ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Biżuteria, która jest tatuażem. Tatuaż, który jest biżuterią

Poszukiwania i eksperymenty zapisane są w DNA ORSKA. Chcąc poszerzyć definicję biżuterii połączyliśmy dwa pozornie nie pasujące do siebie rzemiosła. Tak powstała innowacyjna kolekcja Tattoo, która jest owocem pracy projektantki Anny Orskiej, jubilerów i specjalistów ORSKA a także jednego z pierwszych mistrzów tatuażu w Polsce, Sławka Frączka. Ręcznie wytworzone wzory są połączeniem tego, co najpiękniejsze w jubilerstwie z tym, co najbardziej charakterne w obrazach wykutych igłą na ciele. To propozycja dla wszystkich, którzy szukają mocnych, odważnych akcentów z jednoczesnym zachowaniem prawa do zmiany stylu.

Bransoletka tatuaż z kolekcji New Stone

Czasochłonny proces

Do stworzenia kolekcji Tatto w duchu less waste wykorzystano pasy transmisyjne, spady po produkcji torebek oraz skórę vintage. Każdy egzemplarz od kilku do kilkunastu godzin tatuowany był wegańskimi, nietestowanymi na zwierzętach tuszami. To czasem nawet trzy dni pracy spędzone nad jedną bransoletką czy naszyjnikiem! Wprost ze studio Sławka ozdobione elementy trafiły do pracowni ORSKA, gdzie zostały oprawione w mosiężne formy o nieregularnej, delikatnie pofałdowanej powierzchni. Oryginalna struktura powstała na skutek podgrzewania palnikiem powierzchni metalu. Kolekcja jest limitowana. Każda sztuka posiada swój indywidualny rys, dzięki czemu jest niepowtarzalna.

Anna Orska i Sławek Frączek - twórcy kolekcji Tattoo
Mela Koteluk w biżuterii z kolekcji Tattoo marki ORSKA

Bogata symbolika i japońskie inspiracje

Wzory, które zdobią biżuterię z kolekcji Tattoo, inspirowane są historią, mitologią i kulturą Japonii, które po swojemu zinterpretował Mistrz tatuażu. Wśród symboli pojawiają się feniksy, które symbolizują pokój; smoki, które niosą ze sobą dobro i pomyślność; piwonie, które reprezentują cesarza oraz kwiaty wiśni, które powiązane są z przemijaniem czasu i ulotnością życia. Bogata symbolika jest ważną częścią kolekcji – tatuaż niesie przesłanie i opowiada historię. O dokładnym znaczeniu symboli z kolekcji Tattoo przeczytasz tu.

Biżuteria z grawerem Peonią Btransoletka z kolorowym tatuażem peonią
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium