NOWY GATUNEK W AUTORSKIEJ GROMADZIE INSEKTÓW OD ORSKA

foto na bloga

Od pojawienia się Insektów wśród projektów ORSKA, nie tylko bezpowrotnie przepadł lęk przed nimi, ale też narodziła się szczera sympatia. Uczucie na tyle silne, że Anna Orska postanowiła poszerzyć swą gromadę owadów o nowy gatunek.

Insekty - biżuteria 1    Insekty - biżuteria 2

Chcąc zwabić konika polnego w szeregi Insektów należało zapewnić mu odpowiednie siedlisko. Właśnie dlatego kolekcja poszerzyła się o cały wachlarz liści tropikalnych roślin, takich jak figowiec sprężysty, areka katechu, liwistona okrągłolistna, czy chamedora wytworna. Zielenina jest doskonałym źródłem pożywienia dla młodych osobników. Starszym natomiast zapewnia bezpieczne schronienie. Dzięki temu zabiegowi, zgodnie z oczekiwaniami, podstęp zakończył się sukcesem.

Insekty - tworzenie1    Insekty - tworzenie2

Liczna rodzinka mniejszych i większych cykad, nie przymierzając do szarańczy,  zawładnęła pracownią ORSKA i zaczyna się przygotowywać do zasiedlenia butików. Urocze, mosiężne koniki polne w formie broszek, naszyjników czy kolczyków są prawdopodobnie najbardziej mile widzianymi owadami w historii. Z entuzjazmem są wabione do domów,  a z jeszcze większym nakłaniane żeby przysiąść na dekolcie czy uchu. Doprawdy niezwykłe to zjawisko jak na stawonoga. To musi być zasługa ich wewnętrznego złocistego blasku!

Zdjęcia kolekcji Plantis 1   Zdjęcia kolekcji Plantis 2

Zdjęcia kolekcji Plantis 3    Zdjęcia kolekcji Plantis 4

 

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem