ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719

Bunt w sztuce zamykał jedne drzwi, ale otwierał drugie. Negacja klasycznych reguł i form zrodziła nową estetykę, która nie naśladuje rzeczywistości, lecz szuka odrębnego języka wyrazu. Projektantka Anna Orska tworząc limitowaną kolekcję biżuterii PARER zwróciła się ku sztuce, która łamała konwenanse. Miękkie linie zapożyczyła od surrealistów, nieregularne kształty i plamy – od abstrakcjonistów, a opozycję kolorów, szlachetność materiałów i dekoracyjne ornamenty z architektury art deco. Artystyczny eklektyzm tworzy nowy panteon znaczeń, które reinterpretują tradycję i klasycznie rozumianą elegancję. Połączenie kontrastów: czarnych onyksów i białych pereł, miękkich plam i ostrych linii, owoców morza i skarbów ziemi jest najlepszym dowodem na to, że przeciwieństwa się przyciągają.

Parer

  • nowość
  • nowość
  • nowość

Kolekcja Parer - onyks i perły

Kolekcja Parer autorstwa projektantki Anny Orskiej to połączenie ulubionego kamienia art deco - czarnego onyksu oraz ponadczasowego symbolu elegancji - naturalnej perły. Szlachetne materiały w kontrastujących kolorach utworzyły biżuterię, której trudno nie zauważyć. Wyraźne formy, mięsiste naszyjniki i okazałe bransoletki; asymetryczne kolczyki i otwarte pierścionki przyciągają spojrzenia. Ta biżuteria nie jest tylko dodatkiem - ona sama w sobie tworzy kreację!

Ręcznie wykonana biżuteria z kolekcji Parer stawia wyzwanie klasycznie rozumianej elegancji. To, co od wieków dobrze znane, w interpretacji ORSKA pokazane jest w nowym kontekście. Świeże spojrzenie odsłania nowe możliwości! Czarno-biała biżuteria udowadnia, że klasyka nie musi być nudna. Wprost przeciwnie! Może być oryginalna, odważna i niecodzienna; a przy tym wciąż uniwersalna i ponadczasowa.

SYMBOLIKA PEREŁ I ONYKSÓW

Skarby ziemi i owoce morze wykorzystane w kolekcji Parer, cenione są w jubilerstwie od tysiącleci. Przypisuje się im także symboliczne właściwości. Można w nie wierzyć, lub nie. Ale warto je znać. Niezależnie od tego, czy urzeka Cię ich wygląd czy ezoteryczny aspekt, połączenie onyksu i pereł ma moc!

Z CZEGO SŁYNĄ PERŁY?

Perła jest popularnym motywem w sztuce: od dzieł malarskich (jak obraz Vermeera) aż do filmów i piosenek. Na przestrzeni wieków uwielbiały ją koronowane głowy i popularne publiczne postaci (od Jackie Kennedy aż do Michele Obamy!), co sprzyjało jej popularności. Ale nie chodzi tu tylko o sławę i bywanie na salonach;) Perły cieszyły się popularnością także poza blaskiem fleszy. Są symbolem wierności i stałości, dlatego biżuteria z perłą będzie namacalnym dowodem szczerej deklaracji i pięknym prezentem dla wybranki serca. Białe klejnoty mocno wiąże się z niewinnością i kobiecością oraz macierzyństwem. Dawniej wierzono, że chronią przed złymi urokami i sprzyjają fortunie. Pojawiają się także w wierzeniach i legendach. Chrześcijanie uznają perły za atrybut Najświętszej Panny, zaś w mitologii greckiej funkcjonują jako ozdoba Afrodyty, bogini miłości. 

JAKIE SĄ RODZAJE PEREŁ?

Rozróżniamy perły słodkowodne i słonowodne. Rodzaj zbiornika wodnego oraz gatunek małża definiują ich kształt. Najbardziej cenione w jubilerstwie są perły idealnie kuliste, bez żadnych skaz i w kolorze kremowej bieli - choć w przyrodzie występują one w naprawdę różnych barwach (od kremowych, szarych i różowych aż po zupełnie czarne). W pracowni ORSKA perły pojawiały się już kilkukrotnie, zawsze jednak występowały w bardzo nieregularnej postaci. Lubimy niedoskonałą doskonałość pereł, dlatego sięgamy po egzemplarze unikatowe i oryginalne. To wyjście poza schemat jest świetną okazją do samodzielnego odkrywania nieoczywistych aspektów naturalnego piękna.

Z CZEGO SŁYNIE ONYKS?

Czarny onyks jest obiektem westchnień kolekcjonerów i świetnym amuletem. Biżuteria z onyksem będzie idealnym prezentem dla osoby, która stoi w obliczu dużego wyzwania. Onyks jest symbolem wytrzymałości i samokontroli - to kamień ludzi asertywnych, o twardym charakterze. Będzie niezastąpionym amuletem dla poszukiwaczy przygód. Może być także dobrą wróżbą dla par - to zapowiedź końca zmagań i pomyślnego finału. 

Onyks występuje w przyrodzie także w odmianach pełnych koloru, jednak w jubilerstwie najczęściej wykorzystuje się jego czarną wersję. Ten naturalny kamień to synonim dobrego smaku i elegancji. Jego siła tkwi w szlachetnej prostocie, którą często podkreśla się złotą barwą metalu. Naszyjnik, bransoletka czy pierścionek z onyksem będą świetnym rozwiązaniem dla osób, które na co dzień szukają subtelnego podkreślenia własnego stylu. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium