ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Wielkanocne mechaniczne jajo z kolekcji Machiny 0
Wielkanocne jajo zaprojektowane przez Annę Orską ORSKA biżuteria

Co było pierwsze – jajko czy kura? Znamy już odpowiedź na pytanie nurtujące filozofów od lat. Okazuje się, że pierwsza była czekolada. Inspiracją do powstania Wielkanocnej odsłony kolekcji Machiny była czekoladowa pisanka stworzona w 2014 roku wraz z mistrzem czekolady Joanną Klimas-Profus.

W 2014 roku Anna Orska była jedną z osób zaproszonych do uczestnictwa w drugiej edycji akcji „Moc Czekoladowej Pisanki” organizowanej przez fundację „Mają Przyszłość”. Powstało wówczas dziewięć wyjątkowych pisanek o wysokości 50 cm, w całości składających się z czekolady, a tym samym całkowicie jadalnych. Każda z pisanek została przekazana na licytację, z której dochód został przeznaczony na rehabilitację i leczenie podopiecznych Fundacji.

Wszyscy słyszeliśmy, że z delikatnymi rzeczami należy postępować jak z jajkiem. Widząc orskie jajko, stworzone w technologii druku 3D, zaczynamy wątpić w tę metaforę. Tegoroczne mechaniczne jaja to miniaturowe modele oryginalnej czekoladowej pisanki, mimo, że na pierwszy rzut oka ze słodyczami nie mają wiele wspólnego. Wyglądają pancernie jak granat, trwale jak łódź podwodna i imponująco jak sterowiec. Pomysł za to jest słodki jak czekolada!

Postanie jaja skrupulatnie archiwizowaliśmy. Warto prześledzić jak pomysł ewoluował, począwszy od ogromnej czekoladowej pisanki, przez wizualizację wydruku 3D, prototypowanie, aż po ostateczną formę naszyjników.

Wielkanocne mechaniczne jajko z kolekcji Machiny marki ORSKA Wielkanocne mechaniczne jajko z kolekcji Machiny marki ORSKA
Wielkanocne jajko z kolekcji Machiny marki ORSKA Wielkanocne jajko z kolekcji Machiny marki ORSKA

 

Naszyjnik z mechanicznym jajem z kolekcji Machiny marki ORSKA

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium