Pielęgnacja

Biżuteria marki ORSKA wykonywana jest głównie z mosiądzu. Mosiądz to stop miedzi i cynku w różnych proporcjach.

Dokładamy wszelkich starań,  aby nasze projekty były jak najbardziej wytrzymałe, jednak biżuteria jest produktem delikatnym, wymagającym odpowiedniego użytkowania.

Oto kilka zasad dzięki którym, biżuteria dłużej zachowa swoje walory.

  • Przechowuj mnie w opakowaniu

Do każdego zakupu otrzymają Państwo specjalne pudełko, do przechowywania biżuterii. Opakowanie zapewnia skuteczną ochronę przed światłem i wilgocią.

  • Pilnuj, żebym nie miał kontaktu z chemikaliami:

Przy użytkowaniu biżuterii należy uważać na kontakt z chemikaliami, a w szczególności perfumami i kosmetykami, których używa się na co dzień. Wskutek kontaktu z chemikaliami biżuteria może zmieniać swoją barwę, a także stać się bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne.

  • Chroń mnie przed wodą i wilgocią

Mosiądz jest metalem, który wskutek kontaktu z wodą traci swój jasny, złoty kolor. Dlatego tak ważne jest aby pamiętać o zdejmowaniu biżuterii przy każdym kontakcie z wodą.

Z czasem, nawet przy prawidłowym użytkowaniu, biżuteria będzie nabierać szlachetnej barwy starego złota. Jest to naturalny proces, który zachodzi w rezultacie reakcji metalu z powietrzem. Biżuterię można odświeżyć poprzez profesjonalne czyszczenie w naszej pracowni. Nie należy samodzielnie czyścić biżuterii.

  • Pamiętaj, że jestem towarem delikatnym

Biżuteria jest produktem delikatnym, podatnym na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i zdarzenia losowe. Przy użytkowaniu należy pamiętać o uważnym obchodzeniu się z nią, a w szczególności o zdejmowaniu biżuterii przed wykonywaniem prac domowych, uprawianiem sportu, czy przed pójściem spać.

  • Handmade

Każda część naszej biżuterii, to elementy które powstają dzięki starannej pracy naszych jubilerów. Wszystkie projekty są dopracowywane i wykańczane ręcznie, co sprawia, że każdy egzemplarz jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Dlatego też niewielkie różnice i nieregularności są nieodłącznym elementem naszych produktów.

Zapraszamy do naszych butików, w których można zlecić czyszczenie oraz naprawienie biżuterii.