ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
srebrna i złota bizuteria z kamieniami naturalnymi ORSKA

Bery - biżuteria piękna z natury

Las żyje, zachwyca różnorodnymi strukturami i połączeniem efemeryczności z trwałością. Obok imponujących rozmiarów drzew, które nabierają dojrzałości na przestrzeni dziesiątek lat, leśne ekosystemy tworzą również delikatne mchy, opadające liście i igły, rachityczne pajęczyny, szyszki i jagody. To bogactwo kształtów i form odlaliśmy w mosiądzu i srebrze tworząc inspirowaną naturą kolekcję Bery, której najnowsza odsłona oddaje dwoisty charakter lasu.

Poznaj kolekcję

Bery

Kolczyki – złote listki grabu Kolczyki – złote listki grabu
Producent: ORSKA
Cena: 280,00 zł
szt.
zobacz więcej
Jagodowe kolczyki z kolekcji Bery Jagodowe kolczyki z kolekcji Bery
Producent: ORSKA
Cena: 260,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bransoletka z jagodą i topazem Bransoletka z jagodą i topazem
Producent: ORSKA
Cena: 340,00 zł
zobacz więcej
Naszyjnik z makówką i chryzoprazami Naszyjnik z makówką i chryzoprazami
Producent: ORSKA
Cena: 760,00 zł
szt.
zobacz więcej
Małe kolczyki muchy z kolekcji Bery Małe kolczyki muchy z kolekcji Bery
Producent: ORSKA
Cena: 210,00 zł
szt.
zobacz więcej
Złota zawieszka do torebki z ptakiem Złota zawieszka do torebki z ptakiem
Producent: ORSKA
Cena: 130,00 zł
szt.
zobacz więcej
Złoty pin mucha z kolekcji Bery Złoty pin mucha z kolekcji Bery
Producent: ORSKA
Cena: 120,00 zł
szt.
zobacz więcej
Małe, pozłacane kolczyki z zielonymi cyrkoniami Małe, pozłacane kolczyki z zielonymi cyrkoniami
Producent: ORSKA
Cena: 260,00 zł
zobacz więcej
Srebrna bransoletka z jagódką i akwamarynem Srebrna bransoletka z jagódką i akwamarynem
Producent: ORSKA
Cena: 390,00 zł
zobacz więcej
Jagodowe kolczyki ze srebra Jagodowe kolczyki ze srebra
Producent: ORSKA
Cena: 310,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
Srebrny pin mucha z kolekcji Bery Srebrny pin mucha z kolekcji Bery
Producent: ORSKA
Cena: 140,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość

Biżuteria z kolekcji Bery: leśne zauroczenie

Mnogość kształtów, różnorodność faktur i nieskończony potencjał kolorów jakie występują w przyrodzie to dla Anny Orskiej źródło nieustającej inspiracji. Projektantka potrafi odnaleźć nowe pomysły niemal wszędzie, gdzie czuje wiatr we włosach: nad morzem, w polskich górach, w przydomowych ogródkach, na łąkach, polach i lasach. Małe skarby znalezione w połaciach leśnego runa, przyniesione do pracowni ORSKA, zainspirowały ją do rozbudowania jubilerskiego zielnika. Odtworzyła w mosiądzu liście, pędy, jagody i nasiona roślin w rzeczywistej wielkości. A dzięki zastosowaniu technologii odlewu w metalowych rzeźbach wiernie odwzorowała, każdy, nawet najdrobniejszy szczegół.

W tej ręcznie wykonanej biżuterii główną rolę grają formy zaczerpnięte prosto z natury! Wiszące kolczyki, długie naszyjniki, oryginalne bransoletki, piny i pierścionki, choć wykonane z mosiądzu, wyglądają jak żywe, przypadkiem przyniesione wprost z leśnych ścieżek. Drobne kwiatki i pędy zwabiły sobie towarzystwo. W kolekcji Bery odnajdziesz także biżuterię w kształcie drobnych owadów, żab i jaszczurek.

Biżuteria z kolekcji Bery jest różnorodna, podobnie jak różnorodna jest fauna i flora. Odnajdziesz w niej formy małe i duże, zdobne i minimalistyczne. Dzięki temu bogactwu stworzysz nie tylko eleganckie i klasyczne zestawy, ale np. także te w stylu boho. Jednym ze znaków charakterystycznych kolekcji jest asymetria, w której ORSKA odnalazła sposób na wyrażenie indywidualności stylu. Pary kolczyków, pozornie nie do pary, zachwycają oryginalnością i zapraszają do kreatywnej zabawy.

Biżuteria z kolekcji Bery: biżuteria z koniczyną

W kolekcji Bery odnajdziesz ręcznie wykonaną biżuterię z koniczyną. Bransoletka, kolczyki, naszyjnik i pin w pracowni ORSKA zostały ozdobione czterolistnym symbolem szczęścia. Delikatna biżuteria jest dobrym prezentem dla wszystkich łaknących uśmiechu fortuny. Czterolistna koniczyna często wręczana jest stojącym w obliczu dużego wyzwania np. tuż przed egzaminem lub na początku nowej drogi życia. Symbol powodzenia i dobrobytu może być także osobistym talizmanem. Noszony blisko ciała w biżuteryjnej formie ma sprzyjać pozytywnym splotom okoliczności i szczęśliwym zakończeniom. Wierzy się także, że każdy listek koniczyny niesie inne dobrodziejstwo: wiarę, nadzieję, miłość i szczęście. Symbol, który mocno zakorzenił się w naszej kulturze, jest także znakiem zakochanych. Wróżąc dobry los i przychylność planet, biżuteria z koniczyną często jest ślubnym akcentem. Stały bywalec łąk, ogródków i lasów przywołuje miłe wspomnienia i budzi dobre emocje. Wszak zabawa w poszukiwanie czterolistnej koniczny była nierzadkim sposobem na spędzanie wolnego czasu w dzieciństwie. W dorosłym życiu, biżuteria z koniczyną może przypominać o tej czystej radości znalezienia jedynej czterolistnej koniczyny, pośród setek trójlistnych. 

Biżuteria z kolekcji Bery: biżuteria z kłosami zboża

Złote łany zboża są ważną częścią sierpniowego pejzażu Polski. Dorodne kłosy kojarzą się z obfitością i dobrobytem. Według wierzeń zboże ma także działanie lecznicze, chroni przed złymi urokami, wiąże się z nim wiele tradycyjnych obrzędów oraz... przesądów. Anna Orska zamknęła w biżuteryjnych formach najpopularniejsze odmiany zboża. Kłosy pszenicy, jęczmienia, żyta i owsa odlała w mosiądzu, dzięki czemu udało się zachować każdy drobny szczegół z ich skomplikowanej budowy. Najbardziej niepokornym elementem były długie "włoski" zbóż, ale jeśli uważnie przyjrzysz się biżuterii z kolekcji Bery, odkryjesz, że w naszej poznańskiej pracowni znaleźliśmy na nie swój sposób. Bransoletka z kłosem, kolczyki, naszyjniki i pierścionek wyglądają bardzo realistycznie. Złoty kolor mosiądzu podkreśla ich naturalny wygląd. Biżuteria z kłosem zboża przypadnie do gustu wszystkim, którzy lubią zdobne formy, bowiem długi naszyjnik i wiszące kolczyki przyciągają uwagę. Biżuteria będzie także dobrym pomysłem na prezent np. dla miłośniczek wakacji za miastem. Autorska obrączka w formie zawiniętego, mosiężnego kłosa odnajdzie się w roli symbolu miłości. Podarowana ukochanej osobie, podobnie jak klasyczna obrączka, będzie wyrażać cała paletę pięknych emocji. Póki Was śmierć nie rozłączy. 

Biżuteria z kolekcji Bery: biżuteria z jemiołą

Jemioła jest zwiastunem świątecznej radości. W tym szczególnym okresie gości niemal w każdym domu. Od starożytności uchodzi za dar bogów, który przynosi dobrobyt i chroni przez złymi mocami. Zawieszona pod sufitem na kilka dni przed końcem roku podobno roztacza swe ochronne moce na dom gospodarzy i wszystkich domowników. Delikatne zielone listki ozdobione białymi jagodami rozgościły się także w pracowni ORSKA. Odlaliśmy w mosiądzu jemiołę i stworzyliśmy jej biżuteryjną wersję, by przynosiła pomyślność i szczęście przez cały rok! Naszyjnik i kolczyki z kolekcji Bery nie przystroją wnętrz, ale przywołają magiczny czar świąt zdobiąc Ciebie. Jeśli chcesz grudniowy entuzjazm i dobre emocje mieć zawsze blisko siebie, zerknij na naszyjnik i kolczyki z jemiołą. Mosiężne listki przystroiliśmy nieregularnymi, słodkowodnymi perłami, dzięki czemu wyglądają szlachetnie i elegancko.

Biżuteria z kolekcji Bery: biżuteria z noskami klonowymi

Noski klonowe kojarzą się z dzieciństwem i beztroską. Kiedyś, żywe oryginały upiększały nasze nosy, dziś ich mosiężna interpretacja może zdobić uszy, szyję, nadgarstki, a nawet palce. A wszystko to dzięki biżuterii z kolekcji Bery, której główną ozdobą są mosiężne zawieszki w kształcie nosków klonowych właśnie. Delikatna biżuteria przypadnie do gustu miłośnikom natury. Wiernie odwzorowane formy zawieszone na długim łańcuszku lub angielskich biglach utworzą duet idealny z biżuterią inspirowaną naturą z innych, przyrodniczych kolekcji Anny Orskiej.

Biżuteria z kolekcji Bery: biżuteria z kamieniami naturalnymi

Naturalne piękno drobnych elementów krajobrazu: szyszek, gałązek, liści i jagód, utrwaliliśmy w autorskiej biżuterii i ozdobiliśmy dyskretnym urokiem kamieni naturalnych. Potencjał tego duetu dostrzegliśmy nie przypadkiem - kamienie naturalne, ukształtowane przez siły natury miliony lat temu, w oczywisty sposób komponują się z roślinnymi motywami. Odpowiednio oszlifowany granat wygląda zupełnie jak czarna porzeczka, a delikatność listków barberysu skutecznie podkreśla łagodny błękit turmalinów. Cały wachlarz możliwości stworzony przez naturę a uchwycony przez jubilerów ORSKA utworzył kolorowe naszyjniki, pierścionki, kolczyki i bransoletki, które pięknie noszą się solo, ale jeszcze lepiej prezentują się w zestawie.

Biżuteria z kolekcji Bery: ciąg dalszy nastąpi

Biżuteryjny zielnik ORSKA nieustająco się rozrasta. Co jakiś czas na jubilerskim stole lądują nowe gałązki, listki, pędy i jagody, które po kilku miesiącach pracy zmieniają się w kolczyki, pierścionki, bransoletki i naszyjniki. Anna Orska nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w tym temacie! Kto wie na jaki gatunek natknie się w trakcie kolejnego spaceru!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium