Wielkanocne mechaniczne jajo z kolekcji Machiny

Aktualności Kolekcje Święta i okazje

Wielkanocne mechaniczne jajko    Kompozycja naszyjników z kolekcji machiny - biżuteria Orska

Co było pierwsze – jajko czy kura? Znamy już odpowiedź na pytanie nurtujące filozofów od lat. Okazuje się, że pierwsza była czekolada. Inspiracją do powstania Wielkanocnej odsłony kolekcji Machiny była czekoladowa pisanka stworzona w 2014 roku wraz z mistrzem czekolady Joanną Klimas-Profus.

W 2014 roku Anna Orska była jedną z osób zaproszonych do uczestnictwa w drugiej edycji akcji  „Moc Czekoladowej Pisanki” organizowanej przez fundację „Mają Przyszłość”. Powstało wówczas dziewięć wyjątkowych pisanek o wysokości  50 cm, w całości składających się z czekolady, a tym samym całkowicie jadalnych. Każda z pisanek została przekazana na licytację, z której dochód został przeznaczony na rehabilitację i leczenie podopiecznych Fundacji.

Wszyscy słyszeliśmy, że z delikatnymi rzeczami należy postępować jak z jajkiem. Widząc orskie jajko, stworzone w technologii druku 3D, zaczynamy wątpić w tę metaforę. Tegoroczne mechaniczne jaja to miniaturowe modele oryginalnej czekoladowej pisanki, mimo, że na pierwszy rzut oka ze słodyczami nie mają wiele wspólnego. Wyglądają pancernie jak granat, trwale jak łódź podwodna i imponująco jak sterowiec. Pomysł za to jest słodki jak czekolada!

Postanie jaja skrupulatnie archiwizowaliśmy. Warto prześledzić jak pomysł ewoluował, począwszy od ogromnej czekoladowej pisanki, przez wizualizację wydruku 3D, prototypowanie, aż po ostateczną formę naszyjników.

Wielkanocne mechaniczne jajko 2  Złote jajko   Wielkanocne jajko 3  Wielkanocne jajko 4  Naszyjnik z kolekcji machiny - biżuteria Orska 2  Naszyjnik z kolekcji machiny - biżuteria Orska 3  Naszyjnik z kolekcji machiny - biżuteria Orska 3  Kompozycja naszyjników z kolekcji machiny - biżuteria Orska 5  


Starsze wpisy Nowsze wpisy


Zostaw komentarz

Pamiętaj, komentarz musi zostać zatwierdzony przed opublikowaniem