ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719

Gdy wszystko jest dostępne, a zepsutych rzeczy się nie naprawia, lecz wymienia, wartości nabiera to co stare, a skazy i drobne uszczerbki zamieniają się w walor. Każda rysa czy wgniecenie przedmiotu ma swoje źródło w historii, oznacza moment w czasie, gdy ludzie tworzyli jego opowieść. Tych osób często już nie ma, pozostały jednak przedmioty, które przejęły część energii swoich dawnych użytkowników. Przechodząc przez pokolenia, hartują się i nabierają charakteru. Są nie do powtórzenia, tak jak ich historie. Doceniając urodę pozornie niepotrzebnych rzeczy, uczyniliśmy je centralną częścią kolekcji Vintage. Wykorzystaliśmy przedwojenne mechanizmy zegarowe, fragmenty okuć oraz mosiężnego rękodzieła i ubraliśmy je we współczesne, minimalistyczne formy. W świecie, który cały czas się spieszy i wybiega w przyszłość, biżuteria Vintage jest artefaktem, który sprowadza na ziemię i przypomina o tym, co pozostało za nami.

Vintage

Naszyjnik z kolekcji Vintage Naszyjnik z kolekcji Vintage
Producent: ORSKA
Cena: 520,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wiszące kolczyki z kolekcji Vintage Wiszące kolczyki z kolekcji Vintage
Producent: ORSKA
Cena: 340,00 zł
szt.
zobacz więcej
Naszyjnik z kolekcji Dukaty Naszyjnik z kolekcji Dukaty
Producent: ORSKA
Cena: 420,00 zł
szt.
zobacz więcej

Szuflady mogą skrywać prawdziwe skarby. Drobne przedmioty, które kiedyś miały fascynujące życie, z czasem utraciły swój pierwotny blask i spoczęły w zakamarkach piwnic i strychów. Nie powinny tam jednak trafić na długo, bowiem mogą być źródłem pięknych wspomnień. Ale nie tylko! Dawni towarzysze przygód są również ciekawą inspiracją. W kolekcji Vintage postanowiliśmy wydobyć schowane na dnie szaf historie i utrwalić je w artystycznej biżuterii. Bohaterami kolekcji są przedwojenne mechanizmy zegarowe, stare monety, fragmenty okuć oraz inne przedmioty codziennego użytku, które zachwyciły nas formą, strukturą lub oryginalnym detalem.

Zachwyciło nas, jak z biegiem lat obiekty nabierają unikatowych cech. Pozostając w użyciu są odbiciem relacji, jaka łączy je z właścicielem. Niczym lustro odbijają styl i charakter, bez słów opowiadają niejedną historię. Biżuteria z kolekcji Vintage nadaje nowy kontekst cennym pamiątkom, przenosząc je z dawnych lat wprost we współczesność. W symboliczny sposób łączy przeszłość z teraźniejszością. Jubilerski wehikuł czasu dba o to, by nic, co istotne i znaczące, nie uległo zapomnieniu.

Biżuteria z mechanizmami zegarowymi

W kolekcji Vintage odnajdziesz naszyjniki, kolczyki i bransoletki udekorowane zawieszką ze starymi mechanizmami zegarowymi. Każdy drobny szczegół skomplikowanych zespołów, jest dobrze widoczny, dzięki utrwaleniu w transparentnej żywicy jubilerskiej. Zawieszki są unikatowe, każda ma indywidualny układ śrubek, sprężynek i tarcz. Ta różnorodność jest jubilerską metaforą osobistego podejścia do czasu i sposobu jego spożytkowania. Zegarki nie odliczają już sekund i minut, ale swoją obecnością dyskretnie przypominają o upływie czasu. Warto więc nie czekać z realizacją planów i urzeczywistnieniem marzeń.

Mechanizmy zegarowe zdobią także spinki mankietowe, które wpięte w elegancką koszulę prezentują się oryginalnie i efektownie. Pasują do każdego zegarka, a zestawione ze smart watchem są pomostem między starymi i najnowszymi metodami mierzenia mijających godzin.

Biżuteria ze starymi monetami

Pierwsze monety powstały około 2,5 tysiąca lat temu. Ich kształt oraz materiał zmieniały się z upływem czasu: od brązu i miedzi, po srebrne i złote dukaty. Oryginalne artefakty, które w przeszłości były atrybutem zamożności, w kolekcji Vintage stały się talizmanami przynoszącymi metaforyczne bogactwo oraz pomyślność. I choć w dobie plastikowego pieniądza i rozliczeń bankowych dukat nie posiada ekonomicznej siły sprawczej, jego symbolika oraz piękno nieustająco zachwycają i rozbudzają emocje. Dukaty skrywają w sobie wspomnienie złotych czasów, a noszone jako biżuteria, pozwalają zatrzymać je na dłużej. 

Długie naszyjniki, efektowne bransoletki i okazałe kolie w pracowni ORSKA ozdobione zostały monetami z różnych krajów i czasów. Dzięki temu każdy egzemplarz ma w sobie element zaskoczenia. Niespodzianka jest więc wpisana w Twoje zamówienie.

Biżuteria z królem i królową szachową

Szachy są wyjątkową grą. To połączenie sportowej  rywalizacji z intelektualną przygodą i dobrą rozrywką wymaga wręcz strategicznych umiejętności. Przed erą komputerów osobistych i telefonów, które dziś pochłaniają bez reszty naszą uwagę, były nieodłącznym atrybutem wolnego czasu. W szachy chętnie grywali nasi dziadkowie i ich rodzice. To oni z zapałem wprowadzali w arkana tej sztuki kolejne pokolenia. Sentyment wspólnie spędzonych chwil przenieśliśmy do jubilerskiej pracowni. Naszyjniki z królem i królową szachową z kolekcji Vintage przywołują wspomnienia wspólnych rozgrywek. Wykonane w srebrze i mosiądzu figury zapożyczone z czarno-białej szachownicy są symbolem pasji i wytrwałości. A także szeroko rozumianych relacji.

Naszyjnik z królem i królową

Nie ma jednego symbolu, który może wyrazić miłość. To złożone, wielowarstwowe uczucie wymaga stworzenia własnych metafor. Podążając tym tropem szukaliśmy motywu, który w przenośny sposób odda złożoność relacji międzyludzkich. Król i królowa szachowa znaleźli się w pracowni ORSKA nie przypadkowo. Wygranie partii wymaga dopracowanej taktyki, która uwzględnia wiele niuansów. Scenariuszy, według których losy królewskiej pary mogą się potoczyć, jest wiele. Dokładnie tak, jak w życiu. Naszyjnik ozdobiony szachową zawieszką będzie dobrym prezentem dla bliskiej osoby. Bez słów wypowie życzenie, by wspólna gra nigdy się nie kończyła.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium