ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Inicjatywy i organizacje, które razem z nami wsparliście w 2020 roku 0
Inicjatywy i organizacje, które razem z nami wsparliście w 2020 roku

Każdego roku wspieramy w ORSKA ważne inicjatywy i organizacje, których misja bliska jest temu, w co wierzymy. Jako marka świadoma i odpowiedzialna społecznie uważamy to za swój obowiązek. Jesteśmy dumni, że nasz drobny gest pomaga budować potrzebną i pożyteczną całość, że razem z ludźmi, którzy nie boją się poświęcać swojego czasu dla wspólnego dobra, stawiamy kroki na ścieżce prowadzącej do ważnego celu. W całym procesie nieocenione jest również Wasze zaangażowanie – to wy kupujecie produkty, z których dochód lub jego część, zmienia otaczające nas środowisko. Dla nas to istotne, więc chcielibyśmy podsumować nasze zeszłoroczne aktywności i podzielić się z Wami efektami naszych wspólnych działań.

New Stone dla Fundacji Mare

Sercem kolekcji New Stone jest syntetyczny kamień, który powstał w wyniku przetworzenia poprzemysłowego plastiku. W procesie ręcznej obróbki tworzywa sztuczne zmieniły się w estetyczną bryłę, którą w pracowni ORSKA osadziliśmy w mosiężnych formach. Częścią kolekcji są piny, a całkowity zysk z ich sprzedaży wspiera Fundację Mare - jedyną organizację pozarządową w Polsce, której działania skupiają się wyłącznie na ochronie ekosystemów morskich, ze szczególnym naciskiem na ochronę ekosystemu naszego rodzimego Morza Bałtyckiego. Prężnie działający zespół MARE odpowiedzialny jest m. in. za organizację głośnej akcji "Czysty Bałtyk" w ramach której z dna morskiego wyłowiono blisko 147 ton odpadów. Kupiliście łącznie 31 pinów; uzyskana w ten sposób kwota wsparła bieżące działanie fundacji.

artystyczna biżuteria ręcznie robiona ORSKA kolekcja New Stone

 

Błyskawice dla Centrum Praw Kobiet

Ubiegły rok zapisał się na kartach polskiej historii nie tylko jako początek pandemii COVID19, ale również jako czas protestów w obronie prawa do wyboru jakie powinny mieć kobiety. Jako firma staramy się nie angażować w sprawy polityczne, jednak tym razem chodziło o coś więcej niż politykę – chodziło o wsparcie i wzmocnienie głosu wszystkich tych, którzy chcieli powiedzieć, że prawo do wyboru i samostanowienia są jednymi z podstawowych praw człowieka. Ania Orska spontanicznie stworzyła dla siebie parę kolczyków w kształcie błyskawic i podzieliła się nimi za pośrednictwem Instagrama. Wtedy dałyście nam znać, że również chciałybyście takie nosić. W ciągu 24 godzin zamówiłyście 54 pary kolczyków, z których całkowity zysk wsparł bieżącą działalność Centrum Praw Kobiet. Dziękujemy, że dzięki Wam mogliśmy jeszcze głośniej powiedzieć, że w trakcie wieczornych spacerów nie szłyście przez miasto same.

artystyczna biżuteria ręcznie robiona ORSKA

 

Miłosna Górska dla Tatrzańskiego Parku Narodowego

Mosiężna interpretacja charakterystycznej rośliny polskich gór w postaci broszki, pinów i kolczyków kwitnie całorocznie w kolekcji Plantis. Chłodny róż bujnego kwiatostanu miłosny górskiej, bo o niej mowa, przypomina, że korzystanie z walorów przyrody to przywilej, ale też odpowiedzialność spoczywająca na barkach każdego z nas. 10% dochodu ze sprzedaży miłosny kolejny już rok wsparło niezwykle potrzebną działalność Tatrzańskiego Parku Narodowego na rzecz ochrony naturalnego dziedzictwa Tatr. Miłośnicy Podhala zakupili łącznie 68 sztuk biżuterii. Gdybyście chcieli rozwijać swoje zasoby miłosny informujemy z radością, że w 2021 r. ponownie część dochodu z jej sprzedaży wesprze działania TPN.

artystyczna biżuteria ręcznie robiona ORSKA kolekcja Plantis, Miłosna Górska

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium