ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Kolekcja Machiny - Oda do techniki

Maszynowa rewolucja trwa w najlepsze! Nowe technologie i coraz bardziej zaawansowane sprzęty i aparatura inspirują wydajnością, precyzją i szybkością działania. Już w czasach rewolucji przemysłowej z impetem wdarły się do naszego życia całkowicie je reorganizując i rozgościły się w nim na dobre, ułatwiając i przyspieszając wiele czynności. Te niepozornie wyglądające elementy, schowane pod efektownymi obudowami, zazwyczaj pełnią swoją rolę nie przyciągając uwagi. W kolekcji Machiny wyciągnęliśmy je z ukrycia i wystawiliśmy na światło dzienne. W charakterystyczny dla nas sposób, zreinterpretowaliśmy technikę, na pierwszym planie stawiając to, co zazwyczaj pozostaje niewidoczne dla oczu. W jubilerskiej pracowni pojedyncze elementy stworzyły zupełnie nową jakość.

Breloki roboty z kolekcji Machiny ORSKA

Niepozorna śrubka

Na sprawne działanie maszyn zgodnie pracują wszystkie elementy. To zachwycające, jak tysiące małych, niepozornych śrubek zmienia się w jedną złożoną całość. Ta symfonia współdziałania dyskretnie szumi lub furkocze za każdym razem, gdy maszyna wprawiana jest w ruch. I to ona wybrzmiewa w kolekcji Machiny. Jubilerska oda do techniki na piedestale stawia element skrywany zazwyczaj pod metalicznym płaszczem obudowy. Niewielkie, mosiężne śrubeczki pod czujnym okiem specjalistów ORSKA utworzyły kolczyki i ozdobiły bransoletki. Połączyły też rurki, tubki i wkrętki tworząc mechaniczne zwierzątka domowe oraz sympatyczne postaci robotów. Trybik i Śrubeczka oraz towarzyszący im kot i pies pozwalają spojrzeć na maszyny z sympatią i z przymrużeniem oka. Biżuteria z kolekcji Machiny dodaje technice ludzkiego oblicza i dzięki odrobinie humoru czyni ją bardziej przystępną. Przewrotnie przesuwa też akcent - to, co przez stulecia mechanizowało wiele procesów, znów stało się przedmiotem ręcznej pracy.

Kolczyki na wkrętkę śrubki ORSKA
Srebrne naszyjniki robociki ORSKA Bransoletki z włanym grawerem ORSKA
Kolczyki na wkrętkę śrubki ORSKA

Bransoletka stworzona specjalnie dla Ciebie

Symbiozę industrialnego i ludzkiego świata podkreślają proste, surowe bransoletki z kolekcji Machiny. Minimalistyczne formy mogą zostać ozdobione personalizowanym napisem o technicznym kroju. To Ty decydujesz, czy na Twojej bransoletce znajdzie się znacząca data, koordynaty ulubionego miejsca czy imię ważnej osoby. Indywidualnie przygotowana bransoletka z kolekcji Machiny łączy konkretne preferencje i potrzeby z niepokornym i charakternym stylem ORSKA. I udowadnia, że najciekawsze rzeczy powstają na styku technologii i human touch.

Długi naszyjnik kot ORSKA
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium