ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Surowa doskonałość diamentów

Wykorzystując najbardziej charakterystyczny klejnot klasycznej biżuterii zinterpretowaliśmy go w zupełnie nieszablonowy sposób. Kolejny raz doceniając naturę, postanowiliśmy zachować indywidualny charakter jej wytworów. Dlatego kiedy kilka lat temu diamenty po raz pierwszy pojawiły się w marce, miały surowy charakter i nieregularny kształt, który został uformowany wiele milionów lat temu siłami Ziemi. Bryłki diamentów w niezmienionej postaci oprawiliśmy w odważne, niesztampowe formy. Biżuteria z nieoszlifowanymi diamentami kładła akcent na nieoczywisty charakter piękna, podkreślając, że to, co najbardziej wartościowe nie zawsze świeci najjaśniej. Czasem wymyka się normom i kanonom.

Srebrny pierścionek z diamentami i perłą Srebrne pierścionki i naszyjniki z diamentami z kolekcji Verum

Kolory i błysk kamieni szlachetnych

Biżuteria z kolekcji Verum to już nie tylko diamenty. Niekwestionowana gwiazda jubilerstwa ma bowiem szlachetne towarzystwo. Repertuar kamieni naturalnych poszerzyliśmy o rubiny, szafiry, akwamaryny i kamienie księżycowe. W kolekcji pojawiły się także fasetowane diamenty. Różnorodność minerałów, kolorów, struktur i geologicznych właściwości, zachęciła nas do przygotowania specjalnie dla nich osobnego królestwa. Idealne na rocznicowy prezent, polecają się także na romantyczne, zaręczynowe kolacje.

Srebrny pierścionek z diamentem

Rubin

Symbol namiętności i miłości zachwyca głęboko czerwoną barwą. Rubin jest jednym z najrzadszych kamieni świata, a przez to także jednym z najbardziej pożądanych. Choć zodiakalnie przypisany jest Koziorożcom, ucieszy każdego, bez względu na położenie gwiazd.

Perydot

Ta rzadka i szlachetna odmiana oliwinów uwodzi unikalną, jasnozieloną barwą. Nazywany również wieczorowym szmaragdem, jest kamieniem nie tylko Ziemi, ale i nieba. Fragmenty perydotu znaleziono bowiem w jednym z meteorytów. W metafizyce słoneczny, zielony minerał przypisywany jest osobom urodzonym w sierpniu. Kamień ten jest także patronem związków z szesnastoletnim stażem.

Srebrne pierścionki z nieszlifowanymi diamentami

Akwamaryn

Jasnobłękitny kamień szlachetny pochodzi z grupy beryli, do której zalicza się także szmaragd. Jego piękna, idealnie klarowna barwa to zasługa pochodzenia – klejnot, który odnajdziesz w kolekcji Verum pochodzi z Brazylii, z jednej z największych jego kopalni na świecie. Akwamaryn nazywany jest kamieniem morza. Uważany za skarb syren, noszony był przez marynarzy jako talizman.

Kamień księżycowy

Jego srebrzystoperłowa, lunarna poświata czyni go jednym z najbardziej fascynujących minerałów, jakie wykorzystuje się w jubilerstwie. Wygląda jak kamień nie z tej Ziemi! W kolekcji Verum zdobi srebrne pierścionki. Dzięki temu kawałek uniwersum możesz mieć zawsze przy sobie.

Srebrny naszyjnik z pereł z wisiorkiem
Srebrny naszyjnik z wisiorkiem z diamentem i perłą

Perły

Najcenniejszy morski klejnot jest ponadczasowym symbolem luksusu i symbolem pożądania. Perły zachwycają od stuleci i nie tylko się nie nudzą, lecz wciąż zaskakują nowymi aspektami. Niegdyś cenione były wyłącznie te doskonale kuliste, o nieskazitelnej kremowej barwie. Dziś najpiękniejsze perły przybierają bardzo różnorodne kształty, rozmiary oraz kolory. I właśnie one skradły serca współczesnych kobiet. To dowód na to, że gdy przestajemy podążać za określonym wzorcem piękna, odkrywamy znacznie bardziej zróżnicowany, ciekawszy świat..

Pozłacane kolczyki z diamentami
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium