ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Srebrne i pozłacne bransoletki z kolekcji Machiny marki ORSKA

Oda do techniki

Nic nie zmieniło świata w takim stopniu, co rewolucja przemysłowa. Skomplikowane maszyny uzależniły nas od swojego warczenia, mruczenia i stukania. Jednocześnie pęd rozwoju stopniowo pożerał swoje nieprzydatne już dzieci, a stare technologie i mechanizmy zostały skazane na zapomnienie. To właśnie nad nimi pochyliliśmy się w kolekcji MACHINY. Jubilerskie wariacje na temat śrub wprowadzają w zmechanizowaną, ale też sentymentalną rzeczywistość ze zrobotyzowanymi bohaterami. Na pierwszym planie stawiają niepozorne elementy, które zazwyczaj pracują niezauważenie. To, co przez stulecia mechanizowało wiele  procesów, znów stało się przedmiotem ręcznej pracy.

Poznaj kolekcję

Machiny

Złote kolczyki prostokąty Basic Złote kolczyki prostokąty Basic
Producent: ORSKA
Cena: 240,00 zł
szt.
zobacz więcej

Rewolucja przemysłowa zmieniła świat naszych przodków, a rewolucja technologiczna ukształtowała naszą rzeczywistość. Nakrętki i śrubki połączyły elementy, które zbudowały niemal każdy przedmiot przyśpieszający i ułatwiający nam codzienne funkcjonowanie. Te niepozornie wyglądające elementy, schowane pod efektownymi obudowami, zazwyczaj w ukryciu pełnią swoją rolę. Nie przykuwają uwagi, niestrudzenie i dyskretnie pracując, by wszystko działało jak w zegarku. W kolekcji Machiny wyciągnęliśmy je z ukrycia i wysunęliśmy na pierwszy plan. Przy pomocy śrubek skonstruowaliśmy przedmioty pożądania: efektowne naszyjniki, personalizowane bransoletki i proste, industrialne kolczyki. W charakterystyczny dla nas sposób, zreinterpretowaliśmy technikę, na pierwszym planie stawiając to, co zazwyczaj pozostaje niewidoczne dla oczu. W jubilerskiej pracowni pojedyncze elementy stworzyły zupełnie nową jakość. To, co przez stulecia mechanizowało wiele  procesów, znów stało się przedmiotem ręcznej pracy. Biżuteria z kolekcji Machiny dodaje technice ludzkiego oblicza i dzięki odrobinie humoru czyni ją bardziej przystępną.

Kolekcja Machiny – bajki robotów

W pracowni ORSKA powstała mechaniczna rodzina, która jest naszą futurystyczną fantazją. Człowiek tworzy roboty i ciągle je doskonali. Przybierają najrozmaitsze formy i pełnią różne funkcje. Kto wie, może w przyszłości stworzone dziś roboty będą łączyć się w pary i tworzyć własne społeczności?

Poznajcie Trybika, robocika stworzonego z mosiężnych elementów o industrialnym charakterze. Trybikowi towarzyszy Śrubeczka, sympatyczna robotka w grafitowej lub złotej sukience. Oryginalny zespół uzupełnia robotyczny kot i pies. Zawieszki utworzyły długie naszyjniki na kulkowych łańcuszkach oraz breloki, które doskonale sprawdzą się jako ozdoba kluczy.

Kolekcja Machiny – Składaki

Służące nam maszyny wymieniamy częściej, niż powinniśmy. Coraz szybciej nowsze zastępuje nowe. Porzucone, nikomu niepotrzebne sprzęty, a właściwie ich wnętrza, przykuły naszą uwagę. Podeszliśmy do nich z przymrużeniem oka, traktując poszczególne elementy jak klocki, z których można ułożyć kolejne konstrukcje. Składaki, to mała seria naszyjników z oryginalnymi zawieszkami, które są efektem kreatywnej zabawy. Geometryczne, proste elementy wykonane z mosiądzu i srebra, zestawione ze sobą w inspirowane człowiekiem kształty, przypominają o zapomnianych towarzyszach codziennych przygód. Dodają też technologii bardziej ludzkiego oblicza. Personifikacja składaków pozwala łagodniej i czulej spojrzeć na metalowe mechanizmy.

Kolekcja Machiny – personalizowane bransoletki

Najważniejsze rzeczy powstają na styku technologii i human touch. Udowadniają to ręcznie wytworzone bransoletki z kolekcji Machiny, które zdobią sentencje lub ciągi znaków, wybijanych na konkretne zamówienie. Personalizowane bransoletki przygotowane są z myślą o osobach, które będą je nosić. Prosty, techniczny charakter liter i cyfr nawiązuje do industrialnej stylistyki kolekcji i współgra z surowym minimalizmem projektu. Dzięki osobistemu charakterowi bransoletki doskonale sprawdzą się w roli prezentu. Biżuteria może być także pamiątką udanych wakacji, ważnych spotkań czy rocznic. Jeśli chcesz podarować prezent bliskiej osobie, który przypomni jej o miejscu i dacie pierwszego spotkania lub sprezentować wyruszającemu w  świat wygodną biżuterię z koordynatami domu, by zawsze o nim pamiętał, w trakcie finalizacji zamówienia zostaw nam komentarz.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium