ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719

Kamienie naturalne zasługują na własne królestwo nie mniej niż rośliny i zwierzęta, gdyż ich różnorodność i zasięg w niczym nie ustępują innym imperiom. Minerały rodziły się przez wieki, bez pośpiechu nabierając swoich naturalnych struktur i kolorów. Rzeczywiście, doskonałości nie warto poganiać! Dzięki tysiącom lat pracy Ziemi dziś możemy cieszyć się harmonizująca mocą kryształów górskich, wzmacniającym działaniem onyksów czy dobroczynnym wpływem agatów. Kamienie naturalne mogą być oczyszczającym amuletem - jeśli wierzysz w ezoteryczne właściwości. Mogą być prezentem czule przywodzącym najpiękniejsze wspomnienia. Ale mogą też po prostu efektownie zdobić Twoje dłonie, nie tylko od święta.

Terra

 

SZALCHETNE DARY ZIEMI Z KOLEKCJI TERRA

Kolekcja Terra, inspirowana darami Ziemi, jest odzwierciedleniem natury naszej planety – bogata, różnorodna i w ciągłym ruchu. Unikatowe i limitowane linie, sukcesywnie dołączające do kolekcji, powstają pod wpływem inspiracji różnymi minerałami. Po krysztale górskim i onyksie nadszedł czas na agaty i kobaltokalcyty.

LIMITOWANA SERIA UNIKATOWYCH PIERŚCIONKÓW

Naturalne kamienie utworzyły krótką serię pierścionków, z których każdy jest unikatem. Nie ma dwóch takich samych egzemplarzy, podobnie jak w naturze, nie występują dwa identyczne minerały. Szlifowane z jednego kawałka kamienia zachwycają surową formą, wrodzonymi niedoskonałościami i oryginalną powierzchnią. Zaskakują też kolorami. Niepowtarzalne połączenie kolorystyczne są zapisem naturalnego procesu twórczego, który miliony lat temu na zawsze połączył wiele różnych domieszek mineralnych. 

PIERŚCIONKI Z KOLEKCJI TERRA - BARWNE OBLICZE AGATU

Agat jest kamieniem szlachetnym, należącym do rodziny kwarców. Ten wielobarwny kamień, poddany rzeźbieniu i szlifowaniu, w kolekcji Terra przybrał monolityczną formę eksponującą warstwowe przejścia kolorów. Ich ukoronowaniem jest skrząca się krystalizacja na szczycie pierścionka. Niezwykle dekoracyjny charakter powierzchni minerału jest zasługą Ziemi, która przez setki i tysiące lat pracowała nad niepowtarzalnymi strukturami i kolorami.

Agat często nazywany jest kamieniem równowagi fizycznej, emocjonalnej i duchowej. Według niektórych, działa uspokajająco, poprawiając koncentrację i dodając pewności siebie. W ozdobnej formie oryginalnego pierścionka przyciąga uwagę, dodając nieoczywistej elegancji nawet najprostszej stylizacji. Agata lubi towarzystwo innych kamieni naturalnych. Wielobarwny minerał łatwo odnajduje się w towarzystwie biżuterii z innymi kamieniami naturalnymi, które odnajdziesz na przykład w kolekcji Gelato. Delikatne bransoletki w kolorze różowym, błękitnym czy zielonym dyskretnie wesprą efektowny look pierścionka. 

PIERŚCIONKI Z KOLEKCJI TERRA - RÓŻOWA MOC KALCYTU KOBALTOWEGO

Mniej znany, ale niemniej zachwycający, kalcyt kobaltowy urzeka intensywnie różową barwą kryształów. Szara niepozorna skórka ochrania bogactwo w kolorze od pastelowego różu do barw fuksji i magenta. Wyrzeźbione z jednego kawałka skały pierścionki z kolekcji Terra dobrze oddają tę dwoistość - efektowne piękno amarantowych drobin, niczym fasetowane oczko góruje nad obrączką z surowego kamienia.

Według ezoterycznych wierzeń kobaltokalcyt potęguje radość życia wyostrzając indywidualne możliwości dostrzegania piękna. Pomaga zajrzeć w głąb siebie, zauważyć własne emocje i lepiej zrozumieć swoje potrzeby. Motywuje do działania i wspiera rozwój duchowy. Może być wzmacniającym talizmanem; może być prezentem, w którym obdarowujący zamknie dobre życzenia dla obdarowanego, ale może być też po prostu efektowną ozdobą, która nie będąc zwykłym dodatkiem sama stworzy kreację. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium