ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Kolory Ziemi w jubilerskich formach

ORSKA x CERAMIKA PARADYŻ

Kamienie naturalne, uformowane przez naturę w cierpliwym procesie twórczym, zachwycają unikalnym układem użyłkowania, finezyjnością inkluzji i różnorodnością kolorów. Z tego bogactwa czerpie kolekcja biżuterii Monumental, która jest zapisem spotkania dwóch tradycyjnych technik: jubilerstwa oraz ceramiki. Kolekcja powstawała pod czujnym okiem kilkudziesięciu osób. Ręcznie wykonane wzory zamykają w mosiężnych formach fragmenty ceramiki wykorzystanej w duchu less waste, której barwy inspirowane są kamieniami naturalnymi.

Pozłacany naszyjnik z ceramiką marki ORSKA

ORSKA, znana z upcyclingowych projektów, na jubilerskim stole tchnęła w ceramiczne kamienie drugie życie. Życie pełne piękna. Do stworzenia kolekcji biżuterii Monumental wykorzystała fragmenty wielkowymiarowych płyt Ceramiki Paradyż, które z powodu drobnych niedoskonałości, nigdy nie trafiłyby do domowych wnętrz. W biżuterii ORSKA kończą swoją krótką przygodę i rozpoczynają długie lata życia bliżej ciała, w blasku ciekawych spojrzeń.

> Pozłacane kolczyki z ceramiką z kolekcji Monumental marki ORSKA
Pozłacane naszyjniki z kolorową ceramiką z kolekcji Monumental marki ORSKA

Ceramiczne elementy były ręcznie szlifowane w pracowni ORSKA. Korzystając z diamentowych powierzchni ściernych, jubilerzy pracowali z każdą bryłką osobno. Krucha, acz wytrzymała, materia nie wybacza pośpiechu, dlatego szlifowanie jednego elementu wymagało cierpliwości i czasu. Proces ten przypominał fasetowanie naturalnych minerałów i by go poprawnie wykonać, potrzebna była jednakowa precyzja. Tak przygotowane ceramiczne kamienie oprawione zostały w mosiężne, pozłocone ramy i połączone z geometrycznymi elementami o kutej lub satynowej powierzchni. Całość przypomina jubilerską układankę. Poszczególne elementy łączą się ze sobą tworząc na ciele spójną całość, w podobny sposób, jak ceramiczne elementy scalają się ze sobą w domowych wnętrzach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium