ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Plantis - wiecznie żywy zielnik biżuteryjny

ORSKA pełnymi garściami czerpie inspiracje z natury. Silne pędy, zdrowe liście i kolorowe kwiaty wycięte z metalu zamieniają się w pracowni ORSKA w efektowną biżuterię: długie naszyjniki, wiszące kolczyki i szerokie bransoletki. Rośliny znane z domowych ogródków, łąk i lasów są ręcznie malowane i skręcane biżuteryjną śrubką, dzięki czemu ich konstrukcja przypomina misterne origami. Biżuteryjny zielnik ORSKA rozkwita wszystkimi kolorami natury! Obok głębokiej zieleni monstery dziurawej dumnie prezentuje się czerwień maków, błękit niezapominajek, głęboka fuksja miłosny górskiej i biel rumianków. Biżuteryjne kwiaty kwitną cały rok! Są więc dobrą alternatywą dla ciętych roślin, których urok szybko przemija. Naszyjniki, kolczyki, pierścionki i bransoletki w kształcie kwiatów i liści lub z kwiatowymi zawieszkami, zestawione razem tworzą barwne bukiety, które dodają koloru codziennym stylizacjom.

Kolczyki białe kwiaty zawilce z kolekcji Plantis
Artystyczne kolczyki i naszyjnik z rumiankami ORSKA biżuteria

Rumianek

Rumianek jest szczególnie znany ze swych leczniczych właściwości. Istnieje jednak dużo więcej powodów dla których zasługuje na uwagę. Ten skromny przedstawiciel ziół jest nie tylko zdrowy, naturalny i urodziwy, ale też przystępny i bezpretensjonalny. Czyż nie brzmi jak prawdziwy ideał? Mimo, że listę komplementów pod adresem tej zwykłej rośliny o niezwykłych mocach trudno wyczerpać, często nie otrzymuje należnego uznania za swój wdzięk. A przecież można być jednocześnie dobrym i pięknym!

Biżuteria z rumiankiem to zasłużony ukłon dla uroczej aparycji bohatera letnich pejzaży. Białe kwiaty o żółtych wnętrzach, wpatrując się w słońce z łąk i pastwisk, wyglądają jak jego małe odbicia. By kojące właściwości tej błogiej scenerii roztaczać wokół siebie, wystarczy założyć kolczyki z rumiankiem, kwiatowy pin czy naszyjnik z białym kwiatkiem. Rumianek to jednak coś więcej niż piękno i zdrowie. W słowiańskiej tradycji symbolizuje on także prawdziwą miłość i wieź. Dlatego dodatki z tym motywem to doskonała biżuteria ślubna, swym znaczeniem podkreślająca charakter okazji, a także wymowny podarunek dla ukochanych.

Zobacz biżuterię z rumiankiem
Białe przypinki z rumiankiem - biżuteria ORSKA
Przypinki w kształcie różowych i fioletowych bratków - biżuteria ORSKA

Bratki

Bratki są symbolem rodzinnych więzów i braterskiej miłości. Funkcjonują także jako metafora lojalności i oddania. Według legendy za ich pomocą komunikowali się dwaj bracia, wolą ojca żyjący na odległych krańcach ziemi. Dystans nie zmienił ich uczuć wobec siebie – rodzeństwo troszczyło się o siebie nawzajem i wysyłało sygnały o swoim dobrostanie lub potrzebie pomocy za pośrednictwem tych subtelnych kwiatów. W kolekcji Plantis dostępne są piny i kolczyki w kształcie bratków. Kolorowa biżuteria w formie kwiatu podarowana bliskiej osobie może być deklaracją pomocy i symbolem pamięci. Piny i kolczyki bratki sprezentowane rodzeństwu, rodzinie lub przyjaciołom będą przypominać o łączących uczuciach bez względu na dzielącą odległość.

Zobacz biżuterię z bratkami
Duże różowe kolczyki bratki - biżuteria artystyczna

Niezapominajki

Drobne niebieskie kwiaty zdobią łąki i leśne zacisza. Dzikorosnące okazy są pod ochroną, ale niewysokie rośliny są częstym bywalcem ogródków i przydomowych rabatek. Wiosenne rośliny w przyrodzie kwitną od kwietnia do maja, ale w ORSKA ich urok można podziwiać przez całe dwanaście miesięcy! Niezapominajki mają szerokie symboliczne znaczenie. Cicha prośba zawarta w ich nazwie sprawia, że bukiet niebieskich kwiatów często wręczany był przed dłuższym rozstaniem np. przed daleką podróżą. Naszyjnik z niezapominajką lub broszka z niezapominajką będą dobrym prezentem dla ważnych dla nas osób, które chcemy zapewnić, że na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Biżuteria z niezapominajką to także dobry talizman dla osób zabieganych, z głową w chmurach, które potrzebują dyskretnego ściągnięcia na ziemię.

Zobacz biżuterię z niezapominajkami
Niebieskie kolczyki niezapominajki - biżuteria ORSKA
Różowa broszka miłosna górska - biżuteria ORSKA

Miłosna Górska

Miłosna górska to charakterystyczny kwiat polskich gór, który na co dzień zdobi kosówkę, hale oraz brzegi wysokogórskich stawów i strumieni. Rozległy kwiatostan miłosny przykuwa wzrok chłodnym różem. Artystyczna biżuteria to idealny statement piece dla entuzjastów natury, którym bliska jest szczególna troska o jej dobrostan. Biżuteria z miłosną przypomina, że korzystanie z walorów przyrody to przywilej, ale też odpowiedzialność, spoczywająca na barkach każdego z nas. Część dochodu ze sprzedaży miłosny wspiera Tatrzański Park Narodowy.

Zobacz biżuterią z miłosną górską

Liście

W świecie roślin kwiaty skutecznie zagarniają najwięcej uwagi i należy uczciwie przyznać, że zasłużenie. Bogactwu i wyrafinowaniu ich kształtów i kolorów nie sposób dorównać. Podczas gdy te królowe lata i wiosny roztaczają swoje wdzięki, w ich tle nieśmiało prezentują się liście i pędy. Te, mimo, że w nieco bardziej stonowanej palecie kolorystycznej, starają się dotrzymać kroku kwiatom po względem różnorodności kształtów i rozmiarów, budząc w nas pragnienie otaczania się ich kojącą zielenią. Każdemu kto nie poznał przyjemności płynącej z towarzystwa monster, palm, fikusów czy paproci, gorąco rekomendujemy wizytę w palmiarni, gdyż warto to nadrobić . Z kolei uwadze tych już rozmiłowanych w roślinach zielonych polecamy biżuterię z zawieszkami w kształcie liści paproci, monstery, liwistony okrągłolistnej, czy palm, którą znajdziecie w kolekcji Plantis.

Złote kolczyki listki - biżuteria ORSKA

Paprocie

W kolekcji Plantis funkcjonuje cały ekosystem – owady, kwiaty i liście, a wśród nich paproć. Niezwykła, choć często niedoceniana roślina, jest od wieków obdarzana fascynacją, bogatą symboliką i wiarą w jej magiczną moc. Paproć chroni przed złymi siłami, pomaga tym, którzy szukają miłości, wiedzy i oczyszczenia. Paproć ma moc! Warto zaprzyjaźnić się z paprociami. Te w doniczkach doskonale wpłyną na powietrze w naszych mieszkaniach i miejscach pracy. Te w formie biżuterii-talizmanów, jak kolczyki z paprocią czy naszyjnik z listkiem, ciekawie urozmaicą codzienne i biznesowe zestawy, jak również pięknie zamanifestują innym naszą miłość do tego co naturalne, czyste i ponadczasowe.

Zobacz paprocie w kolekcji Plantis
Biżuteria z paprocią z kolekcji Plantis - ORSKA

Insekty

Czym byłyby lasy i łąki bez zwierząt. A wśród nich największą pracę wykonują te najmniejsze gatunki. Gdy już cała kolekcja Plantis rozkwitła i zazieleniła się, powstały doskonałe warunki do życia dla biżuteryjnych owadów. Tak na świat przyszły kolczyki mrówki, naszyjnik ze stonką, broszka z pająkiem krzyżakiem, a także biżuteryjne ćmy, żuki, świetliki czy koniki polne. Obecnie uważa się, że te małe stworzonka żyły nawet wcześniej, niż dinozaury, a wiele z nich do dziś pozostało w praktycznie niezmienionej formie. ORSKA uznała, że warto oddać skromny hołd tym odwiecznym mieszkańcom Ziemi i odzwierciedliła je w autorskiej biżuterii. Pancerze i czułki insektów, mieniące się złotem i srebrem wycięto z metalu i połączono śrubkami. Misterna budowa insektów zmusza do obserwacji, ale też pomaga spojrzeć na owady w inny, nieco bardziej przyjazny sposób.

Biżuteria z owadami z kolekcji Plantis - ORSKA
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium