ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Artystyczna biżuteria męska marki ORSKA

Plantis - wiecznie żywy zielnik biżuteryjny

Królestwo roślin jest bardziej rozległe, niż jakakolwiek inna monarchia, przez co jest źródłem nieskończonej pożywki dla wyobraźni. Na podatnym gruncie fantazji Anny Orskiej wyrosły zdrowe pędy i silne liście, a w końcu nadszedł czas na pełen rozkwit. Wśród kilkunastu gatunków kwiatów znalazły się klasyki polskich pejzaży, takie jak rumianek, bratki czy niezapominajki, a także bardziej egzotyczne rodzaje, z orchideą, monsterą czy fuksją na czele. Jubilerzy ORSKA odręczne szkice przekształcili w papierowe modele, które następnie wycięli z równej blachy i skręcili zegarmistrzowskimi śrubkami. W ten sposób, pielęgnowane naturalnymi inspiracjami, zakwitły odmiany kolczyków, broszek i naszyjników – roślin domowych, biurowych i odświętnych.

Poznaj kolekcję

Plantis

Krótki kwiatowy naszyjnik - Rumianek Krótki kwiatowy naszyjnik - Rumianek
Producent: ORSKA
Cena: 520,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pin w kształcie kwiatu - Rumianek Pin w kształcie kwiatu - Rumianek
Producent: ORSKA
Cena: 210,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pin w kształcie żonkila z onyksem Pin w kształcie żonkila z onyksem
Producent: ORSKA
Cena: 280,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pin niezapominajka z kolekcji Plantis Pin niezapominajka z kolekcji Plantis
Producent: ORSKA
Cena: 380,00 zł
szt.
zobacz więcej
Biały pin w formie zawilca z kolekcji Plantis Biały pin w formie zawilca z kolekcji Plantis
Producent: ORSKA
Cena: 240,00 zł
zobacz więcej
Czerwony pin mak z kolekcji Plantis Czerwony pin mak z kolekcji Plantis
Producent: ORSKA
Cena: 260,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pin złota mrówka z kolekcji Plantis Pin złota mrówka z kolekcji Plantis
Producent: ORSKA
Cena: 140,00 zł
szt.
zobacz więcej
Złoty brelok do torebki z ćmą Złoty brelok do torebki z ćmą
Producent: ORSKA
Cena: 280,00 zł
szt.
zobacz więcej
Złoty brelok do torebki ze stonką Złoty brelok do torebki ze stonką
Producent: ORSKA
Cena: 280,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pin z kolekcji Plantis Pin z kolekcji Plantis
Producent: ORSKA
Cena: 190,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kolczyki ćmy z kolekcji Insekty Kolczyki ćmy z kolekcji Insekty
Producent: ORSKA
Cena: 380,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pin z kolekcji Plantis Pin z kolekcji Plantis
Producent: ORSKA
Cena: 210,00 zł
szt.
zobacz więcej
Naszyjnik z kolekcji Insekty Naszyjnik z kolekcji Insekty
Producent: ORSKA
Cena: 380,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kolczyki maki z kolekcji Plantis Kolczyki maki z kolekcji Plantis
Producent: ORSKA
Cena: 420,00 zł
szt.
zobacz więcej

ORSKA pełnymi garściami czerpie inspiracje z natury. Silne pędy, zdrowe liście i kolorowe kwiaty wycięte z metalu zamieniają się w pracowni ORSKA w efektowną biżuterię: długie naszyjniki, wiszące kolczyki i szerokie bransoletki. Rośliny znane z domowych ogródków, łąk i lasów są ręcznie malowane i skręcane biżuteryjną śrubką, dzięki czemu ich konstrukcja przypomina misterne origami. Biżuteryjny zielnik ORSKA rozkwita wszystkimi kolorami natury! Obok głębokiej zieleni monstery dziurawej dumnie prezentuje się czerwień maków, błękit niezapominajek, głęboka fuksja miłosny górskiej i biel rumianków. Biżuteryjne kwiaty kwitną cały rok! Są więc dobrą alternatywą dla ciętych roślin, których urok szybko przemija. Naszyjniki, kolczyki, pierścionki i bransoletki w kształcie kwiatów i liści lub z kwiatowymi zawieszkami, zestawione razem tworzą barwne bukiety, które dodają koloru codziennym stylizacjom.

Symbolika kwiatów zapisana w biżuterii

Każdy kwiat ma symboliczne znaczenie! Wykorzystując powszechnie znane wartości jakie metaforycznie reprezentuje dana roślina możemy stworzyć niewerbalny język. Głębokie uczucie, radość, oddanie lub troskę można wyrazić z pomocą określonych gatunków, a nawet kolorów. Te same wartości zapisane są w biżuterii z kolekcji Plantis. Każda broszka, naszyjnik czy kolczyki z kwiatowym wzorem wyraża emocje.

Symbolika kwiatów – biżuteria z rumiankiem

Rumianek jest szczególnie znany ze swych leczniczych właściwości. Istnieje jednak dużo więcej powodów dla których zasługuje na uwagę. Ten skromny przedstawiciel ziół jest nie tylko zdrowy, naturalny i urodziwy, ale też przystępny i bezpretensjonalny. Czyż nie brzmi jak prawdziwy ideał? Mimo, że listę komplementów pod adresem tej zwykłej rośliny o niezwykłych mocach trudno wyczerpać, często nie otrzymuje należnego uznania za swój wdzięk. A przecież można być jednocześnie dobrym i pięknym! Biżuteria z rumiankiem z kolekcji Plantis to zasłużony ukłon dla uroczej aparycji bohatera letnich pejzaży. Białe kwiaty o żółtych wnętrzach, wpatrując się w słońce z łąk i pastwisk, wyglądają jak jego małe odbicia. Wielu dobrze zna kojące właściwości takiej błogiej scenerii. By atmosferę relaksu zebraną z wiejskich ścieżek roztaczać wokół siebie, wystarczy założyć kolczyki z rumiankiem, kwiatowy pin czy naszyjnik z białym kwiatkiem. Rumianek to jednak coś więcej niż piękno i zdrowie. W słowiańskiej tradycji symbolizuje on także prawdziwą miłość i wieź. Dlatego dodatki z tym motywem to doskonała biżuteria ślubna, swym znaczeniem podkreślająca charakter okazji, a także wymowny podarunek dla ukochanych.

Symbolika kwiatów – biżuteria z żonkilem

Gdy świat się budzi z zimowych szarości daje nam małe zastrzyki optymizmu w postaci pierwszych wiosennych kwiatów, a na ich czele są żonkile. Te zamienione w efektowne piny, roztaczają aurę wiosny przez cały rok. Ręcznie wykonane żółte narcyzy zwiastują zmiany. Są symbolem odnowy, inspiracji i witalności. W naturze uwagę przyciąga także ich kolor, który kojarzy się z radością i energią. Ta mieszanka zabawy i optymizmu, po długich miesiącach pełnych szarości i zimowych temperatur, wywołuje tylko dobre emocje. Przypinkę z żonkilem może dumnie nosić każdy samozwańczy ambasador wiosny. To order, który nie wymaga przyznawania.

Symbolika kwiatów – biżuteria z niezapominajkami

Drobne niebieskie kwiaty zdobią łąki i leśne zacisza. Dzikorosnące okazy są pod ochroną, ale niewysokie rośliny są częstym bywalcem ogródków i przydomowych rabatek. Wiosenne rośliny w przyrodzie kwitną od kwietnia do maja, ale w ORSKA ich urok można podziwiać przez całe dwanaście miesięcy! Niezapominajki mają szerokie symboliczne znaczenie. Cicha prośba zawarta w ich nazwie sprawia, że bukiet niebieskich kwiatów często wręczany był przed dłuższym rozstaniem np. przed daleką podróżą. Naszyjnik z niezapominajką lub broszka z niezapominajką będą dobrym prezentem dla ważnych dla nas osób, które chcemy zapewnić, że na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Biżuteria z niezapominajką to także dobry talizman dla osób zabieganych, z głową w chmurach, które potrzebują dyskretnego ściągnięcia na ziemię.

Symbolika kwiatów – biżuteria z makami

Nie wyobrażamy sobie lata bez maków! Zauroczone głębokim odcieniem czerwieni makowych płatków postanowiliśmy stworzyć ich biżuteryjną wersję, by cieszyły oczy i serca dłużej niż jeden sezon. Tak do kolekcji Plantis trafiły piny oraz kolczyki w kształcie maków. Kwiat ten można odnaleźć w starożytnych wierzeniach i biblijnych przypowieściach, gdzie jest metaforą ulotnego życia. W słowiańskiej tradycji był symbolem płodności, pozwalał też na przekroczenie granicy między życiem a śmiercią. Mak powszechnie symbolizuje wyobraźnię i przyjemność. Biżuteria z makiem będzie gustownym dopełnieniem garderoby dla osób kochających sztukę i żyjących zgodnie z maksymą carpe diem. Pin z makiem może być też obowiązkowym dodatkiem w trakcie obchodów Dnia Pamięci. W krajach anglosaskich ubiera się go na znak szacunku dla poległych w obronie kraju, ale jako symbol przelanej krwi i pamięci o przodkach funkcjonuje także w naszym kraju.

Symbolika kwiatów – biżuteria z kwiatem wiśni

Kwiat wiśni to symbol naturalnego piękna, delikatności i subtelności. Kolczyki z kwiatem wiśni autorstwa Anny Orskiej są niewielkich rozmiarów, co dodatkowo podkreśla znaczenie tego kwiatu. Biżuteria z kwiatem wiśni to dobry pomysł na prezent dla przyjaciółki, siostry czy innej bliskiej kobiety. Jest ona bowiem także metaforą miłości. W kulturze japońskiej kwiat wiśni jest egzemplifikacją cyklu życia człowieka: narodzin, rozwoju i umierania; swoistego tańca życia i śmierci. Biżuteria z kwiatem wiśni, noszona regularnie, może więc przypominać o tym, by radość i piękno czerpać z każdej chwili.

Symbolika kwiatów – biżuteria w kształcie bratka

Bratki są symbolem rodzinnych więzów i braterskiej miłości. Funkcjonują także jako metafora lojalności i oddania. Według legendy za ich pomocą komunikowali się dwaj bracia, wolą ojca żyjący na odległych krańcach ziemi. Dystans nie zmienił ich uczuć wobec siebie – rodzeństwo troszczyło się o siebie nawzajem i wysyłało sygnały o swoim dobrostanie lub potrzebie pomocy za pośrednictwem tych subtelnych kwiatów. W kolekcji Plantis dostępne są piny i kolczyki w kształcie bratków. Kolorowa biżuteria w formie kwiatu podarowana bliskiej osobie może być deklaracją pomocy i symbolem pamięci. Piny i kolczyki bratki sprezentowane rodzeństwu, rodzinie lub przyjaciołom będą przypominać o łączących uczuciach bez względu na dzielącą odległość.

Symbolika kwiatów – biżuteria w formie zawilca

Uroda tego kwiatu zachwycała poetów i pisarzy do tego stopnia, że zawilec został bohaterem kilku tekstów literackich. Wierzono, że białe płatki zawilca przynoszą szczęście i chronią przed złem, traktowano go więc jako talizman odganiający złe moce. Biżuteria w kształcie zawilca jest trwałym symbolem szczerości i niesłabnącej miłości, która gotowa jest na każde poświęcenie. W kolekcji Plantis zawilec kwitnie pod postacią pinów i kolczyków.

Symbolika paproci – biżuteria z paprocią

W kolekcji Plantis funkcjonuje cały ekosystem – owady, kwiaty, i liście, a wśród nich paproć. Niezwykła, choć często niedoceniana roślina, jest od wieków obdarzana fascynacją, bogatą symboliką i wiarą w jej magiczną moc. Paproć chroni przed złymi siłami, pomaga tym, którzy szukają miłości, wiedzy i oczyszczenia. Paproć ma moc! Warto zaprzyjaźnić się z paprociami. Te w doniczkach doskonale wpłyną na powietrze w naszych mieszkaniach i miejscach pracy. Te w formie biżuterii-talizmanów, jak kolczyki z paprocią czy naszyjnik z listkiem, ciekawie urozmaicą codzienne i biznesowe zestawy, jak również pięknie zamanifestują innym naszą miłość do tego co naturalne, czyste i ponadczasowe.

Insekty - Biżuteria z owadami

Czym byłyby lasy i łąki bez zwierząt. A wśród nich największą pracę wykonują te najmniejsze gatunki. Gdy już cała kolekcja Plantis rozkwitła i zazieleniła się, powstały doskonałe warunki do życia dla biżuteryjnych owadów. Tak na świat przyszły kolczyki mrówki, naszyjnik ze stonką, broszka z pająkiem krzyżakiem, a także biżuteryjne ćmy, żuki, świetliki czy koniki polne. Pancerze i czułki insektów, mieniące się złotem i srebrem wycięto z metalu i połączono śrubkami. Misterna budowa insektów zmusza do obserwacji, ale też pomaga spojrzeć na owady w inny, nieco bardziej przyjazny sposób. Obecnie uważa się, że te małe stworzonka żyły nawet wcześniej, niż dinozaury, a wiele z nich do dziś pozostało w praktycznie niezmienionej formie. ORSKA uznała, że warto oddać skromny hołd tym odwiecznym mieszkańcom Ziemi i odzwierciedliła je w autorskiej biżuterii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium