ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719

Królestwo roślin jest bardziej rozległe, niż jakakolwiek inna monarchia, przez co jest źródłem nieskończonej pożywki dla wyobraźni. Na podatnym gruncie fantazji Anny Orskiej wyrosły zdrowe pędy i silne liście, a w końcu nadszedł czas na pełen rozkwit. Wśród kilkunastu gatunków kwiatów znalazły się zarówno klasyki polskich pejzaży, takie jak mak polny, rzepak czy kwiat wiśni, jak i bardziej egzotyczne rodzaje, z orchideą, frezją czy fuksją na czele. Anna Orska odręczne szkice przekształciła w papierowe modele, które następnie wycięła z równej blachy i skręciła zegarmistrzowskimi śrubami. W ten sposób, pielęgnowane naturalnymi inspiracjami i florystycznymi wizjami, wykwitły odmiany kolczyków, broszek i naszyjników – roślin domowych, biurowych i odświętnych.

 

Plantis

Czerwony pin mak z kolekcji Plantis Czerwony pin mak z kolekcji Plantis
Producent: ORSKA
Cena: 260,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pin złota mrówka z kolekcji Insekty Pin złota mrówka z kolekcji Insekty
Producent: ORSKA
Cena: 140,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pin niezapominajka z kolekcji Plantis Pin niezapominajka z kolekcji Plantis
Producent: ORSKA
Cena: 380,00 zł
szt.
zobacz więcej
Złoty brelok do torebki z ćmą Złoty brelok do torebki z ćmą
Producent: ORSKA
Cena: 280,00 zł
szt.
zobacz więcej
Złoty brelok do torebki ze stonką Złoty brelok do torebki ze stonką
Producent: ORSKA
Cena: 280,00 zł
szt.
zobacz więcej

Projektantka Anna Orska pełnymi garściami czerpie inspiracje z natury. Silne pędy, zdrowe liście i kolorowe kwiaty odlane w mosiądzu zamieniają się w pracowni ORSKA w efektowną biżuterię: długie naszyjniki, wiszące kolczyki i szerokie bransoletki. Rośliny znane z domowych ogródków, łąk i lasów są ręcznie malowane i skręcane biżuteryjną śrubką, dzięki czemu ich konstrukcja przypomina misterne origami. Biżuteryjny zielnik ORSKA rozkwita wszystkimi kolorami natury! Obok głębokiej zieleni mostery dziurawej dumnie prezentuje się czerwień maków, błękit niezapominajek i głęboka fuksja miłosny górskiej. Mosiężne kwiaty kwitną cały rok! Są więc dobrą alternatywą dla ciętych roślin, których urok szybko przemija. Naszyjniki, kolczyki, pierścionki i bransoletki w kształcie kwiatów i liści lub z kwiatowymi zawieszkami, zestawione razem tworzą barwne bukiety, które dodają koloru codziennym stylizacjom.

Symbolika kwiatów zapisana w biżuterii

Każdy kwiat ma symboliczne znaczenie! Wykorzystując powszechnie znane wartości jakie metaforycznie reprezentuje dana roślina możemy stworzyć niewerbalny język. Głębokie uczucie, radość, oddanie lub troskę można wyrazić z pomocą określonych gatunków, a nawet kolorów. Te same wartości zapisane są w biżuterii z kolekcji Plantis. Każda broszka, naszyjnik czy kolczyki z kwiatowym wzorem wyraża emocje.

Symbolika kwiatów – biżuteria z niezapominajkami

Drobne niebieskie kwiaty zdobią łąki i leśne zacisza. Dzikorosnące okazy są pod ochroną, ale niewysokie rośliny są częstym bywalcem ogródków i przydomowych rabatek. Wiosenne rośliny w przyrodzie kwitną od kwietnia do maja, ale w ORSKA ich urok można podziwiać przez całe dwanaście miesięcy! Niezapominajki mają szerokie symboliczne znaczenie. Cicha prośba zawarta w ich nazwie sprawia, że bukiet niebieskich kwiatów często wręczany był przed dłuższym rozstaniem np. przed daleką podróżą. Naszyjnik z niezapominajką lub broszka z niezapominajką będą dobrym prezentem dla ważnych dla nas osób, które chcemy zapewnić, że na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Biżuteria z niezapominajką to także dobry talizman dla osób zabieganych, z głową w chmurach, które potrzebują dyskretnego ściągnięcia na ziemię.

Symbolika kwiatów – biżuteria z makami

Nie wyobrażamy sobie lata bez maków! Zauroczone głębokim odcieniem czerwieni makowych płatków postanowiliśmy stworzyć ich biżuteryjną wersję, by cieszyły oczy i serca dłużej niż jeden sezon. Tak do kolekcji Plantis trafiły piny oraz kolczyki w kształcie maków. Kwiat ten można odnaleźć w starożytnych wierzeniach i biblijnych przypowieściach, gdzie jest metaforą ulotnego życia. W słowiańskiej tradycji był symbolem płodności, pozwalał też na przekroczenie granicy między życiem a śmiercią. Mak powszechnie symbolizuje wyobraźnię i przyjemność. Biżuteria z makiem będzie gustownym dopełnieniem garderoby dla osób kochających sztukę i żyjących zgodnie z maksymą carpe diem. Pin z makiem może być też obowiązkowym dodatkiem w trakcie obchodów Dnia Pamięci. W krajach anglosaskich ubiera się go na znak szacunku dla poległych w obronie kraju, ale jako symbol przelanej krwi i pamięci o przodkach funkcjonuje także w naszym kraju.

Symbolika kwiatów – biżuteria kwiat wiśni

Kwiat wiśni to symbol naturalnego piękna, delikatności i subtelności. Kolczyki z kwiatem wiśni autorstwa Anny Orskiej są niewielkich rozmiarów, co dodatkowo podkreśla znaczenie tego kwiatu. Biżuteria z kwiatem wiśni do dobry pomysł na prezent dla przyjaciółki, siostry czy innej bliskiej kobiety. Jest on bowiem także metaforą miłości. W kulturze japońskiej kwiat wiśni jest egzemplifikacją cyklu życia człowieka: narodzin, rozwoju i umierania; swoistego tańca życia i śmierci. Biżuteria z kwiatem wiśni, noszona regularnie, może więc przypominać o tym, by radość i piękno czerpać z każdej chwili.

Symbolika kwiatów – biżuteria w kształcie bratka

Bratki są symbolem rodzinnych więzów i braterskiej miłości. Funkcjonują także jako metafora lojalności i oddania. Według legendy za ich pomocą komunikowali się dwaj bracia, wolą ojca żyjący na odległych krańcach ziemi. Dystans nie zmienił ich uczuć wobec siebie – rodzeństwo troszczyło się o siebie nawzajem i wysyłało sygnały o swoim dobrostanie lub potrzebie pomocy za pośrednictwem tych subtelnych kwiatów. W kolekcji Plantis dostępne są piny i kolczyki w kształcie bratków. Kolorowa biżuteria w formie kwiatu podarowana bliskiej osobie może być deklaracją pomocy i symbolem pamięci. Piny i kolczyki bratki sprezentowane rodzeństwu, rodzinie lub przyjaciołom będą przypominać o łączących uczuciach bez względu na dzielącą odległość.

Symbolika kwiatów – biżuteria w formie zawilca

Uroda tego kwiatu zachwycała poetów i pisarzy do tego stopnia, że zawilec został bohaterem kilku tekstów literackich. Wierzono, że białe płatki zawilca przynoszą szczęście i chronią przed złem, traktowano go więc jako talizman odganiający złe moce. Biżuteria w kształcie zawilca jest trwałym symbolem szczerości i niesłabnącej miłości, która gotowa jest na każde poświęcenie. W kolekcji Plantis zawilec kwitnie pod postacią pinów i kolczyków.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium