Pielęgnacja

Biżuteria marki ORSKA wykonywana jest głównie z mosiądzu. Mosiądz to stop miedzi i cynku w różnych proporcjach.

Dokładamy wszelkich starań,  aby nasze projekty były jak najbardziej wytrzymałe, jednak biżuteria jest produktem delikatnym, wymagającym odpowiedniego użytkowania.

Oto kilka zasad dzięki którym, biżuteria dłużej zachowa swoje walory.

Przechowywać w opakowaniu Przechowuj mnie w opakowaniu

Do każdego zakupu otrzymają Państwo specjalne pudełko, do przechowywania biżuterii. Opakowanie zapewnia skuteczną ochronę przed światłem i wilgocią.

ORSKA-ikona Pilnuj, żebym nie miał kontaktu z chemikaliami:

Przy użytkowaniu biżuterii należy uważać na kontakt z chemikaliami, a w szczególności perfumami i kosmetykami, których używa się na co dzień. Wskutek kontaktu z chemikaliami biżuteria może zmieniać swoją barwę, a także stać się bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne.

Chronić przed wilgocią Chroń mnie przed wodą i wilgocią

Mosiądz jest metalem, który wskutek kontaktu z wodą traci swój jasny, złoty kolor. Dlatego tak ważne jest aby pamiętać o zdejmowaniu biżuterii przy każdym kontakcie z wodą.

Z czasem, nawet przy prawidłowym użytkowaniu, biżuteria będzie nabierać szlachetnej barwy starego złota. Jest to naturalny proces, który zachodzi w rezultacie reakcji metalu z powietrzem. Biżuterię można odświeżyć poprzez profesjonalne czyszczenie w naszej pracowni. Nie należy samodzielnie czyścić biżuterii.

Biżuteria delikatna Pamiętaj, że jestem towarem delikatnym

Biżuteria jest produktem delikatnym, podatnym na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i zdarzenia losowe. Przy użytkowaniu należy pamiętać o uważnym obchodzeniu się z nią, a w szczególności o zdejmowaniu biżuterii przed wykonywaniem prac domowych, uprawianiem sportu, czy przed pójściem spać.

ORSKA-Handmade Handmade

Każda część naszej biżuterii, to elementy które powstają dzięki starannej pracy naszych jubilerów. Wszystkie projekty są dopracowywane i wykańczane ręcznie, co sprawia, że każdy egzemplarz jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Dlatego też niewielkie różnice i nieregularności są nieodłącznym elementem naszych produktów.

Zapraszamy do naszych butików, w których można zlecić czyszczenie oraz naprawienie biżuterii.