ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Kolekcja Holos - synergia żywiołów w biżuterii

Ziemia jest napędzana pierwotnymi siłami. Mimo, że często ich nawet nie zauważamy, istnieją przekonania, że sami jesteśmy ich dziełem. Koncepcja elementarnych składników, tworzących rzeczywistość już od starożytności obecna jest na całym świecie. Na ogół wymieniano przynajmniej cztery podstawowe żywioły: ziemię, powietrze, wodę i ogień. Prymitywne moce, poddane interpretacji nabierały znaczeń. Odnajdując w nich inspirację do stworzenia nowej kolekcji biżuterii, ORSKA zaakcentowała ich najbardziej twórcze i harmonijne oblicze.

Biżuteria z kolekcji Holos jest wykonana ze srebra oraz złoconego mosiądzu. Główną inspiracją projektów jest linia, która poddawana różnym nastrojom, multiplikowana i łączona w większe powierzchnie tworzy własny język znaczeń. Każdy z żywiołów został odzwierciedlony w autorskim, linearnym symbolu oraz podkreślony kryształem w adekwatnej kolorystyce.

Pozłacana bransoletka z kolekcji Holos marki ORSKA

Woda

Woda symbolizuje głębię – tę wewnętrzną, emocjonalną i intuicyjną. Ten żywioł nie płynie pod prąd, podąża w zgodzie ze swoją naturą. Przynosi ukojenie i gasi pragnienie – empatii, wrażliwości i uczuć. W naszej biżuterii znak wody przybrał formę miękkiej fali, którą uzupełnia kryształ w kolorze szafirowego granatu. Uważny obserwator dostrzeże symbol wody w pozłacanym pinie z kroplą i niebieskim kryształem. Razem z innymi żywiołami można go odnaleźć w formie łagodnych przypływów, nagłych burz i rwących rzek w kolczykach, naszyjnikach, bransoletkach i pierścionkach ze srebra i złoconego mosiądzu.

Ogień

Ogień to ogromna, intensywna energia, pełna emocji i pasji. Wnosi w życie namiętność – do działania, doświadczania i miłości. W kolekcji Holos odzwierciedliliśmy go w symbolu przypominający płomień świecy. Niesie on ciepło i energię podkreśloną czerwonym kryształem. Symbol ognia odnajdziecie w pozłacanym pinie, a wraz z innymi żywiołami przeplata się w kolczykach, sygnecie i naszyjniku. Warto poszukać samodzielnie.

Pozłacane piny z symbolami żywiołów - biżuteria artystyczna ORSKA
Pozłacana biżuteria z kolekcji Holos - ORSKA
Pozłacane piny z symboami ziemi i powietrza - ORSKA

Powietrze

Wszechobecny żywioł powietrza jest szybki, dynamiczny i oczywiście lotny. Powietrze się nie wstydzi, śmiało wkracza wszędzie i między wszystkich. Biżuteria z kolekcji Holos przedstawia ten żywioł jako kształt nieustannie pędzącego łuku. Dynamiczny znak, w którym linie nagle zmieniają kierunek uzupełnia kryształ o szarobłękitnej barwie, widoczny w srebrnym pinie, naszyjnikach ze srebra, łańcuszkowych bransoletkach oraz pozłacanych kolczykach i naszyjnikach.

Ziemia

Niewiele jest w życiu tak pewnych rzeczy jak ziemia pod naszymi stopami. Żywioł ten jest solidny, wytrzymały i bardzo rzeczywisty. W kolekcji Holos ziemię można odnaleźć w formie minimalistycznego symbolu nawiązującego do widoku pól z lotu ptaka. Tworzą go powierzchnie skonstruowane z linii prostych, czasem połączone w płaszczyzny o prostopadłym zdobieniu, którym towarzyszy kryształ w hematytowej szarości. Znak można odnaleźć w pozłacanej przypince, w srebrnych naszyjnikach, bransoletkach, sygnecie, oraz w biżuterii pozłacanej.

Pozłacany wisior z symbolami żwyiołów - ORSKA biżuteria

W kolekcji Holos (od gr. holos – całość) symbole żywiołów w czystej formie można odnaleźć w pinach. W naszyjnikach, kolczykach, bransoletkach i pierścionkach łączą się i przenikają, współistniejąc razem, tak samo jak w naturze. Synteza żywiołów w biżuterii jest odniesieniem do ich holistycznego charakteru, który zainspirował powstanie kolekcji. W przyrodzie nie można wyizolować żywiołu od pozostałych – wszystkie nieustanie na siebie oddziaływają, tworząc monumentalne, często nieokiełznane efekty.

Nowa kolekcja, przedstawiając symboliczną współpracę żywiołów, zachęca byśmy na szarpiące nas w życiu zawirowania i prądy spojrzeli jak na konstruktywną energię. To balans pomiędzy elementami pozwala uzyskać piękno, harmonię i pełne niuansów dzieła natury. Holos jest metaforą synergii między żywiołami, która pojawia się, gdy dzięki współpracy granice między bytami zacierają się i powstaje nowa jakość.

Pozłacane kolczyki z kolekcji Holos - biżuteria ORSKA
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium