ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Tache - biżuteria inspirowana sztuką

Nurty w sztuce rozpoczynają się od iskry wyobraźni jednego artysty. Inspirując swoją pracą kolejnych, może uruchomić twórczą rewolucję, która na stałe pozostanie na kartach historii sztuki. Projektując kolekcję Tache ORSKA czerpała inspirację z twórczości malarzy abstrakcjonistów, symbolicznie dołączając do tego kierunku. W dziełach jego najwybitniejszych przedstawicieli próżno szukać bezpośrednich przedstawień osób czy przedmiotów. Artyści współcześni poszerzali granice swojej dziedziny odchodząc od realizmu i budując konstrukcję obrazu za pomocą plam i linii. Gra płaszczyznami, barwami i nieregularnymi kształtami tworzyła nową jakość i była metaforycznym zapisem emocji. Tworząc kolekcję Tache sięgnęliśmy po te środki wyrazu i z dwuwymiarowych płaszczyzn przenieśliśmy je w trójwymiar.

Zaowocowało to powstaniem serii jubilerskich pociągnięć pędzla. Nazwa kolekcji pochodzi od francuskiego słowa tache [tasz] (fr. plama), od którego nazwano także jedną z technik malarskich. Płynne, grube linie zmaterializowały się w formie okazałych, symetrycznych i asymetrycznych kolczyków wyciętych z metalu po to, by zdobić kobiece profile. Rozległe powierzchnie wycięte z blachy częściowo wyszczotkowano do uzyskania satynowego wykończenia, które przeplata się z fragmentami wypolerowanymi na wysoki połysk. W malarskiej biżuterii nie mogło zabraknąć koloru – stąd odważne połączenia kolorystyczne w części projektów. W kolekcji Tache zawarliśmy oba kierunki abstrakcjonizmu – geometryczny i niegeometryczny. Intuicyjnie odnajdziesz ich wpływy wśród artystycznych kolczyków.

Ręcznie robione, czerwone kolczyki z kolekcji Tache

Kolorowe kolczyki

Kolczyki czerpiące z abstrakcjonizmu geometrycznego wyróżnia ostra, dobrze nakreślona linia, najważniejszy jest kolor i forma. Proste, minimalistyczne wzory pozbawione są detalu czy skomplikowanych struktur. Lekkie i wygodne kolczyki imponują rozmiarem i starannie dobraną kompozycją kolorystyczną. Tu kolor ma znaczenie! Energetyczne barwy z jednej strony intensywnością nawiązują do abstrakcyjnej stylistyki, a z drugiej dobrze komponują się z różnymi stylizacjami, odnajdując się w każdej garderobie. Bo sztuka pasuje wszystkim!

zobacz kolekcję
Duże, artystyczne kolczyki z kolekcji Tache
Artystyczne, kolorowe kolczyki z kolekcji Tache marki ORSKA
Ręcznie robione, miedzialne kolczyki poleskiej marki ORSKA

Asymetryczne kolczyki

Wpływy abstrakcjonizmu niegeometrycznego, nazywanego również organicznym, odnajdziecie w miękkich liniach tworzących głównie asymetryczne projekty z kolekcji Tache. Duże kolczyki mają płynne kształty, jakby powstały w wyniku spontanicznych pociągnięć pędzla. Artystyczne kolczyki są jednocześnie okazałe i subtelne. Duże formy pozostają proste i eleganckie, dzięki czemu organiczne kształty świetnie odnajdą się w wielu stylizacjach. Zestawione z miękkim swetrem podkreślą jego przytulność, połączone z wieczorową sukienką dodadzą jej blasku. Artystyczne kolczyki dobrze sprawdzą się także w parze z jeansami i białą koszulą lub gładkim t-shirtem – na tle prostych wzorów ich potencjał wybrzmiewa najmocniej.

zobacz kolekcję
Artystyczne, kolorowe kolczyki z kolekcji Tache marki ORSKA

Jeśli uznać życie za performence, a własne ciało za płótno – to każdy z nas jest ucieleśnionym dziełem sztuki. Satysfakcja z tworzenia daje jedyną w swoim rodzaju przyjemność. Aby cieszyć się nią na co dzień wystarczy stać się malarzem własnego wizerunku. Umiejętnie posługując się barwą i formą stroju oraz wszelkich dodatków, można wcielić się jednocześnie w role twórcy jak i dzieła. Może zatem podjąć próbę i kompozycję rozpocząć od abstrakcyjnej kreski niekonwencjonalnej biżuterii? Może to być początek nowego interesującego stylu w sztuce życia.

Artystyczne, kolorowe kolczyki z kolekcji Tache marki ORSKA
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium