ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Premiera kolekcji Insekty 0
Premiera kolekcji Insekty

Na początku były insekty. Obecnie uważa się, że te małe stworzonka żyły nawet wcześniej niż dinozaury, bo ok. 300 milionów lat temu, a wiele z nich do dziś pozostało w praktycznie niezmienionej formie. Ta idea zainspirowała nie tylko Annę Orską. Swój kreatywny wkład w koncepcję miał również Marcin Gierat, Paweł Zawiślak (Kropki Kreski), WP Onak, Leszek Onak i Paweł Miecznik.

Marcin Gierat wykonał zdjęcia prezentowane w ramach wernisażu podczas oficjalnej premiery kolekcji, która odbyła się 23. października 2015 roku w Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar w Poznaniu. Zdjęcia zostały wykonane dawną techniką fotografii, przy użyciu jednego z pierwszych modeli aparatów. Fotografie powstały na szklanych płytach, po czym zostały zeskanowane i powiększone. Niektóre wydruki dodatkowo zdobią rysunki autorstwa Pawła Zawiślaka, znanego również jako Kropki Kreski. Zawiślak stworzył grafiki, które stały się centralnym elementem części modeli z kolekcji.

WP Onak stworzył film na potrzeby kolekcji Insekty, do którego inspirację zaczerpnął z często spotykanej obawy przed owadami. Wielu boi się insektów. Ten nieuzasadniony lęk, zwany entomofobią towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Jednak to owady boją się nas zdecydowanie bardziej, niż my ich. Mają też dużo silniej wyczulony słuch i łatwo odstraszyć je dźwiękiem. Właśnie ten dźwięk, straszny, wręcz śmiertelny dla nich, ale też, przy odpowiednim natężeniu, nieprzyjemny dla ludzkiego ucha, jest ścieżką dźwiękową filmu, zrealizowanego na potrzeby kolekcji przez WP Onaka. Pragnąc pozostać w klimacie tego, co pierwotne, podczas premiery film został zaprezentowany na archiwalnej taśmie wykorzystywanej w jednym z pierwszych projektorów. Oprócz fotografii i filmu, premierę kolekcji uświetnił pokaz animacji autorstwa Leszka Onaka. Tu również cofamy się do tego, co było kiedyś, w tym przypadku jednej z pierwszych technik animacji, stworzonych na pierwsze komputery.

Ponadto podczas wydarzenia został zaprezentowany film autorstwa Pawła Miecznika, z przedpremierowego pokazu kolekcji Insekty, który we wrześniu  2015 roku odbył się w ramach Klubu Klienta Starego Browaru. 

Formicidae araneus diadematus, trypocopris vernalis- za tymi tajemniczymi nazwami kryją się znane wszystkim mrówki, pająki czy chrabąszcze. Fascynujące w swojej formie, o błyszczących, mosiężnych pancerzach i szpiczastych czółkach, hipnotyzują i budzą respekt. Owadzie kolczyki, naszyjniki i broszki to propozycja dla tych, którzy nie boją się stawić czoła swoim lękom. Bo przecież mosiężny krzyżak nie ożyje i nie zacznie wspinać się po ramieniu…

Premiera kolekcji Insekty ORSKA biżuteria
Premiera kolekcji Insekty ORSKA biżuteria
Premiera kolekcji Insekty ORSKA biżuteriaKomentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium