ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Premiera biżuterii z kolekcji Maroko 0
Premiera biżuterii z kolekcji Maroko od ORSKA biżuteria w Poznaniu i w Warszawie

Na początku września, kiedy wszyscy nosimy jeszcze w pamięci wspomnienie wakacyjnej beztroski, spotkaliśmy się z Wami by wspólnie udać się w podróż do Maroka. Premierowe spotkania i pokazy dokumentu z cyklu "Rzemiosła Świata według Orskiej" zorganizowaliśmy w Warszawie, Poznaniu oraz Bydgoszczy. W miłej, niespiesznej atmosferze przymierzaliśmy ręcznie wykonaną biżuterię, próbowaliśmy marokańskich specjałów oraz okiem kamery spoglądaliśmy na podróż Anny Orskiej i Przemka Oleszczyka po marrakeskkch warsztatach.

Premiera najnowszej biżuterii ORSKA z kolekcji Maroko - spotkanie w Poznaniu

PRZEDPREMIERA KOLEKCJI MAROKO: POZNAŃ

Tym razem po raz pierwszy pokazaliśmy kolekcję Maroko w Poznaniu. W gościnnych murach Starego Browaru spotkaliśmy się z ponad 150 osobami, które podobnie jak my, uwielbiają ręcznie wykonaną biżuterię inspirowaną nietuzinkowym rzemiosłem. Na specjalnie wykonanych ekspozytorach, zainspirowanych kształtem egzotycznej, afrykańskiej architektury, zawisły ażurowe naszyjniki, wiszące kolczyki i efektowne bransoletki z niebieskim kryształem. Oglądający mogli zgłębić arkana marokańskiej kultury w rytm orientalnej muzyki, która rozbrzmiewała w głośnikach. Spotkanie poprowadziła Magdalena Sękowska, psycholożka i specjalistka od relacji, dla której podróżnicze kolekcje biżuterii ORSKA mają szczególną symbolikę, bo są o związku dwóch kultur i ludzi, którzy te kultury reprezentują. - Kupujemy relacje, kupujemy marzenia, kupujemy autentyczność - podkreślała.

Poznańska premiera kolekcji Maroko od ORSKA biżuteria

Poznanska premiera kolekcji Maroko w murach Starego Browaru od ORSKA biżuteria

Przedpremiera kolekcji biżuterii Maroko w Poznaniu

Marokańskie ekspozytory na premierze kolekcji Maroko w Poznaniu

PREMIERA KOLEKCJI MAROKO: WARSZAWA ORAZ BYDGOSZCZ

Spotkanie w Warszawie odbyło się w Elektrowni Powiśle. Poprowadziła je Julia Izmałkowa, znana w sieci jako Psychomama Julia. Ponownie blisko 150 osób wspólnie wysłuchało rozmowy oraz przedpremierowo obejrzało dokument z cyklu "Rzemiosła świata według Orskiej", który zrealizowany został w Maroku. Po projekcji szef kuchni Jerzy Nogal zabrał wszystkich w kulinarną podróż do Marrakeszu. Zgromadzeni goście mogli skosztować tradycyjnych marokańskich ciasteczek oraz wytrwanych potraw. Nie zabrakło także najlepszego wina z polskiej winnicy Turnau. Całość była ważnym dodatkiem do długich rozmów, przyjacielskich uścisków i ręcznie wykonanej biżuterii, która ponownie zawisła na specjalnie zaprojektowanych, egzotycznych ekspozytorach. Wiszące w oknach z łukiem kolczyki, jeszcze mocniej przywoływały myśli o mouszrabijja, czyli lokalnych, ażurowych osłonach okiennych i balkonowych.

W Bydgoszczy natomiast spotkanie miało nieco bardziej kameralny charakter i zupełnie odmienną formułę. Anna Orska spotkała się z przyjaciółmi marki w butiku  i spędziła z nimi całą sobotę. Opowieści o wyprawach i rzemiosłach nie było końca, a długie dysputy gęsto usłane były anegdotami z Marrakeszu. 

 

Anna Orska i Julia Izmałkowa w trakcie premiery kolekcji Maroko w Warszawie

Premiera kolekcji Maroko w Warszawie

Premiera kolekcji Maroko - ręcznie wykonana biżuteria po raz pierwszy w Polsce

Ręcznie wykonana biżuteria z Marrakeszu od ORSKA biżuteria na premierze kolekcji w Warszawie

Premiera kolekcji Maroko w Elektrowni Powiśle

Rozmowy w trakcie premiery kolekcji biżuterii Maroko

Zdjęcia: Rafał Kłos (Warszawa), ORSKA Team (Poznań)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium