ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Pozłacana biżuteria z ceramiką z kolekcji Monumental ORSKA

Drugie życie pełne piękna

Limitowana kolekcja Monumental udowadnia, że najciekawsze projekty rodzą się na styku nieoczywistości. Ręcznie wykonana biżuteria powstała na przecięciu zupełnie odmiennych, tradycyjnych technik: jubilerstwa oraz ceramiki. Stworzono ją pod czujnym okiem kilkudziesięciu osób. Krucha, ale bardzo wytrzymała materia, została wykonana w kolorach inspirowanych wzorami narysowanymi na skałach przez naturę: ich indywidualnym układem użyłkowania, kompozycjami barw i inkluzji. Wielkowymiarowe odpady poprodukcyjne z linii Monumental Ceramiki Paradyż pocięte zostały na mniejsze elementy, które w warsztacie ORSKA szlifowane były ręcznie, niczym naturalne kamienie. Wykorzystane w duchu less waste, kończą swoją krótką przygodę w pozłacanych, biżuteryjnych formach i rozpoczynają długie lata życia w blasku ciekawych spojrzeń.

Poznaj kolekcję

Monumental

  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość

Kolekcja Monumental - powrót do korzeni

Tworząc biżuterię z kolekcji Monumental Anna Orska wróciła do artystycznych korzeni. Ponownie sięgnęła po niejubilerską technikę i zaadaptowała ją do biżuteryjnych form, udowadniając, że najciekawsze projekty rodzą się na styku nieoczywistości. Projektantka kolejny raz w swoim artystycznym dorobku zmierzyła się z ceramiką – tworzywem, które pełnię piękna i wytrzymałości osiąga ulegając sile ognia. Materiał, kruchy i wytrzymały jednocześnie, zachwyca dwoistą naturą. Od tysięcy lat jest także polem ekspresji artystycznej – bogato zdobione ceramiczne naczynia i kafle spotkać można w świątyniach i pałacach na całej szerokości geograficznej i w różnych momentach historycznej osi czasu. Ceramika niemal od zawsze zachęcała twórców do reinterpretacji, łatwo poddając się artystycznym fantazjom. Nie oparła się także twórczym eksperymentom ORSKA.

Biżuteria z kolekcji Monumental – na styku rzemiosł

Kolekcja Monumental to zapis spotkania dwóch tradycyjnych technik: jubilerstwa oraz ceramiki. Biżuteria powstawała pod czujnym okiem kilkudziesięciu osób. Stworzone w fabryce Ceramiki Paradyż elementy trafiły na jubilerski stół ORSKA, gdzie każdy fragment, niczym naturalny minerał, był szlifowany ręcznie. Tak przygotowane ceramiczne kamienie oprawiono w mosiężne ramy i połączono z geometrycznymi elementami za pomocą drobnych ogniw. Dzięki temu całość przypomina biżuteryjną układankę. Mosiężne, pozłocone formy łączą się ze sobą tworząc na ciele spójną całość, w podobny sposób, jak ceramiczne elementy scalają się ze sobą w domowych wnętrzach.

Biżuteria z kolekcji Monumental - zachwyt naturalnymi strukturami

Fragmenty wykorzystanej ceramiki inspirowane są wzorami narysowanymi na skałach przez naturę, ich indywidualnym układem użyłkowania, kompozycjami barw i inkluzji. Podziw dla artystycznych zdolności natury jest także nieodłącznym elementem DNA ORSKA, która inspirując się przyrodą stworzyła jubilerski ogród pełen biżuteryjnych kwiatów, szyszek, nasion i liści. Odnajdziesz je m.in. w kolekcjach Plantis oraz Bery.

ORSKA x Ceramika Paradyż

Ideą współpracy było wykorzystanie odpadów poprodukcyjnych. To dlatego kolekcja Monumental powstała z wielkoformatowej ceramiki, która z powodu  niedoskonałości nigdy nie trafiłaby do domowych salonów. Wykorzystana w duchu less-waste, w biżuterii ORSKA kończy swoją krótką przygodę i rozpoczyna długie lata życia bliżej ciała, w blasku ciekawych spojrzeń.

Biżuteria z kolekcji Monumental – jak nosić?

Geometryczne, pozłocone formy połączone z klasycznie szlifowanymi ceramicznymi kamieniami utworzyły biżuterię, która syntetyzuje prostotę i oryginalność. Długie naszyjniki, wiszące kolczyki czy efektowe bransoletki z kolekcji Monumental niczym obrazy Gustawa Klimta, założyciela wiedeńskiej secesji, zachwycają klimatycznymi połączeniami złotych figur z kształtami w naturalnych kolorach zainspirowanych kamieniami naturalnymi.

Biżuteria z kolekcji Monumental sprawdzi się zarówno w codziennych stylizacjach jak i wieczorowych zestawach. Efektowna kolia ozdobi prosty t-shirt i doda niebanalności białej koszuli. Krótkie kolczyki na sztyft dobrze odnajdą się w towarzystwie pinów, zaś sztywna bransoletka polubi się z miękkimi, dzianinowymi stylizacjami. Noszona symetrycznie na obydwu nadgarstkach przyciągnie spojrzenia i skradnie uwagę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium