ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Jaguar - kot siły i mocy 0
Jaguar - kot siły i mocy

Myślenie magiczne, chociaż kojarzone głównie z kulturami pierwotnymi, dobrze funkcjonuje również w XXI wieku. Wierzymy w przesądy, chętnie uczestniczymy w obrzędach i rytuałach, sprawdzamy horoskopy i znaki zodiaku. Każda kultura przypisuje pewnym figurom i znakom szczególne właściwości. Wierzymy, że otaczanie się przedmiotami o pozytywnym znaczeniu przyniesie nam dostatek i szczęście.

Biżuteria ORSKA inspirowana jaguarem, z kolekcji Meksyk

Ania Orska spędziwszy miesiąc wśród lokalnej społeczności regionu Oaxaca w Meksyku poznała nie tylko tamtejsze rzemiosło, ale i kulturę. Sięgnęła po motywy, które zgodnie z wierzeniami miejscowych, od wieków przynoszą im pomyślność oraz chronią przed złymi mocami, pomagają, a nawet uzdrawiają.

Biżuteria ORSKA inspirowana jaguarem, z kolekcji Meksyk

Szczególnie duże znaczenie przypisywane jest jaguarowi, który dzięki niezwykłej sile, wdziękowi i zwinności zyskał miano króla Amazonii. To potężne i dumne zwierzę zna wszystkie tajemnice dżungli. Ciche i spokojne zdradza swoje dzikie instynkty gdy wpada na trop ofiary, a następnie atakuje z ukrycia wykonując szybki skok. Chociaż jaguar kojarzony jest głównie z aktywnością nocną, poluje o zmierzchu i świcie. Świetnie pływa. W odróżnieniu od lamparta (którego trochę przypomina) i innych dużych kotów, nie przegryza swojej ofierze gardła, ale jednym zwinnym chwytem szczęki miażdży jej czaszkę. Z uwagi na jego ogromną siłę Aztekowie upatrywali w nim wojownika. Z natury nieuchwytny i niedostępny, przez Majów był uznawany za duchowego przewodnika, istotę ułatwiającą komunikację pomiędzy zmarłymi i żyjącymi. Energia jaguara otwiera w człowieku wielkie moce, dodaje odwagi i siły, by dzielnie mierzyć się z wyzwaniami dnia codziennego. To także symbol statusu, władzy, dominacji i boskości.

Biżuteria ORSKA inspirowana jaguarem, z kolekcji Meksyk

Jaguar wiedzie żywot samotnika. Ma potężną głowę i mocną szczękę oraz krótkie, masywne kończyny, dzięki którym świetnie się wspina. Najczęściej w naturze można spotkać osobniki brązowo-żółte w czarne rozetki, które doskonale kamuflują. Zdarzają się jednak również egzemplarze o czarnym umaszczeniu. W kolekcji ORSKA jaguary wkomponowane w naszyjniki i broszki występują w unikalnych, energetycznych kolorach: zielonym, żółtym, różowym, niebieskim. Barwy niespotykane w przyrodzie, za to charakterystyczne dla tradycyjnej, meksykańskiej techniki zdobienia rzeźb alebrijes, przy użyciu której powstała kolekcja.

Biżuteria ORSKA inspirowana jaguarem, z kolekcji Meksyk

Jaguar jako zwierzę – szaman starożytnych plemion meksykańskich stał się naturalną inspiracją dla Ani Orskiej. Ten królewski kot, symbol piękna i elegancji może towarzyszyć nam na co dzień dumnie zwisając z szyi. Uwieczniony w pozie przyczajenia, w gotowości do skoku tuż przed atakiem, doda męstwa, odwagi i sprytu. Wyrzeźbiony w drewnie kopalowym, pomalowany ręcznie w drobne wzory inspirowane symbolami Zapoteków, których znaczenie ma dodatkową symboliczną moc, będzie wyjątkowym amuletem i oryginalną ozdobą.

Biżuteria ORSKA inspirowana jaguarem, z kolekcji Meksyk Biżuteria ORSKA inspirowana jaguarem, z kolekcji Meksyk Biżuteria ORSKA inspirowana jaguarem, z kolekcji Meksyk

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium