ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Kamienie naturalne w jubilerstwie: Onyks 0
Kamienie naturalne w jubilerstwie: Onyks

Kamienie naturalne. Wiemy, że je uwielbiasz. My także darzymy je szczególnym uczuciem. Cierpliwie tworzone przez Matkę Ziemię zawierają w sobie szczególny rodzaj energii. Dzięki magicznej mocy, którą się im przypisuje, powszechnie wykorzystywane są w ezoterycznych rytuałach. W tę moc sprawczą możesz wierzyć lub nie, ale warto ją poznać. Dlatego w serii wpisów na naszym blogu zaprezentujemy kamienie naturalne, którymi ozdabiamy biżuterię ORSKA.  Na pierwszy ogień przedstawiamy Ci surowiec, który w najbliższych dniach zostanie jedną z dwóch gwiazd naszej najnowszej kolekcji. Poznaj onyks!

ORSKA biżuteria - onyks. Biżuteria z kamieniami naturalnymi.

W naturze występuje rzadko, często wytwarza się go sztucznie, barwiąc agaty. Najczęściej w jubilerstwie wykorzystuje się czarne kamienie który przecinają białe pasy, ale nie w pracowni Anny Orskiej! W naszej biżuterii wykorzystujemy tylko naturalne kamienie o głębokim czarnym odcieniu, choć zdarza się, że w limitowanych ilościach występuje u nas także (jeszcze rzadszy) kamień o białej barwie. W przyrodzie spotyka się także onyksy w innych kolorach: żółtym, zielonym, czerwonym, a nawet wielokolorowe, o charakterystycznym, marmurkowym wzorze. Natura uzyskuje takie odcienie mieszając chalcedon (którego odmianą jest onyks) z innymi minerałami, ale musisz wiedzieć, że te dodatki obniżają twardość kamienia.

Onyks w wierzeniach i historii

Legenda głosi, że onyksy to ścinki paznokci Bogini Wenus, której pedicure robił Kupidyn nad brzegiem rzeki Indus. Kamień ten pojawiał się także w Biblii – Król Dawid miał wykorzystać go w trakcie budowy swojej słynnej świątyni. Szczególną sympatią darzyli go starożytni Rzymianie i Egipcjanie, a nawet Chińczycy (onyks był symbolem samego cesarza). Wierzono, że chroni przed złymi mocami, dlatego umieszczano go w pobliżu osób słabych i wymagających opieki. Wytwarzano z niego także pieczęcie, naczynia i uchwyty. W bliższych nam czasach stał się jednym z ulubionych materiałów rzeźbiarzy i rzemieślników, był także ukochanym kamieniem artystów epoki art deco. Współcześnie wykorzystuje się go nie tylko w jubilerstwie, ale także w zegarmistrzostwie czy ekskluzywnym wystroju wnętrz.

ORSKA biżuteria - onyks. Kamienie naturalne w jubilerstwie.

Onyks w ezoteryce

Według astrologów onyks wykazuje związek z Lwem oraz Bliźniętami. Symbolizuje wytrzymałość, odporność i samokontrolę – dla osób o silnym charakterze będzie doskonałym talizmanem; dla tych potrzebujących wsparcia będzie skuteczną afirmacją i wzmocnieniem. Onyks jest też symbolem siódmej rocznicy związku, może być więc dobrą wróżba dla par – wnosi siłę do walki o trwałość relacji i odpiera negatywną energię. Kamień ten pojawia się w filozofii feng-shui, według której wspomaga przepływ dobrych wibracji, szczególnie gdy umieści się go w pobliżu drzwi wejściowych. Zalecane jest także noszenie go blisko ciała, na przykład jako biżuterię.

Biżuteria z onyksem

A skoro o biżuterii mowa, to warto wspomnieć, że od wieków wykorzystuje się go w jubilerstwie. Najpiękniejsze okazy są też obiektem westchnień kolekcjonerów. Naszyjnik, bransoletka czy pierścionek z onyksem będzie idealnym prezentem dla osób, które stoją przed trudnym wyzwaniem. Biżuteria z czarnym kamieniem jest idealnym talizmanem dla kobiety asertywnej, odważnej i nie bojącej się rywalizacji. Przyda się także mężczyźnie! Podkreśla autorytet, dodaje siły w obliczu trudnych sytuacji. Jest też dobrym pomysłem na prezent dla małżeństw i par – to dobra przepowiednia i symbol szczerych życzeń, który ma chronić miłosć przed nieprzychylnymi kolejami losu.

ORSKA biżuteria - kamienie naturalne w jubilerstwie, biżuteria z onyksem

Onyks może być też symbolem współczesnej elegancji. Przycięty w geometryczne kształty i zestawiony z ciepłą barwą żółtego złota doskonale uzupełnia biznesowy dress code. Naszyjniki, bransoletki i kolczyki z onyksem są subtelne, a jednocześnie bardzo zdobne. Niezależnie jednak od walorów estetycznych, które reprezentują, są też świetnym towarzyszem codziennych przygód. Wzmacniają i dodają pewności siebie. Warto mieć je zawsze blisko, nawet jeśli to tylko przesądy. A nóż pomogą 😉

 ORSKA biżuteria - kamienie naturalne w jubilerstwie, biżuteria z onyksem

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium