Wykorzystując najbardziej charakterystyczny klejnot klasycznej biżuterii Anna Orska nie mogła postąpić inaczej, jak zinterpretować go w zupełnie nieszablonowy sposób. Projektantka kolejny raz doceniła naturę, zachowując indywidualny charakter jej wytworów. Nieregularna struktura nieoszlifowanych diamentów wyrzeźbiona przez Ziemię jest dowodem na niezaprzeczalny majstersztyk naszej planety. Każdy okruch i każda linia kamieni z kolekcji Verum zostały uformowane wiele milionów lat temu i w niezmienionej formie oprawione w odważne, niesztampowe formy. Dzięki temu przeszłość w oryginalny sposób łączy się z teraźniejszością. Kolekcja Verum kładzie akcent na nieoczywisty charakter piękna – to, co najbardziej wartościowe nie zawsze świeci najjaśniej. Czasem wymyka się normom i kanonom.

Verum

Diamentowe kolczyki na sztyfcie z kolekcji Verum Diamentowe kolczyki na sztyfcie z kolekcji Verum
Producent: ORSKA
Cena: 720,00 zł
zobacz więcej

Diamenty są symbolem miłości. Tej trwałej, nieprzemijającej, czystej, bezwarunkowej.  Nie pozwolą odejść najpiękniejszym chwilom w życiu, na zawsze chowając w swoich wnętrzach emocje i zamieniając je w wiecznie żywe wspomnienia. Ich ponadczasowe piękno oprawione zostało w pracowni ORSKA w srebro próby 925 oraz srebro pozłacane. W skład limitowanej kolekcji wchodzą delikatne naszyjniki, drobne kolczyki na sztyfcie oraz pierścionki. Artystyczna biżuteria, która syntetyzuje tradycję i nieszablonowe spojrzenie, doskonale sprawdzi się w roli pierścionka zaręczynowego lub jubileuszowej pamiątki.

Biżuteria z diamentami - co musisz o niej wiedzieć?

Diamenty są najtwardszą i najpiękniejszą postacią czystego węgla. Powstałe wiele milionów lat temu kamienie szlachetne uchodzą za symbol luksusu i pożądania, dlatego chętnie wykorzystywane są w jubilerstwie. Jednak tylko 10 -20% wydobytych diamentów ma potencjał zdobienia biżuterii. Najbardziej cenione są te idealnie przezroczyste, choć większość minerałów zawiera śladowe ilości innych pierwiastków. Diamenty najczęściej obrabia się mechanicznie to znaczy szlifuje się je i w postaci uładzonej wykorzystuje do zdobienia pierścionków, naszyjników, kolczyków i bransoletek. Istnieje cały system klasyfikacji i oceny jakości tych kamieni. 

Biżuteria z diamentami - artystyczne połącznie nieoszlifowanych kamieni

Jednak nie każdy projektant marzy o stworzeniu kolekcji z wykorzystaniem kamieni klasycznie oszlifowanych. Niektórzy, tak jak projektantka Anna Orska, doceniają wyjątkowy charakter surowych bryłek i przy ich wykorzystaniu tworzą niepowtarzalne naszyjniki, kolczyki, pierścionki i bransoletki. Artystyczna biżuteria z nieoszlifowanymi diamentami jest unikatowa i charakterna. To twórczy hołd dla najzdolniejszego artysty świata - natury. Surowe bryłki wyrzeźbione zostały siłami matki Ziemi wiele milionów lat temu. W swoich wnętrzach skrywają więc historię starszą niż człowiek. Każdy, kto nosi biżuterię z kolekcji Verum, może dopisać do tej opowieści swój własny rozdział.

Biżuteria z diamentami - pochodzenie

Miejsce wydobycia diamentów jest bardzo istotne i ściśle monitorowane. Min. w ramach inicjatywy Kimberley Process źródła dostaw diamentów są szczegółowo sprawdzane. Wszystko po to, by uniknąć tzw. krwawych diamentów czyli diamentów z terenów konfliktowych. Chcemy powiedzieć jasno i wyraźnie, byś nie musiała/musiał się martwić: diamenty z kolekcji Verum nie pochodzą z terenów konfliktowych. Anna Orska nabyła je od zaprzyjaźnionego kolekcjonera, z którym współpracuje od lat. I o którym wiadomo, że posiada wszystkie niezbędne dokumenty.

Biżuteria z diamentami - jak nosić artystyczne projekty Anny Orskiej?

Biżuteria z nieoszlifowanymi kamieniami projektu Anny Orskiej łączy tradycję z nowoczesnością w subtelny i oryginalny sposób. Elegancka biżuteria utworzy dyskretnie przyciągający uwagę komplet, ale świetnie sprawdzi się także w towarzystwie wzorów z pozostałych kolekcji ORSKA. Krótki naszyjnik z diamentami i kroplami srebra pasuje zarówno do białej koszuli jak i wieczorowej kreacji. Wraz z diamentowymi kolczykami na sztyft stanowią duet, któremu nie oprze się żadna wielka gala czy jubileusz. Delikatna bransoletka sprawdzi się jako dyskretna ozdoba w pracy, dodając elegancji prostym stylizacjom. Świetnie zaprezentuje się zarówno z białym t-shirtem jak i z koktajlową sukienką. Uprzyjemni Ci także romantyczne kolacje.

A skoro jesteśmy już przy romantyzmie, nie sposób nie wspomnieć o diamentowym pierścionku. Srebrna obrączka o szczotkowanej powierzchni ozdobiona została pozłacanym koszykiem, którego wnętrze skrywa nieoszlifowany diament. Jeśli szukasz pierścionka zaręczynowego to dobrze trafiłaś/trafiłeś:) Pierścionek z diamentem ORSKA wyraża całą paletę pięknych emocji i już nie może się doczekać, aż zostanie świadkiem tej wyjątkowego momentu. Nie zwlekają więc i zaproś go na oświadczyny:)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium