dodaj do ulubionych
Pozłacana bransoletka z ręcznie zdobioną zawieszką z kolekcji Minakari
towar niedostępny
Opis
- 80% mosiądz złocony + 15% srebro złocone + 5% emalia
- Szerokość do ok. 0,5 cm
- Element podwieszany ok. 1 x 1 cm
- Logo firmowe o średnicy ok. 1 cm
Minakari - Indie namalowane w srebrze
To, co najbogatsze w tradycji minakari często było niewidoczne, bo w Indiach wierzy się, że prawdziwe piękno dojrzewa w ciszy, a nie na pokaz. Dlatego w tej kolekcji to Ty decydujesz, które oblicze pokażesz światu, a które pozostawisz dla siebie. Biżuteria, stworzona w Radżastanie techniką emaliowania grawerowanego srebra, ma dwa oblicza: jedno jest zawsze widoczne dla świata, drugie może pozostać tylko dla Ciebie. To, co intymne, niemal sekretne możesz odwrócić i pokazać w zależności od nastroju, dnia, sytuacji czy poziomu odwagi. Ty decydujesz, co chcesz pokazać.
Pozłacana bransoletka z zawieszkami z kolekcji Minakari
Bransoletka powstała z geometrycznych elementów z pozłacanego mosiądzu o szczotkowanej fakturze. W naszej pracowni przymocowaliśmy do niej zawieszki z pozłacanego srebra wykonane przez indyjskich mistrzów i bogato zdobione z każdej strony. Roślinne ornamenty powstały z emalii w zielonym i niebieskim kolorze - w kulturze indyjskiej zieleń symbolizuje harmonię, płodność i równowagę, błękit natomiast reprezentuje boską ochronę, wewnętrzny spokój i duchową głębię. Tuż przy zapięciu znajduje się jeszcze jedna zawieszka, w której centrum umieszczone jest zielone fasetowane kundan glass czyli tradycyjne indyjskie szkło, które przy każdym ruchu dłoni odbija światło. Brzegi zawieszki ozdobione są wzorami z kolorowej emalii. Geometryczna forma bransoletki w połączeniu z bogato zdobionymi zawieszkami tworzy kontrastującą kompozycję, w której nowoczesna forma i tradycyjne ornamenty przyciągają wzrok.
Historia zdobień Minakari - od królewskich pałaców po współczesną biżuterię
Minakari to starożytna perska technika zdobienia metalu kolorową emalią, której nazwa pochodzi od słów „mina" (niebo) i „kari" (praca) co dosłownie oznacza „pracę w kolorze nieba". Przez wieki techniką tą zdobiono nie tylko biżuterię, ale także elementy architektury królewskich pałaców w Jaipurze, meble, naczynia, pudełka i figurki bóstw. W Indiach, Iranie i Pakistanie minakari stało się symbolem przepychu i wyrafinowania. Elementy zdobione emalią zdobiły przestrzenie dostępne tylko dla elit i rodzin królewskich. Ewolucja techniki przez wieki pozwoliła na doskonalenie metod wypalania i nakładania szkliw mineralnych, co sprawiło, że kolory stały się jeszcze bardziej intensywne i trwałe. Dziś minakari jest cenione jako rzemiosło artystyczne. Jego wieloetapowy proces tworzenia, wymagający precyzji i cierpliwości, sprawia, że każdy element jest miniaturowym dziełem sztuki. Nasza kolekcja Minakari kontynuuje tę tradycję, przenosząc starożytną sztukę do współczesnej biżuterii. Każdy zdobiony element powstaje w zaprzyjaźnionym warsztacie w Radżastanie, gdzie lokalni mistrzowie kultywują technikę przekazywaną z pokolenia na pokolenie. To nie tylko ozdoba - to kawałek rzemiosła z odległych zakątków świata, który możesz nosić przy sobie.
Praca rozpoczyna się od przygotowania srebrnych elementów, które następnie są ręcznie grawerowane. W powstałe zagłębienia nakłada się kolorową emalię, a każdy odcień utrwala osobnym wypałem w odpowiedniej temperaturze. Po każdym etapie biżuteria jest oczyszczana i polerowana. Proces ten powtarza się wielokrotnie, aż kolory zyskają głębię i trwałość. Mimo delikatnego efektu końcowego, minakari wymaga wyjątkowej precyzji, cierpliwości i pełnego skupienia.
Dane techniczne
| Szerokość bransoletki | wąskie bransoletki |
