ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Bery - jesienne herbarium

Las żyje, zachwyca różnorodnymi strukturami i połączeniem efemeryczności z trwaniem. Obok imponujących rozmiarów drzew, które nabierają dojrzałości na przestrzeni dziesiątek lat, leśne ekosystemy tworzą również delikatne mchy, opadające liście i igły, rachityczne pajęczyny, szyszki i jagody. To bogactwo kształtów i form odlaliśmy w mosiądzu i srebrze tworząc inspirowaną naturą kolekcję Bery, której najnowsza odsłona oddaje dwoisty charakter lasu. Ręcznie wykonane wzory są metaforycznym zapisem koegzystencji zmiennego z trwałym. Kruche, przemijalne roślinne formy uwieczniliśmy w metalu i połączyliśmy z kamieniami naturalnymi, symbolem stateczności i niezmienności. Szmaragdy, fluoryty, chryzoprazy, topazy, akwamaryny i inne minerały w odcieniach zieleni i błękitu przywołują skojarzenia z bogactwem i hojnością natury.

Kolczyki i naszyjniki z igłami sosny ORSKA Biżuteria z kamieni naturalnych ORSKA

Jak w korcu maku

Kwiat maku kwitnie w kolekcji Plantis nieprzerwanie od kilku sezonów, zachwycając intensywnie czerwona barwą płatków. W najnowszej linii kolekcji Bery postanowiliśmy przyjrzeć się tej roślinie od samego początku. Dlatego na jubilerskim stole ORSKA pojawiły się makówki. Symbol odradzającej się ziemi odlaliśmy w mosiądzu i srebrze, wyraźnie zaznaczając strukturę inspirowanego naturą elementu. Metafora nadziei i radości ozdobiła delikatne bransoletki i długie naszyjniki ze sznurów kamieni naturalnych.

Srebrne i złote bransoletki z topazem i akwamarynem ORSKA Srerny naszyjnik z fluorytem ORSKA
Złote pierścionki z listkami ORSKA

Jesienne herbarium

Gałązki rokitnika, ozdobnej rośliny porastającej morskie wybrzeża i domowe ogródki, połączyliśmy z fluorytami i zamieniliśmy w okazałą kolię. Zdrowe liście uformowaliśmy także w bransoletki i wiszące kolczyki. W kolekcji znalazły się również łodygi jemioły, jagody berberysu i len. Asymetryczne kolczyki stworzyliśmy z wykorzystaniem długich igieł sosny. Dary wiecznie zielonego drzewa, symbolu potęgi i długowieczności, ozdobiły także delikatne łańcuszki i utworzyły oryginalny pierścionek. Liście szałwii i grabu, uformowaliśmy w oryginalne, szerokie pierścionki, by mogły zgrabnie oplatać palce przez cały rok.

zobacz kolekcję
ALT
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium