ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Natura w najlepszej formie. Limitowana seria wegańskich torebek VIVO by ORSKA. 0
Natura w najlepszej formie. Limitowana seria wegańskich torebek VIVO by ORSKA.

Wybierając każdego dnia, decydujemy o przyszłości. To, co kupujemy ma znaczenie dla środowiska i przyszłych pokoleń. Dlatego, kiedy kilka lat temu Anna Orska zamarzyła o stworzeniu linii torebek, wiedziała, że nie chce pracować ze skórą zwierzęcą. Ta decyzja rozpoczęła długi proces poszukiwania wegańskich materiałów, wykonanych w sposób odpowiedzialny i etyczny. Z pomocą przyszła Anna Pięta, ekspertka ds. zrównoważonej mody. Na postawie szerokiego researchu powstała lista składników, z których z powodzeniem można by przyrządzić smaczną sałatkę. Nieoczywiste połączenia liści alokazji i ananasa, jabłek, winogron, mango i wody kokosowej zaowocowały kolekcją torebek VIVO. Skóry roślinne uzupełnione zostały podszewkami z recycklingowanych butelek PET oraz wysokogatunkowymi tkaninami o intensywnych kolorach, wykorzystanymi w duchu less waste.

VIVO jest pierwszą w Polsce kolekcją torebek, do stworzenia której wykorzystano aż sześć różnych skór wegańskich. Materiały wyprodukowane w różnych zakątkach świata, zostały wytworzone z troską i poszanowaniem środowiska, z surowców będących efektem ubocznym innych procesów (np. produkcji soków jabłkowych lub wina). W wyniku innowacyjnej obróbki owocowe odpady oraz rośliny stały się materiałami, które pod kątem użyteczności i estetyki nie odbiegają od skór zwierzęcych. W dotyku nie poczujesz różnicy, ale ona istnieje. Zobaczysz ją gdy bliżej przyjrzysz się procesowi ich zrównoważonej produkcji.

Do przyjaznych środowisku składników projektantka dodała bogactwo kreowanych form, struktur i funkcjonalności, dla których natura jest nieprzebraną inspiracją. Oryginalny design, inspirowany lub zaczerpnięty wprost z natury, w połączeniu z metalowymi elementami wykonanymi ręcznie w pracowni ORSKA z częściowo recyclingowanego mosiądzu, utworzyły niebanalne formy o biżuteryjnym charakterze. Torebki można personalizować poprzez dodanie jednego z wielu breloków w kształcie drobnych insektów. Kolekcję uzupełnia linia łańcuszków, które można nosić zamiennie z paskami. Dzięki regulowanemu zapięciu sprawdzą się także w roli naszyjnika.

Torebki z kolekcji VIVO są wegańskie, co poświadcza certyfikat PETA - Approved Vegan. Wszystkie wzory są limitowane i opatrzone indywidualnymi numerami. Uszyte w małym polskim zakładzie kaletniczym wyróżniają się ręczną, wyrafinowaną konstrukcją. Te wykonane z liści alokazji są unikatami, posiadającymi indywidualny układ użyłkowania i kolorystykę. Ambasadorkami kolekcji są aktywistki społeczne i ekologiczne: prowadząca podcast MUDA Talks Anna Pięta, blogerka i autorka popularnego profilu na Instagramie o tematyce ekologicznej Paulina Górska oraz ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju i autorka bloga o etycznej modzie Marta Karwacka. Kolekcji towarzyszy kampania w koncepcji kreatywnej Wojtka Onaka. Przeskalowane kwiaty i fantazyjne drzewa to elementy wyjęte ze snu, w których marzymy o świecie harmonijnej i zrównoważonej współegzystencji człowieka, środowiska i piękna. Kroki i dźwięk otwarcia drzwi w filmie zapowiadającym kolekcję w symboliczny sposób pokazują, że ten sen wchodzi w fazę realną.

Ambasadorki kolekcji VIVO: Anna Pięta, Marta Karwacka, Paulina Górska
Ambasadorki kolekcji VIVO: Anna Pięta, Marta Karwacka, Paulina Górska

VIVO to innowacyjne materiały oplatające oryginalne formy. Szwy tworzące naturalne wzory i kształty wygodnie układające się w dłoniach. Wybierz swój model i przewieś go przez ramię. Dotknij, otwórz, zamknij, pogładź, dorzuć drobiazg. Używaj zgodnie ze swoją naturą. Wyobraźnia podpowie Ci najlepsze rozwiązania.

wegańskie torebki z limitowanej kolekcji VIVO, ORSKA
model Papaya z kolekcji VIVO
wegańskie torebki z limitowanej kolekcji VIVO, ORSKA
Model Falena z kolekcji VIVO
wegańskie torebki z limitowanej kolekcji VIVO, ORSKA
model Goji z kolekcji VIVO

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium