ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Co pozostawimy po sobie antropologom przyszłości?

Plastik jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej problematycznych materiałów na świecie. Kierowani niepokojem o to, co pozostawimy po sobie antropologom przyszłości, razem z zespołem pasjonatów z Boomplastic opracowaliśmy proces reinkarnacji plastiku, udowadniając, że po przetworzeniu i oprawieniu w biżuteryjne formy może stać się przedmiotem pożądania. Pomysł narodził się w oparciu o przekonanie, że wytwarzanie można zastąpić przetwórstwem.

Biżuteria z kolekcji New Stone Duże, nieregularne pierścionki z kolekcji New Stone

Współcześnie tworzone skamieliny jutra

Artystyczna, jubilerska interpretacja plastiku utworzyła kolekcję New Stone, której sercem jest syntetyczny kamień. Czarne bryły ozdobione zostały złotymi opiłkami z pracowni ORSKA, produktem ubocznym procesu tworzenia biżuterii, które dodają mu tęczowego połysku. Klejnot o nieregularnej strukturze i chropowatej powierzchni przypomina naturalną skałę. Jest lekki i wytrzymały, dzięki temu nie obciążą dodatkowo biżuterii. Ręcznie wytworzone egzemplarze opatrzone zostały pieczęcią z napisem "made by HOMO SAPIENS", który ma przypominać, że nasze dzieła to także nasza odpowiedzialność.

Duży wisior z kolekcji New Stone
Nieregularne, duże pierścionki z kolekcji New Stone

Jak powstał syntetyczny kamień?

Nikomu niepotrzebny poprzemysłowy plastik, zmielony na drobne wiórki wraz z mosiężnymi opiłkami, został poddany obróbce termicznej w pracowni Boomplastic. Materiał każdorazowo projektowany jest na nowo, dzięki czemu każda sztuka ma niepowtarzalny charakter. Gotowe bloki materiału wycinane są w kształty zaprojektowane przez Annę Orską, a następnie oprawiane w metal w pracowni ORSKA. Uformowane metodą lanego metalu tworzą nieregularne kształty o chropowatej, surowej strukturze. Konsekwentnie kontynuując działanie w duchu less waste, które przyświeca całej kolekcji, mosiądz wykorzystany do stworzenia biżuterii New Stone zawiera dodatek mosiądzu pochodzącego z recyklingu.

New stone made by Homo Sapiens
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium