​Nano - Futurystyczna inspiracja stylistką art déco

W butikach ORSKA pojawiła się nowa ażurowa kolekcja biżuterii w geometryczna kształtach. Kolekcja Nano na podobieństwo stylu art déco, łączy uznanie dla eleganckiej sztuki przeszłych epok, z entuzjazmem dla nowoczesności, wyrażonym przez inspiracje konstrukcyjnymi elementami hardware, wszechobecnej technologii.

Nad kolekcją Nano można stoczyć wiele ożywionych dyskusji poszukując inspiracji, która zdecydowała o jej powstaniu. Nie od razu jest jasne czy koncepcja zakiełkowała pod wpływem twórczości Fritza Langa z ubiegłego wieku, czy też współczesnych dzieł Georga Lukasa. Być może jest ona rezultatem spojrzenia na panoramę Nowego Yorku z wyróżniającymi się Chrysler Building i Empire State Building. Geometryczne linie ażurów nasuwają także skojarzenia z rysunkiem technicznym, czy układem elektronicznych przewodów.  W rzeczywistości kolekcja Nano czerpie z różnych dziedzin i stylistyk tworząc nowoczesne eleganckie formy, intensywnie przyciągające wzrok. Wszystkie modele zostały wykonane z alpaki, a następnie wykończane ręcznie w dwóch wersjach kolorystycznych - w odcieniach  srebra i grafitu.  Misterne ażurowe kształty nadzwyczajnie wybijają się na monochromatycznym tle, z prostej kreacji tworząc wysublimowaną kompozycję.
Każda epoka niesie ze sobą wiele wspaniałości. Kolekcja Nano syntetyzuje entuzjazm dla wybitnych artystycznych stylów minionych czasów, jak i estetyki współczesnego przemysłu technologicznego, z niecierpliwością oczekując kolejnych projektowych nowości.