ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Perły z zatoki Ha Long - kolekcja Vietnam 0
Perły z zatoki Ha Long - kolekcja Vietnam

Perły są jednym z najbardziej charakterystycznych, niezwykłych i pięknych klejnotów na ziemi. Nic więc dziwnego, że człowiek zakochał się w nich, a jego miłość trwa już od zarania dziejów. To pewnie jeden z powodów, dla którego mają tak bogatą symbolikę w rozmaitych zakątkach świata. Chrześcijanie widzą w nich atrybut Najświętszej Panny. W mitologii greckiej ozdobą bogini miłości Afrodyty, która wyłoniła się z morskiej piany, jest właśnie perła. Według dalekowschodnich legend, Kryszna chciał na wesele swojej córki podarować jej to, co najpiękniejsze i najczystsze - dlatego zstąpił do morskich głębin w poszukiwaniu pereł. Dla Chińczyków zaś stały się symbolem czystości i najwyższej wartości.

Anna Orska w poszukiwaniu magii pereł udała się aż do Wietnamu. Projektantka ruszyła w podróż licząc na to, że odnajdzie tam plantację pereł, gdzie będzie miała szansę wcielić się w rolę poławiacza i wróci do swojej pracowni z własnoręcznie zebranymi klejnotami. Oczywistym kierunkiem podróży w Wietnamie była niebywale malownicza zatoka Ha Long, która słynie z hodowli pereł słonowodnych. Założenia wyprawy okazały się nader optymistyczne, nie było możliwości nawet zbliżyć się do plantacji, nie wspominając o poławianiu pereł. Hodowle okazały się strzeżone niczym kopalnie złota, gdyż w zasadzie taką funkcję pełnią w tym obszarze. Poszukiwania przedłużały się, a nadzieje malały. Mimo to Ania nie poddała się, gdyż nie miała odwagi wracać bez nich do swojego zespołu i klientów ;) Dzięki determinacji udało jej się uruchomić kontakty, wybłagać różne osoby o pomoc i w rezultacie dotarła do źródła. Połowu nie było, jednak perły udało się zdobyć, i to zupełnie unikatowe. 

Egzemplarze wybrane przez Anię są masywne i nieregularne. Projektantka nie zachwyciła się tymi doskonale okrągłymi i gładkimi, lecz tymi najbardziej oryginalnymi. Z nich właśnie powstała limitowana linia okazałych, srebrnych naszyjników, bransolet i kolczyków z kolekcji Vietnam. Każda z pereł zachwyca swym blaskiem, a posiadaczce dodaje oryginalności i wyjątkowości - gdyż każd jest niepowtarzalna.

Projektowanie kolekcji Vietnam - Orska biżuteria

Najważniejszą cechą pereł jest połysk. Nasze perły słonowodne mienią się niezwykłym blaskiem dzięki licznym załamaniom na ich powierzchni. Powstają one w wyniku pokrywania przez małże, umieszczonego w ich wnętrzu, niewielkiego zarodka kolejnymi warstwami masy perłowej. Przy narodzinach pereł pomagają ludzie, jednak na dalszy proces nie mają oni już wpływu, przez co nigdy nie wiadomo jaki będzie efekt. Ukształtowanie okazałej perły zajmuje lata. Po upływie odpowiedniej ilości czasu są one wyciągane i dopiero wtedy poznajemy efekt. Może być perfekcyjny, doskonały jak z katalogu. Może też być zaskakujący i zupełnie nieoczekiwany. ORSKA woli niespodzianki!

artystyczna biżuteria ORSKA biżuteria damska
Biżuteria z perłami z kolekcji Vietnam

W tych perłach zaklęta jest nie tylko podróż Ani Orskiej, ale i magia dalekiego wschodu, tradycji i dbania o to co najcenniejsze i najpiękniejsze. Każda perła jest inna, piękna w swojej nieregularności i je wszystkie łączy coś szczególnego - opowieść. To właśnie opowieść sprawia, że biżuteria staje się wyjątkowa, jest nie tylko pięknym, unikatowym dodatkiem ale również amuletem opowiadającym o niezwykłych zdarzeniach. Na jego wartość składają się nie tylko klejnoty, jego prawdziwym atutem jest ta historia. I to właśnie czyni tę kolekcję tak wyjątkową.

Tworzenie kolekcji Vietnam - Orska biżuteria

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium