ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
#ORSKAEXPLORING - rozdział V 0
#ORSKAEXPLORING - rozdział V

Koncepcja na orientalną kolekcję zrodziła się jeszcze w Polsce. Na mapie pojawił się Nepal jako kraj słynący z ogromnej ilości rękodzieła. Pomyślałam, że skorzystam z dostępnych tutaj zasobów oraz umiejętności nepalskich rzemieślników. Nie wiedziałam jednak co chciałabym wspólnie z nimi stworzyć. Naturalnie szybko znalazłam inspirację i to nie jedną! :-)

Rzemieślnicy z którymi mam kontakt są bardzo pracowici i doświadczeni. Współpracuję z mistrzem jubilerskim, szlifiernią kamieni wydobywanych w Nepalu, rzeźbiarzami kamieni i metalu. Dla mnie to coś fantastycznego! W pracy projektowo-warsztatowej musiałam zmienić swoje podejście do wszystkiego. Przede wszystkim bogactwa zdobień i ornamentów w lokalnym wzornictwie, a także poczucia czasu i ograniczonych środków jeśli chodzi o narzędzia. Z tego chociażby powodu uważam, że tutejsi mistrzowie są wyjątkowi. Nawet największy problem udaje się załatwić uśmiechem. Nepalczycy są dla mnie bardzo przyjaźni, co przy drobnych niepowodzeniach dodaje otuchy i nie pozwala się poddawać.

Do mojego powrotu zostało już niewiele czasu. Zmęczenie czuję w całym ciele, tym bardziej, że wszystko robimy siedząc przy ziemi. Mam jednak zamiar wykorzystać ostatnie kilka dni w 100%. ;)

Uściski
Ania Orska

Orska exploring Anna Orska w podróży Warsztaty Świata Nepal

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium