ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
„Owoce morza” - limitowana seria bransolet stworzonych zgodnie z koncepcją upcylingu 0
Bransoletki z kolekcji Extreme Sport projektu Anny Orskiej, biżuteria ORSKA

Znacie to wspaniałe uczucie towarzyszące podziwianiu pięknej, połyskującej tafli wody? To ono każe nam wędrować setki i tysiące kilometrów do różnych zakątków świata, po to by poczuć ten wyjątkowy spokój. Woda zachwyca, ekscytuje, inspiruje, ale też coraz częściej wprawia w zadumę i niepokój.

Męska bransoletka z kolekcji Extreme Sport - ORSKA biżuteria

Ten potężny żywioł ulega sukcesywnemu zniszczeniu w wyniku zanieczyszczenia. Z łatwością zapominamy, że wszystko co do niego trafia, w rezultacie naturalnego cyklu do nas powraca. Spokój jaki daje woda może skutecznie zniszczyć to, co ona wyrzuca na brzeg. Takie właśnie „owoce morza” zainspirowały Anię Orską do stworzenia limitowanej linii unikatowych bransoletek.

Męska bransoletka z kolekcji Extreme Sport - ORSKA biżuteria

Znalezione na nadbałtyckich plażach, zużyte liny żeglarskie i sieci rybackie w oczach projektantki stanowiły piękną materię do tworzenia. Konieczność nadania nowej funkcji i formy już istniejącym przedmiotom stanowi wyzwanie projektowe, ale jest też okazją do stworzenia przedmiotu cennego dzięki jego niezwykłej historii. Zgodnie z tą koncepcją na pozór bezużyteczne przedmioty zostały potraktowane z nieoczekiwaną czcią. Poszczególne fragmenty lin stały się bazą unikatowych jubilerskich kompozycji, ręcznie oprawionych w srebro i mosiądz. Każda bransoletka jest inaczej zdobiona elementami przygotowanymi pod wymiar danej liny. Powstało jedynie 100 unikatowych bransolet, a każdy egzemplarz z limitowanej serii jest opatrzony indywidualnym numerem.

Męska bransoletka z kolekcji Extreme Sport - ORSKA biżuteria

Słowo recykling – spowszedniałe, a jednak wciąż niedoceniane – to reinkarnacja przedmiotu, który w kolejnym wcieleniu może stać się czymś lepszym. Tworząc piękne i wartościowe przedmioty z materiałów po przejściach sprawiamy, że z niechcianych i szkodliwych stają się cenne i znajdują swoje miejsce na świecie. Służą, a nie zagrażają.

Męska bransoletka z kolekcji Extreme Sport - ORSKA biżuteria

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium