ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Zrównoważone działania
Lutownie bizuterii - pracownia ORSKA

Lokalne rzemiosło

Biżuteria ORSKA powstaje w poznańskim warsztacie Anny Orskiej lub w zaprzyjaźnionych warsztatach z całego świata! Często tworzona jest w limitowanych ilościach, a niektóre wzory są unikatami. Nieraz biżuteria powstaje na zamówienie, dla konkretnej osoby. To dlatego czasem musisz na nią poczekać do 14 dni! Doceniamy ręczną pracę i lokalne rzemiosło promując rzadkie techniki z różnych zakątków globu. Wśród naszych kolekcji gościła już biżuteria wykonana m.in. z mistrzami z Nepalu, Bali, Wietnamu, Meksyku czy Peru.

Ponadsezonowość

Eksperymentujemy z formą i materiałem tworząc ponadczasowe wzory, których oryginalność nie zależy od przemijających trendów. Nadmierna, spontaniczna konsumpcja nie jest zgodna z DNA marki. W ORSKA zależy nam, byście sięgali po nasze projekty w sposób przemyślany.

Verum - biżuteria z surowymi diamentami
Baltica - biżuteria z bursztynem

Odpowiedzialność i zaangażowanie

Każdego roku wspieramy ważne inicjatywy i organizacje, których misja bliska jest temu, w co wierzymy. Jako marka świadoma i odpowiedzialna społecznie uważamy to za swój obowiązek. Działaliśmy już m.in. z Greenpeace, Tatrzańskim Parkiem Narodowym i Fundacją Mare, która dba o czystość Bałtyku. Nieobce jest nam również zabieranie głosu w sprawach ważnych społecznie.

Up-cycling

Anna Orska jest pionierką up-cyclingu w polskim jubilerstwie, a wykorzystywanie oryginalnych komponentów stało się jednym z jej znaków rozpoznawczych. W kolekcjach ORSKA wykorzystywała m.in. fragmenty zastawy stołowej, okucia mebli, mechanizmy przedwojennych zegarków, stare monety, elementy elektroniki oraz części samochodowe.

Bransoletka z liny żeglarskiej ORSKA
Opakowania biżuterii ORSKA

Środowisko

Wierzymy, że małe kroki mają znaczenie, bo ich suma może przynieść realną zmianę. Dlatego tworząc linię torebek zamiast po skórę zwierzęcą sięgnęliśmy po wegański materiał wykonany z roślin i owocowych odpadów. Nie ustajemy w poszukiwaniu nowych tworzyw, dlatego razem z grupą Boomplastic przekształciliśmy poprzemysłowy plastik w syntetyczny kamień (serce kolekcji New Stone), a z porzuconych sieci rybackich wyłowionych z dna Bałtyku uformowaliśmy zielony klejnot, który zdobi kolekcję Baltica. Zmieniliśmy też opakowania na bardziej przyjazne środowisku, a zamówienia online na życzenie klienta wysyłamy w opakowaniach z drugiego obiegu. Wiemy, że jest jeszcze wiele do zrobienia, dlatego obiecujemy, że na tym nie koniec!

Wybieraj mądrze
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium