ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Kolekcja Bali - jedność w różnorodności

Indonezja cieszy się mianem światowej stolicy rzemiosła artystycznego. Miejscowe tradycje rodziły się jeszcze przed narodzinami Chrystusa, dzięki m.in. chińskim, indochińskim, muzułmańskim oraz hinduistycznym wpływom. Zachwycają oryginalne wytwory kultury brązu, zdobne tkaniny i plecionki, srebrna oraz złota biżuteria.  Projektantka Anna Oska, osiadając w niewielkim rodzinnym gospodarstwie niedaleko Ubud na wyspie Bali, miała jednak w głowie zupełnie inną technikę.

Naturalną inspiracją do kolekcji Bali stały się rzeźby. Obecne na każdym kroku mityczne figury dobrych i złych duchów, które strzegą tam domów, bram, placów i skrzyżowań, dyskretnie wkradły się również w koncepcje etnicznej kolekcji.

Motto indonezyjskich wysp, które głosi jedność w różnorodności, jest szczególnie trafne w tym zakątku świata, nie tylko z uwagi na niezwykłe zróżnicowanie kulturowe i etniczne Indonezji, ale także ze względu na oszałamiającą obfitość tamtejszej natury. Życie na Bali toczy się wśród wspaniałej zieleni i bujnej roślinności, w rytmie wyznaczanym przez zwierzęta. To właśnie ich wpływ najsilniej widać w projektach biżuterii stworzonych na Bali. Miniaturowe czarne i białe rzeźby przybrały formy dziobów i szponów, rybich płetw, kłów rekinów, czaszek ptaków i bawołów. Biżuteria przypomina talizmany, amulety i małe współczesne totemy.

Wszystkie elementy zostały ręcznie wyrzeźbione na wyspie, a następnie trafiły do poznańskiej pracowni artystki, gdzie jubilerzy ORSKA zamienili je w limitowaną kolekcję biżuterii. Każdy element jest unikatowy i zachwyca misternym wykonaniem. Lokalni artyści, którzy je współtworzyli, całe życie doskonalą technikę wykrawania miniaturowych rzeźb, wypracowując niewiarygodną precyzję i cierpliwość. Każdy przedmiot, który wyjdzie spod ich rąk jest efektem wielu godzin skrupulatnej pracy. Takie umiejętności są przekazywane z pokolenia na pokolenie, niczym swoista filozofia życia.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium