jubilerstwie. Nadawanie przedmiotom drugiego życia i stawianie ich w zupełnie nowym kontekście stało się jednym ze znaków rozpoznawczych utworzonej przez nią marki biżuterii artystycznej ORSKA. Absolwentka ASP w Poznaniu, doktor habilitowany sztuk plastycznych, autorka tysięcy wzorów biżuterii i drobnych form wzorniczych. Nie podąża za trendem, tworzy rzeczy ponadczasowe.

Zdjęcia z podóży Warsztaty Świata Anny Orskiej

„Woda jest moim żywiołem. W morskiej tafli odbija się błękit nieba, który jest przepięknym tłem dla wszystkiego, co jest na ziemi”

Anna Orska

Zdjęcia z podóży Warsztaty Świata Anny Orskiej
Anna Orska polska projektantka biżuterii artystycznej

W poszukiwaniu inspiracji przeczesuje lasy i łąki, zatapiając się jednocześnie w meandrach owadziego mikrokosmosu. Do tworzenia wykorzystuje otaczające ją przedmioty. Biżuterię wykonała już m.in. z tysiącletniego drewna dębowego z grodu Mieszka I, części samochodów i komputerów, mechanizmów przedwojennych zegarków, starych lin żeglarskich oraz fragmentów meteorytów.

Zdjęcia z podóży Warsztaty Świata Anna Orska w Peru

WARSZTATY ŚWIATA

Raz w roku Ania wyrusza w podróż projektową w poszukiwaniu rzadkich, często wymierających rzemiosł oraz nowych materiałów. Z każdej wyprawy przywozi niezwykłe historie ludzi, z którymi współpracuje. W peruwiańskich Andach Lucio i jego żona Rosa pomagali jej przełamywać słabości związane z chorobą wysokogórską. Gabriel i Fransisca w Meksyku cierpliwie uczyli ciosać kopalowe drewno i pilnowali by używając maczety po raz pierwszy w życiu, nie zrobiła sobie krzywdy. A nepalski mistrz Ramesh przyjął ją do swego warsztatu i pokazał rzemiosło, mimo iż w jego kulturze jest to zajęcie, którym nie może parać się kobieta.

Anna Orska polska projektantka biżuterii artystycznej w podróży Warsztaty Świata ORSKA w Meksyku
Anna Orska polska projektantka biżuterii artystycznej w podróży Warsztaty Świata
Zdjęcia z podóży Warsztaty Świata Anna Orska w Meksyku

Projektantka każdą wolną chwilę spędza na projektowaniu i tworzeniu w warsztacie. Ręczna praca jest jej formą medytacji. Pracuje nad wieloma projektami jednocześnie, ale nie każdy z nich ujrzy światło dzienne. Niektóre przeleżą wiele miesięcy zanim do nich wróci, a część być może nigdy nie będzie miała swojej premiery.

Ania jest fanką okazałych form biżuteryjnych. Jej nadgarstki zawsze zdobią szerokie bransolety z kolekcji Moon i Machiny naprzemiennie zestawione z węższymi. Lubi też miksować naszyjniki – długie, rockowe łańcuchy często zestawia z krótszymi, drobniejszymi naszyjnikami tworząc oryginalne kompozycje. Mieszanka stylów, materiałów i barw pozwala jej wyrazić siebie.

Anna Orska Polska projektantka biżuterii artystycznej
Duże, ręcznie robione bransoletki marki ORSKA biżuteria
Duże, ręcznie robione bransoletki marki ORSKA biżuteria

Tworząc biżuterię dbam o to, by była wyrazista.
Szukam czegoś ciekawego;
czegoś co ma swoją historię”

Anna Orska

Duże, ręcznie robione bransoletki marki ORSKA biżuteria
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium