Doskonała niedoskonałość pereł

Srebrne pierścionki z nieregularnymi perłami na dłoni na tle nieba

Perły to skarb natury, którego atutów nie trzeba zachwalać. Urzekły ludzi przed wiekami i nie tylko się nie znudziły, lecz od nowa odkrywają przed nami swoje walory. Niegdyś były cenione wyłącznie te doskonale kuliste, o nieskazitelnej kremowej barwie. Dziś najpiękniejsze perły przybierają bardzo różnorodne kształty, rozmiary i kolory. Właśnie one skradły serca współczesnych kobiet. To dowód na to, że gdy przestajemy podążać za określonym wzorcem piękna, odkrywamy znacznie bardziej zróżnicowany, ciekawszy świat.

Srebrne, symetryczne i asymetryczne pierścionki z dużymi, nieregularnymi perłami marki ORSKA biżuteria

O popularność pereł zadbały szeregi znanych i wyrazistych kobiet, otaczających się nimi na przestrzeni lat. Uwielbiane już w antyku, często wyglądają również z ram barokowych i renesansowych portretów. Choć przez wieki moda dążyła ku prostocie, rezygnując z nadmiernej efektowności, kobiety nigdy nie odwróciły się od jasnych klejnotów o satynowym połysku.

Kobieta na tle nieba ze srebrnymi pierścionkami z perłami na dłoni

Co ciekawe, zamiłowanie do pereł podzielały skrajnie różne osobowości i temperamenty. Kochały je ambasadorki kultury i humanizmu, jak Audrey Hepubrn czy Grace Kelly. Jeszcze większy entuzjazm do pereł manifestowała  Coco Chanel – ikona mody i rewolucjonista swoich czasów. Znacznie bardziej powściągliwie, ale równie konsekwentnie dopełniały nimi swój wizerunek kobiety polityki, jak niezłomna Margaret Thatcher, czy wpływowe pierwsze damy, z Jacqueline Kennedy i Michelle Obamą na czele. Styl i wartości tych pań bardzo je różniły. Każda z nich reprezentowała inny wymiar kobiecości, a jednak wszystkie znały swoją siłę i doskonale wykorzystywały umiejętność pociągania za sobą ludzi. Perły poniekąd oddają niezwykłość tych kobiet. Mimo wspólnego charakteru i piękna, są nieskończenie interpretowalne i nie narzucają stylu. Nie przytłaczając właścicielki, podkreślają jej urodę.

Naszyjniki i pierścionki ze srebra z nieregularnymi perłami marki ORSKA biżuteria

Obecnie perły przyjmują najróżniejsze formy. Biżuteria z nimi pasuje zarówno do klasycznych stylizacji, jak i nowoczesnego, minimalistycznego stylu. Zgodnie z dewizą Coco Chanel każda kobieta potrzebuje niezliczonej ilości pereł. Warto jednak uniknąć monotonii i zadbać o to, aby kolekcja była różnorodna i niepowtarzalna. Dlatego też nowa linia biżuterii ORSKA, która powiększyła kolekcję Vietnam, na piedestale stawia doskonałą-niedoskonałą perłę. Nieregularne, duże perły i drobne, owalne egzemplarze stanowią serce linii. Klejnoty zostały ujęte w minimalistyczne, srebrne formy, w pełni eksponujące unikatowe okazy. Modne naszyjniki z nieregularnym perłami, srebrne, asymetryczne kolczyki i bransoletki to amulety przypominające, że natura rzadko się myli. Pozorna niedoskonałość to okazja żeby samodzielnie odnaleźć nieoczywiste piękno, poszukać własnej interpretacji i wyjść poza schemat.

srebrny pierścionek z nieregularnymi perłami naturalnymi marki ORSKA biżuteriasrebrna broszka z nieregularnymi perłami naturalnymi marki ORSKA biżuteria

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem