ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Nasze opakowania

Opakowania są nieodłączną częścią codzienności ORSKA. Otulają biżuterię i torebkę, chronią Twoje przesyłki online i pomagają nam lepiej organizować pracę. Chcąc połączyć estetykę i ochronę z najwyższej jakości wykonaniem oraz jak najbardziej przyjaznym środowisku materiałem, zrezygnowaliśmy z charakterystycznych i lubianych opakowań ORSKA, na rzecz opakowań w łatwiejszy sposób poddających się recyklingowi. To nie był łatwy proces, przyznamy uczciwie, że długo szukaliśmy rozwiązań (i w niektórych zakresach wciąż jeszcze szukamy), które moglibyśmy wdrożyć. Ale było warto! Bo w ORSKA wierzymy, że jeden znaczący krok składa się z kilku mniejszych.

Opakowania jubilerskie i wysyłkowe ORSKA
Elegancko i odpowiedzialnie

Biżuteria ORSKA trafia w Twoje ręce w czarnych, eleganckich opakowaniach wykonanych z papieru. Każde pudełko ozdobione jest charakterystycznym okrągłym logo ORSKA i wyściełane jest miękką gąbką, która chroni biżuterię przed uszkodzeniem. W środku znajdziesz też niespodziankę – czarny, papierowy krążek nasączony specjalnym aromatem. To autorska, oryginalna mieszkanka zapachów, która na stałe wpisała się w DNA marki.

Czarne opakowania jubilerskie ORSKA
Biżuteria na prezent ORSKA

Opakowania na prezent

Jeśli zamierzasz podarować biżuterię lub torebkę w prezencie, powiedz nam o tym! Na życzenie obwiążemy pudełko błękitną wstążką i dołożymy okolicznościową kartkę z życzeniami od ORSKA Team (lub z wybranym przez Ciebie tekstem).

Ekologiczne opakowania do biżuterii ORSKA

Opakowania ORSKA - torebki

Torebkom z kolekcji Vivo towarzyszą specjalne woreczki ochronne, wykonane z surowej, niebielonej bawełny, która cieszy oczy jasnym, naturalnym kolorem. Aby zmniejszyć ilość farby ograniczyliśmy zadruk do czarnych liter ORSKA, nonszalancko rozrzuconych po całej powierzchni woreczka. Całość pakujemy do pudełek kraftowych, a do ich zabezpieczenia używamy papierowej taśmy. By pudełko wygodnie się nosiło, oplatamy je bawełnianymi sznurkami zawiązanymi w praktyczne ucha. Dzięki temu całość można chwycić jak torbę i nie trzeba używać żadnych dodatkowych siatek.

Bawełniane worczeki do torebek damskich ORSKA

Odpowiedzialne pakowanie

Staramy się minimalizować środowiskowe koszty naszej działalności, bo cenimy piękno natury i chcemy o nie dbać. Dlatego świadomie ograniczyliśmy zadruk i zrezygnowaliśmy z foliowanych opakowań na rzecz tych wykonanych z surowego papieru. Zrezygnowaliśmy z foliowania metek biżuterii, a metka z ceną dołączona do kolekcji VIVO zamieni się w łąkę kwietną, jeśli umieścisz ją w ziemi i będziesz regularnie podlewać. Okrągłe pudełka, poliestrowy filc i organzę– które przez kilka lat były znakiem rozpoznawczym ORSKA – świadomie zamieniliśmy na klasyczne, papierowe opakowania i bawełniane woreczki, których wyprodukowanie i utylizacja ma mniejszy wpływ na środowisko.

Metki do biżuterii ORSKA
Biżuteria - sklep internetowy ORSKA

Jak wysyłamy biżuterię?

Zanim pudełko z Twoją biżuterią wyruszy w drogę, starannie zawijamy je w papierową bibułkę i umieszczamy w wykonanym z papieru opakowaniu wysyłkowym. Surowy, kraftowy kartonik udekorowany jest jedynie ozdobnym zadrukiem z rozsypanych literek ORSKA w białym kolorze. Starannie dopasowujemy rozmiar opakowania do wielkości zamówienia, jeśli jednak potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie, do wypełnienia pudełka używamy czarnych papierowych wiórków. Nie stosujemy polipropylenowej taśmy klejącej ani wysyłkowych foliowych kieszeni adresowych– etykietę naklejamy bezpośrednio na pudełko.

Staramy się dostarczać Ci tylko pięknych emocji, jeśli jednak nie trafiłeś z rozmiarem i chciałbyś odesłać swoje zamówienie, zachęcamy Cię do skorzystania z tego samego opakowania. Nasze opakowania wysyłkowe, dzięki dodatkowemu paskowi klejącemu, są jednocześnie opakowaniami zwrotnymi. Wystarczy, że zerwiesz taśmę, usuniesz starą etykietę, nakleisz nową i voila! Twoja paczka znów jest gotowa do drogi.

Pudełka wysyłowe z wtórnego obiegu ORSKA

Pudełko z wtórnego obiegu

Odesłane przez Was opakowania możemy wykorzystać ponownie! W trakcie finalizacji zamówień online możesz zaznaczyć, że chciałbyś otrzymać swoje zamówienie w pudełku z drugiego obiegu. Oznacza to, że wykorzystany kartonik, który już raz był w drodze, po krótkim odpoczynku znów może podróżować. Opakowanie wtórne zabezpieczone jest kraftową taśmą ze specjalnym napisem, która w naszym imieniu podziękuje Ci za Twój odpowiedzialny wybór :)

Okładka na paragon ORSKA

Okładka na paragon

Nieodłącznym elementem zakupów w ORSKA jest okładka na paragon, czyli papierowa koperta w którą wkładamy dowód zakupu. Wygląda niepozornie, ale pełni bardzo ważną rolę! Paragony często się gubią, dlatego każdorazowo zapisujemy na niej numer transakcji oraz datę zakupu. Dzięki temu nawet nie mając ze sobą paragonu możesz reklamować produkt lub swobodnie skorzystać z bezpłatnego odświeżenia. To dlatego warto też dołączać ją do prezentów – mając ze sobą okładkę Obdarowany będzie mógł bez problemu załatwić wszelkie sprawy związane z produktem. Ale to nie wszystko! Na okładce odnajdziesz także wskazówki jak dbać o biżuterię ORSKA, by była źródłem radości przez długi czas.

Zrównoważone opakowania do biżuterii ORSKA

Jak recyklingować opakowania ORSKA

Używaj opakowań ORSKA wielokrotnie, chroń przez uszkodzeniem i zabrudzeniem biżuterię i torebki lub wykorzystaj je jako schronienie dla innych produktów. A jeśli będziesz chciał je wyrzucić, pamiętaj o odpowiedniej segregacji. To proste! Wykonane z naturalnych materiałów opakowania łatwo poddają się procesom ponownego przetwarzania:

• DO PAPIERU wrzuć: jubilerskie pudełeczka (bez gąbeczek), opakowania wysyłkowe (nie musisz zrywać taśm ani etykiet, są papierowe), krążki zapachowe, druki firmowe (koperty, certyfikaty itp.)

• DO PLASTIKU: niebieska, prezentowa wstążka, czarna gąbeczka z wnętrza jubilerskiego opakowania

• Bawełniane woreczki pomogą Ci przechowywać i porządkować. Lubią podróżować, świetnie odnajdują się w walizce. A gdy nie będziesz ich już dłużej potrzebować, umieść je w pojemniku dedykowanym niepotrzebnej odzieży.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium