ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Wartości ORSKA: spełnienie
Wartości ORSKA: spełnienie

Czy wiesz, co oznacza litera S w nazwie ORSKA? Kryje się pod nią kolejna wartość, którą kierujemy się na co dzień tworząc dla Ciebie ręcznie robioną biżuterię. Obok odwagi i współdziałania, o których już tu na blogu pisaliśmy, tym razem chcemy opowiedzieć Ci o spełnieniu.

Kiedy projektantka Anna Orska zaczynała przygodę z własną firmą, marzyła o nieograniczonych możliwościach realizacji nawet najbardziej szalonych pomysłów. Pierwsze projekty tworzyła w czasach, gdy autorska biżuteria artystyczna w Polsce była nowością, po którą mało kto miał odwagę sięgnąć. Ania, trochę na przekór trendom, postanowiła robić niestandardowe ozdoby z nieoczywistych materiałów. Pierwsza biżuteria, którą stworzyła pod własnym szyldem, powstała z nikomu już niepotrzebnych żeglarskich i alpinistycznych lin. Historia opowiedziana przez ten niepozorny przedmiot urzekła projektantkę, która nadała jej jubilerską oprawę. Powstała w ten sposób kolekcja miała być tylko symbolem, swego rodzaju pamiątką; stało się jednak inaczej – zainteresowanie z jakim się spotkała przerosło wszelkie oczekiwania. Bransoletki z kolekcji Extreme Sport w różnych odsłonach możesz spotkać w naszych butikach po dziś dzień;)

Wartości marki ORSKA: spełnienie
Kolekcja Extreme Sport

Wsparcie od rodziny oraz pierwszych klientów dodało Ani śmiałości; zaczęła sukcesywnie wdrażać kolejne projekty w duchu less waste. Wykorzystując fragmenty zastawy stołowej, okucia od mebli, mechanizmy przedwojennych zegarków oraz inne elementy, których piękno zachwycało w jej domu rodzinnym, stworzyła naszyjniki, kolczyki, pierścionki i bransoletki z duszą, zaskarbiając sobie opinię pionierki up-cyclingu w polskim jubilerstwie. I choć dziś biżuteria ORSKA ma stałe grono odbiorczyń, początki pracy pod własnym nazwiskiem bywały stresujące – Decyzja o założeniu firmy trochę mnie przerażała. Było wiele niewiadomych, wiele rzeczy mogło się nie udać. Bardziej jednak niż potencjalnej porażki, bałam się, że za kilkadziesiąt lat będę żałować tego, że nie spróbowałam – mówi Anna Orska i dodaje: Swoboda i wolność realizacji własnych pomysłów nie mają ceny. Każda porażka jest lekcją, każdy najmniejszy choćby sukces źródłem ogromnej radości. ORSKA jest moją drogą artystycznego spełnienia bez której nie wyobrażam już sobie siebie.

To artystyczne spełnienie projektantka realizuje od jedenastu lat: od poszukiwania inspiracji i wypraw projektowych, aż do przygotowania prototypów i ręcznej pracy rzemieślniczej. Swoją pasją zaraziła innych – w marce pracują ludzie pełni pasji i doświadczeń, dla których jubilerska pracownia nie ma żadnych tajemnic. Kilkanaście par rąk każdego dnia dba o to, by trafiały do Was projekty przygotowane perfekcyjnie, w najdrobniejszym szczególe. Nadal jednak część wzorów osobiście wytwarza Ania. - Ręczna praca jest moją formą medytacji, ma uzależniającą energię. Nie wyobrażam sobie, że porzucam warsztat. Stukot maszyn i wszystkie zapachy pracowni dają mi poczucie radości – mówi projektantka.

Wartości ORSKA: spełnienie
Anna Orska w Nepalu


Spełnienie ma w ORSKA tyle twarzy ile osób liczy ORSKA Team. Bo za każdą osobą stoi osobna historia. Ale jest jeszcze jeden wymiar, który łączy nas wszystkich. To potrzeba współtworzenia marki zaangażowanej, która przez swoją działalność stara się uświadamiać oraz wspierać inicjatywy i organizacje, których ideały są bliskie wartościom ORSKA. Kiedyś biżuteria z kolekcji Apis popularyzowała adopcję pszczół, specjalnie stworzone bransoletki wspierały transplantologię (uświadamiając o istnieniu donacji organów), naszyjnik OSCAR z kolekcji Love pomagał bezpańskim psiakom. Troska o naszą planetę i otaczające nas środowisko jest dla nas szczególnie ważna, większość idei które staramy się aktualnie wspierać przekłada się w pozytywny sposób na otaczający nas ekosystem. Dlatego używamy opakowań, które są bardziej przyjazne dla środowiska, staramy się nie używać jednorazowego plastiku i eksperymentujemy z materiałami (tworząc naszyjniki, bransoletki, pierścionki i kolczyki z dodatkiem recyclingowanego mosiądzu i/lub z syntetycznym kamieniem z przetworzonego plastiku jak w kolekcji New Stone). To dlatego wprowadzając do marki linię torebek z kolekcji VIVO zastosowaliśmy wegańskie skóry powstałe z roślin i owocowych odpadów. I to dlatego razem z Tatrzańskim Parkiem Narodowym stworzyliśmy biżuteryjną wersję miłośny górskiej, której zadaniem jest popularyzować wiedzę o odpowiedzialnym zachowaniu w górach a całkowity zysk ze sprzedaży pinów z kolekcji New Stone wspiera działania Fundacji Mare - Satysfakcjonujące jest to, że z moimi projektami wiąże się historia, która ma uświadomić ludziom pewne problemy środowiskowe, a moi klienci podkreślają, że to dla nich również bardzo istotne przesłanie – konkluduje Anna Orska.

Wartości marki ORSKA: spełnienie
Kolekcja Apis
Miłosna Górska z kolekcji Plantis
Miłosna Górska z kolekcji Plantis
Wartości marki ORSKA: spełnienie
Kolekcja New Stone
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium