Nowa kolekcja Plantis już w butikach

Królestwo roślin jest bardziej rozległe, niż jakakolwiek inna monarchia. Mimo różnorodności roślin wiele z nich podziela umiejętność rozwijania kwiatów. Aromatyczne pąki nie tylko pozwalają im przetrwać, ale też mają niezwykły urok. Kwiaty na całym świecie oczarowują ludzi od pokoleń. Może właśnie w tym leży ich rozbrajająca siła.

ORSKA uformowała już zdrowe pędy i silne liście, zatem przyszedł czas na pełen rozkwit. Projektantka Anna Orska, jako zdeklarowana entuzjastka wszystkich rodzajów kwiatów, wybrała czternaście gatunków. Znalazły się wśród nich zarówno klasyki polskich pejzaży, takie jak mak polny, rzepak czy kwiat wiśni, jak i bardziej egzotyczne rodzaje, z orchideą, frezją czy fuksją na czele.

Odręczne szkice przekształciła w papierowe modele, które następnie wycięła z równej blachy i skręciła zegarmistrzowskimi śrubami, niczym misterne blaszane origami. W ten sposób ORSKA rozwinęła liczne odmiany kolczyków, broszek i naszyjników.

Projekty przykuwają uwagę graficzną elegancją. Nie bez przyczyny kwiaty są obecne przy najważniejszych okazjach w życiu. Doskonale podkreślają kobiecą urodę, a gdy zgodnie z rozczulającym zwyczajem trafią w butonierkę gentelmana, akcentują jego męską elegancję.

Nieprzypadkowo atlas roślin marki ORSKA rozkwita na jesień. Ma on tę zaletę, że jest niewrażliwy na zmiany pór roku. Podczas gdy w letnich miesiącach warto cieszyć się żywymi roślinami, ORSKA postanowiła zadbać by i w tych zimniejszych ich nie zabrakło.