ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Szeroka, ażurowa bransoletka z kryształem wykonana w Maroko marki ORSKA
  • nowość
dodaj do ulubionych

Szeroka bransoletka z niebieską cyrkonią z kolekcji Maroko

Wysyłka w: 2-21 dni
sprawdź formy dostawy
Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 400zł
Cena: 640,00 zł 640.00
ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane

Opis

• 80% alpaka, 15% cyrkonia, 5% mosiądz
• Szerokość bransoletki ok. 6 cm
• Długość bransoletki ok. 16 cm

Kolekcja inspirowana bogatą marokańską kulturą

Stworzone z metalu tradycyjne marokańskie lampy zachwycają precyzją wykonania i bogatymi ornamentami. Misterne, koronkowe konstrukcje w całości tworzone są ręcznie przez artystów w lokalnych warsztatach. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli tego energetyzującego afrykańskiego kraju, rozczepia wiązki światła w sposób, który wywołuje mieszankę zachwytu i niedowierzenia. Tysiące migoczących refleksów sprawia, że w małej lokalnej pracowni, można poczuć się jak na afrykańskiej pustyni pod rozgwieżdżonym niebem. Anna Orska zainspirowana tym widokiem, postanowiła zapisać wrażenia w biżuteryjnych formach. Poznając tajniki metaloplastyki pod okiem mistrzów, zaprojektowała kolekcję Maroko. Dwa pozornie bardzo odległe rzemiosła połączyła precyzja i oddanie detalom, które w gruncie rzeczy czynią metaloplastykę techniką bardzo jubilerską.

Szeroka bransoletka o koronkowej strukturze z kolekcji Maroko

Szeroka, sztywna bransoletka została wykonana ręcznie z alpaki w marokańskim warsztacie. Mistrzowie z Marrakeszu wycięli misterny wzór i nadali mu ażurową strukturę, a następnie pogłębili relief, by uwypuklić zdobienie. Chcą podkreślić grę światłocienia, w warsztacie ORSKA biżuteria została oksydowana. Bransoletkę zdobią trzy niebieskie cyrkonie - jedna większa, ułożona centralnie i dwie mniejsze, położone równolegle względem niej. Cyrkonie oprawione są w mosiężne oprawy w kontrastującym złotym kolorze. Dzięki umiejętnemu połączeniu akcentów w różnych kolorach, bransoletka o etnicznym charakterze otrzymała współczesny sznyt.
Bransoletki ORSKA są dostępne w rozmiarach odpowiednich dla nadgarstków od 14 cm do 23 cm. Na naszej stronie internetowej, w zakładce rozmiary znajdziesz wskazówki, jak wybrać właściwy rozmiar bransoletki.

Z obszaru ukrycia do strefy zainteresowania - marokańskie kształty

Spoglądając na szeroką bransoletkę z kolekcji Maroko trudno nie przywołać myśli o mouszrabijja, czyli ażurowych osłonach okiennych i balkonowych. Ten charakterystyczny element architektury krajów muzułmańskich pomagał schładzać gorące powietrze i równocześnie stanowił osłonę dla kobiet, które pozostając niewidocznymi mogły śledzić życie toczące się na ulicy. Współcześnie mouszrabijja mają zastosowanie głównie jako element zdobniczy, ale można je także spotkać w meczetach, w których oddzielają część modlitewną przeznaczoną dla kobiet od męskich spojrzeń. ORSKA, tworząc bransoletkę z kolekcji Maroko, symbolicznie przeniosła je z obszaru ukrycia w obszar zainteresowania, zamieniając elementy maskujące w formę, która przyciąga uwagę. W zapośredniczony, artystyczny sposób, uczyniła je widzialnymi.

Dane techniczne

Unikat Nie
Metal alpaka
Kolor metalu grafitowy
Szerokość bransoletki szerokie bransoletki

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (1)

28 grudnia 2023

Bardzo efektowna bransoletka. W oryginale jeszcze lepiej wygląda niż na zdjęciach. ((-:

Bezpieczeństwo

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium