ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Tatuaż, który jest biżuterią. Biżuteria, która jest tatuażem. 0
Ręcznie wykonana  biżuteria z kolekcji Tattoo od Anny Orskiej i ORSKA biżuteria

Sztuka zdobienia ciała liczy tyle samo lat, co świadomość kultury. Jest nośnikiem wartości, środkiem przekazu, formą wyrażenia siebie. W kulturze zachodu szczególną popularnością cieszy się tatuaż,  który ubiera ciało w znak na całe życie. Dla jednych jest rzemiosłem, dla innych dziełem artysty. Kiedyś undergroundowy, niegrzeczny i pełen znaczeń, dziś - w dobie Instagrama i kultury mocno skupionej na wyjątkowości jednostki - jest sposobem na wyróżnienie się z tłumu.

W tradycję zdobienia skóry wpisuje się biżuteria z najnowszej kolekcji ORSKA: Tattoo. Anna Orska łączy to, co najpiękniejsze w biżuterii z tym, co najbardziej charakterne w tatuażu. W efekcie tworzy propozycję dla wszystkich, którzy nie boją się mocnych, odważnych akcentów, ale nie są na tyle przekonani, by z jednym wzorem wiązać się na zawsze. Tatuowana biżuteria pozwala zdobić dłonie, nadgarstki i dekolty w wyróżniający sposób, przy jednoczesnym zachowaniu prawa do zmiany zdania lub stylu.

biżuteria z kolekcji Tattoo od ORSKA biżuteria

Autorem tatuaży jest Sławomir Frączek, jeden z pierwszych mistrzów tatuażu w Polsce. Każdy egzemplarz biżuterii ozdabiał od kilku do kilkunastu godzin, dlatego kolekcja powstała powoli, w skupieniu, przez blisko trzy lata. Gdy artysta tatuator kończył pracę, zaczynał ją zespół jubilerów i rzemieślników ORSKA. Barwne elementy oprawiane były w specjalnie przygotowane mosiężne formy, zaprojektowane przez Annę Orską. W kolekcji pojawiły się długie naszyjniki z okrągłą zawieszką, okazałe łańcuchy, asymetryczne kolczyki, breloki, pierścionki i sygnety. Uwagę przyciągają oryginalne bransoletki na całą dłoń (niczym artystyczna rękawiczka) i szerokie bransoletki mankietowe zamykane na ozdobne nity.

Kolekcja Tattoo ozdobiona jest obrazami inspirowanymi kulturą, historią i mitologią japońską. Uzupełniają je wzory z tatuażu klasycznego: motyw serca oraz oka opatrzności. Skóra zwierzęca wykorzystana została w duchu less waste – to pasy transmisyjne i spady po produkcji torebek z zaprzyjaźnionego, małego warsztatu kaletniczego. Tatuaże wykonano wegańskimi tuszami nietestowanymi na zwierzętach.

nowa, tatuowana kolekcja od ORSKA biżuteria

Oryginalne połącznie, jakiego jeszcze w polskim jubilerstwie nie było, wymaga równie nieszablonowej oprawy. Dlatego ambasadorką kolekcji została Mela Koteluk, wokalistka i autorka tekstów, której znakiem rozpoznawczym są nieoczywiste, zaskakujące połączenia muzyczne. Kolekcji towarzyszy sesja autorstwa Pawła Wyląga, pod nadzorem artystycznym WP Onaka. Zdjęcia, inspirowane japońskim rytuałem oczyszczenia Misogi oraz Chikaraishi, emanują plemienną siłą i podkreślają symboliczną moc znaków. Dominująca biała stylistyka przełamana jest kolorem niebieskim, który w sposób metaforyczny nawiązuje do wody obecnej w praktykach Misogi, rytuałach oczyszczenia i DNA ORSKA.

Kolekcja jest limitowana. Każdy egzemplarz ma indywidualny charakter i na swój sposób jest unikatowy. Biżuteria z kolekcji Tattoo zaspokaja potrzebę wyróżnienia i przyciągnięcia uwagi. Łączy ją z rzemiosłem w najlepszym wydaniu i obrazem pełnym znaczeń. Dzięki temu nie tylko pomaga wyrazić siebie, pomaga też opowiedzieć własną historię.

 

Tatuowana naszyjniki, kolczyki i bransoletki z kolekcji Tattoo od ORSKA biżuteria

 

Nowa kolekcja Tattoo od ORSKA biżuteria i jej ambasadorka Mela Koteluk

 

limitowana kolekcja Tattoo od ORSKA biżuteria

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium