ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Jaszczurki - posłańcy Ojca Światło
Kolekcja Meksyk ORSKA biżuteria autorstwa projektantki Anny Orskiej

W regionie Oaxaca, w którym Ania Orska projektowała i tworzyła podróżniczą kolekcję marki, słońce i wysokie temperatury nie należą do rzadkości. Ciepły klimat sprzyja wszystkim, którzy lubią odpoczynek na rozgrzanych piaskach złocistych plaż. Uroki gorącego Meksyku doceniają nie tylko rzesze turystów z całego świata, ale także jego stali mieszkańcy – jaszczurki. Czworonożne lub beznogie, niewielkich rozmiarów lub całkiem duże, jednokolorowe lub wielobarwne stanowią nieodłączny element krajobrazu.

Ręcznie robiona, czerwona broszka z kolekcji Meksyk marki ORSKA

W niektórych tradycjach jaszczurki uchodzą za zwierzęta ucieleśniające zło. Przypisuje im się te same znaczenia, którymi obdarowuje się węże i ropuchy. Jednak w zdecydowanej większości wierzeń ma ona pozytywne konotacje. W jej dobroczynne odziaływanie wierzyli starożytni Grecy i Rzymianie, pojawia się także w mitologii jako symbol Hermesa, jednego z dwunastu bogów olimpijskich. Antyczną pochlebną symbolikę zaadaptowało również chrześcijaństwo czyniąc z niej symbol zmartwychwstania. Dla rdzennej ludności Australii jaszczurka jest symbolem przodków, a jej naskalne wizerunki zdobią święte miejsca aborygeńskie. Również wiele plemion afrykańskich i południowoamerykańskich upatruje w niej symbol mądrości i roztropności.

Modne, kolorowe kolczyki inspirowane gadami z kolekcji Meksyk marki ORSKA

Jaszczurki są najliczniejszą grupą gadów. Posiadają niezwykłą zdolność porzucania własnego ogona w sytuacji zagrożenia życia. Czujne i uważne, lubią miejsca słoneczne i ciepłe. Ze względu na te upodobania wiele plemion upatrywało w nich posłańców Ojca Światło i mocno wiązało z symboliką światła. Te zmiennocieplne gady wzmacniają jasne strony naszej osobowości i synchronizują energię. Moc ognia, którą ze sobą niosą wspomaga proces przemiany naszych słabości w wewnętrzne światło.

Modne, kolorowe kolczyki inspirowane gadami, marki ORSKA, kolekcje Meksyk

Jaszczurki powinny być ważnym amuletem i nieodłącznym elementem naszej zapracowanej codzienności. Zestresowani, skupieni na jak najlepszym wypełnianiu wielu obowiązków zapominamy o chwili wytchnienia i regeneracji. Jaszczurka jest symbolem równowagi. Sympatyczna zwinka, zielonka lub krągłogłówka może dodać nam energii, wspomóc w znalezieniu czasu na relaks i odpoczynek. Jej domeną jest także obszar marzeń i snów. Jest pomocnym towarzyszem w osiąganiu celów, pomaga pokonywać wszelkie trudności stojące na drodze do realizacji wielkich planów.

Naszyjnik z ręcznie malowaną granatową zawieszką, marki ORSKA, kolekcje Meksyk

Biżuteria z jaszczurką to silny talizman. W kolekcji Meksyk znajdziecie je pod postacią ręcznie rzeźbionych broszek. Małe gady pomalowane w barwne zapoteckie wzory lubią efektowanie wylegiwać się na ramionach lub klatce piersiowej, utkwione w klapie marynarki. Przykuwają uwagę, intrygują, nie pozostawiają właściciela niezauważonym.

Ręcznie robiona, turkusowa broszka marki ORSKA kolekcja Meksyk
naszyjnik z ręcznie malowaną zawieszką, marki ORSKA kolekcja Meksyk
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium