ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
ORSKA x CHOPIN 0
ORSKA x CHOPIN

W najnowszym projekcie ORSKA splotły się muzyczny talent i rzemieślnicza pasja. W efekcie tej współpracy na przestrzeni epok, powstała ręcznie robiona biżuteria, która nawiązuje do dziedzictwa Fryderyka Chopina. Srebrne i pozłacane wzory będą przypominać turystom, muzykom i fanom mistrza fortepianu o spotkaniu z kompozytorem w jego ojczystym kraju. Ręcznie wykonana biżuteria czeka na wielbicieli mistrza w butikach Chopin oraz na stronie nifc.pl.

Fryderyka Chopina nie trzeba przedstawiać. Uznany pianista jest jednym z najważniejszych ambasadorów polskiej kultury za granicą. O dorobek ikony muzyki klasycznej od wielu lat troszczy się Instytut Fryderyka Chopina: popularyzator wiedzy o kompozytorze, gospodarz Muzeum w Żelazowej Woli i organizator prestiżowego Konkursu Chopinowskiego. Współpracą z kustoszem pamięci o artyście ORSKA rozpoczyna 2024 rok!

Z MIŁOŚCI DO MUZYKI

Nawiązując do dziedzictwa Mistrza w jubilerskiej pracowni stworzyliśmy dwie linie artystycznej biżuterii. Pierwsza nawiązuje do słynnego, odlanego z brązu pomnika w warszawskich Łazienkach Królewskich, który przedstawia Chopina siedzącego pod wierzbą płaczącą i zasłuchanego w szumie jej liści. Inspiracja malowniczym, stylizowanym drzewem znalazła swoje odzwierciedlenie w jubilerskich formach. Zebrane wprost z drzewa i odlane w srebrze oraz pozłacanym mosiądzu liście wierzby, zamieniliśmy w szerokie pierścionki – obrączki, długie kolczyki, delikatne bransoletki i naszyjniki. Roślinne wzory korespondują z najsłynniejszym rzeźbiarskim przedstawieniem Chopina, ale nawiązują także do twórczości ORSKA, która w kolekcji Bery odwzorowała również inne roślinne motywy, gałązki czy szyszki.

Srebrne i pozłacane naszyjniki z motywem wierzby przygotowane dla Instytutu Fryderyka Chopina

NUTY CODZIENNE

Druga linia przenosi w jubilerski świat nuty i bemole z odręcznego zapisu impromptu oraz jednej z etiud Chopina. W projektach bransoletek i kolczyków udało się zachować autorski charakter pisma artysty. W delikatnych ozdobach jego  twórczość odżywa i wtapia się w codzienne życie w zupełnie nowych czasach. A muzyka może towarzyszyć nowym właścicielom biżuterii w niemal wszystkich przygodach.

WSPÓŁPRACA, KTÓRA UDAŁA SIĘ ŚPIEWAJĄCO

Biżuteria, która powstała na zlecenie Instytutu Fryderyka Chopina będzie popularyzować dorobek artysty zarówno w Polsce jak i za granicą. Jest metaforą, która zamyka w sobie wirtuozie legendy. Towarzysząc muzykom, turystom i fanom artysty będzie przypominać o roli jaką pasja odgrywa w życiu. Biżuterię można kupić m.in. w domu kompozytora w Żelazowej Woli, Instytucie Chopina w Warszawie, a także w butiku online Instytutu.

Srebrne i pozłacane pierścionki z motywem wierzby od ORSKA biżuteria dla Instytutu Fryderyka Chopina

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium