Ajour - koronkowa kolekcja ORSKA już w butikach

foto na bloga - ajour

Koronka to jeden z najbardziej ponadczasowych akcentów w modzie - obecna bez przerwy od sześciu wieków. Wiele trendów w tym czasie przeminęło bezpowrotnie, koronka jednak niezmiennie jest uznawana za symbol delikatności i kobiecości.

Projektowanie Ajour    Kolczyki Ajour

ORSKA przyczyny tego zjawiska doszukuje się w jej niejednoznaczności, tak zgrabnie nawiązującej do kobiecej natury. Ażurowa struktura tkaniny jest zarówno elegancka jak i zmysłowa. Jednocześnie osłania i obnaża. Wijące się sploty nici na pierwszy rzut oka tworzą spójną całość. W zbliżeniu jednak okazują się skomplikowaną plątaniną.

Naszyjnik Ajour   Projektowanie Ajour

Anna Orska ulegając wdziękowi wiekowej sztuki koronkarstwa stworzyła subtelną, ażurową kolekcję biżuterii łączącą miękki wdzięk tkaniny i trwałość metalu. Rękodzieło wykorzystane do stworzenia kolekcji było w rodzinie artystki przez pokolenia. Kolekcja Ajour uwolniła je z zakurzonego kufra pamiątek by w końcu mogło należycie pokazać swoją urodę.

Projektowanie Ajour 2    Naszyjnik Ajour

Kolczyki z kolekcji Ajour   Projektowanie kolekcji Ajour

 

Ajour to ukłon w stronę najpiękniejszych francuskich koronek. Niech ręcznie wykonane koronkowe  kolie i makiety z równym im wdziękiem otulają dekolty i nadgarstki. Biżuteria z nowej kolekcji ORSKA nada najbardziej minimalistycznym kreacjom romantyzmu i zmysłowości.

Kompozycja naszyjników z kolekcji Ajour     Naszyjnik z kolekcji Ajour

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem