ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Jak dbać o biżuterię? 0
Jak dbać o biżuterię?

ORSKA znana z bogatego i różnorodnego wzornictwa tworzy zarówno długie łańcuchy, drobne kolczyki, masywne bransoletki jak i delikatne naszyjniki. Choć każdy z tych wzorów jest inny łączy je to, że niezależnie od kształtu czy wielkości, potrzebuje opieki i odpowiedniej pielęgnacji by zachować swój blask na wiele lat.

Czas jest bezwzględny, zatem każda, nawet najbardziej wytrzymała rzecz, w pewnym momencie ukaże jego wpływ. Przedmioty, których używamy zatrzymują na sobie ślady codzienności. Tak samo jest z biżuterią. Z czasem się zmienia, nabiera indywidualnego charakteru i dojrzewa razem z użytkownikiem. Aby jednak czas działał na korzyść biżuterii, zamiast ją niszczyć, trzeba o nią dbać.

Nasze projekty wykonywane są głównie z mosiądzu. Mosiądz to stop miedzi i cynku w różnych proporcjach. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze projekty były jak najbardziej wytrzymałe, jednak biżuteria jest produktem delikatnym, wymagającym odpowiedniego użytkowania. Przedstawiamy zatem kilka wskazówek, które pozwolą jej pozostać piękną na długo.

  1. Przechowuj biżuterię w opakowaniu

Orska biżuteria - jak dbać o biżuterię

Do każdego zakupu dodajemy specjalne opakowanie do przechowywania. Pozwala ono ochronić biżuterię przed wilgocią i światłem, które mogą wpłynąć niekorzystnie na metal. Nie ma przeszkód żeby biżuterię trzymać we własnych szkatułkach czy opakowaniach, jednak w takiej sytuacji trzeba zadbać o to, aby ograniczały dostęp światła i wilgoci oraz żeby każda sztuka biżuterii była przechowywana oddzielnie. Jeśli biżuteria będzie przechowywana razem z innymi egzemplarzami może się niszczyć mechanicznie przez wycieranie i obijanie. Istnieje też ryzyko, że będzie miała styczność z metalami o specyficznym składzie chemicznym, co może powodować reakcję skutkującą silnym odbarwianiem czy przyspieszonym starzeniem mosiądzu. Sposób przechowywania biżuterii zawsze warto dostosować do jego rodzaju, np. mając okazały naszyjnik lub długi łańcuch warto zadbać o to aby miał odpowiednio dużo miejsca co zapobiegnie plątaniu się. Biżuteria też przecież potrzebuje miejsca i wytchnienia po całym dniu spędzonym na ozdabianiu właścicielki :)

2. Chroń biżuterię przed chemikaliami

Orska biżuteria - jak dbać o biżuterię?

Przy użytkowaniu biżuterii należy uważać na kontakt z chemikaliami, a w szczególności perfumami, kosmetykami i środkami czytości, których używa się na co dzień. Zanim założymy naszyjnik czy kolczyki, powinno się wpierw wykonać makijaż bądź użyć swoich ulubionych perfum, a następnie uzupełnić swój wygląd biżuterią. Jeśli nosi się pierścionki należy je zdjąć przed nałożeniem kremu lub w podczas mycia rąk. Nigdy nie należy sprzątać w biżuterii. Wskutek kontaktu z chemikaliami biżuteria może zmieniać swoją barwę, a także stać się bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne.

3. Pilnuj aby biżuteria nie miała kontaktu z wodą

Orska biżuteria - jak dbać o biżuterię?

Mosiądz jest metalem, który wskutek kontaktu z wodą traci swój jasny, złoty kolor, dlatego tak ważne jest aby pamiętać o zdejmowaniu biżuterii przy każdym kontakcie z wodą. Nieważne czy jest to prysznic, woda morska czy pływalnia - wilgoć niewątpliwie nie wpłynie dobrze na metal. Zawsze warto zdjąć pierścionek gdy myjemy ręce, a przed kąpielą upewnić się, że zostały zdjęte bransoletki, kolczyki, naszyjnik. Nikt nie pomyślałby o kąpieli w ulubionych skórzanych butach ;) Z taką samą dbałością warto podejść do delikatnej biżuterii.

4. Proszę pamiętaj, że jestem delikatny

Orska biżuteria - jak dbać o biżuterię?

Często jesteśmy w pośpiechu i w ruchu, a nasza biżuteria razem z nami :) Przy użytkowaniu należy pamiętać o uważnym obchodzeniu się z nią, a w szczególności o zdejmowaniu biżuterii przed wykonywaniem prac domowych, uprawianiem sportu, czy przed pójściem spać. Należy uważać na wisiory które przy gwałtownym ruchu mogą się o coś obić. Trzeba dbać o to aby w pośpiechu nie wrzucać biżuterii, której nie zdążymy ubrać w domu, do torebki, a jeśli zajdzie taka konieczność to tylko w odpowiednim opakowaniu. Inaczej poobija się ona o zawartość torebki uszkadzając siebie i możliwie inne przedmioty.

Niestety zima zmusza nas do zakładania na siebie wielu warstw. Jeśli jesteśmy zwolennikami broszek i pinów musimy uważać aby nie haczyły się one o szale, swetry czy płaszcze. Czasami wystarczy odrobina ostrożności i uwagi aby utrzymać swoją biżuterię w nienagannym stanie i nie zaszkodzić ubraniom. Warto mieć też na uwadze, że nie wszystko jest wykonane z mosiądzu. W biżuterii wykorzystujemy przeróżne materiały, takie jak kryształy, czy kamienie naturalne. Niektóre są niezwykle kruche, niczym porcelana, zatem wymagają ostrożności.

5. Jestem ręcznie robiony

Orska biżuteria - jak dbać o biżuterię?

Każda część naszej biżuterii to elementy, które powstają dzięki starannej pracy naszych jubilerów. Wszystkie projekty są dopracowywane i wykańczane ręcznie, dlatego też niewielkie różnice i nieregularnośćci są nieodłącznym elementem naszych produktów. To właśnie ludzka praca włożona w tworzenie naszych produktów sprawia, że są one niepowtarzalne.

Z czasem, nawet przy prawidłowym użytkowaniu, biżuteria będzie nabierać szlachetnej barwy starego złota, skóra z której zrobione są niektóre bransoletki i naszyjniki zestarzeje się, a żywica która zalewamy elementy z kolekcji Vintage po paru latach straci swą krystaliczność. Te wszystkie procesy są czymś zupełnie naturalnym. Biżuteria dojrzewa razem z nami i zmienia się w piękny sposób. Nie wszyscy jednak są entuzjastami ciemniejącego ocienia złota czy też jaśniejącego oksydu. W takiej sytuacji można odświeżyć biżuterię poprzez profesjonalne czyszczenie w naszej pracowni - w przeciągu dwóch lat od zakupu oferujemy jednorazowe czyszczenie bezpłatnie. Warto z tego skorzystać gdyż nie należy samodzielnie czyścić biżuterii.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium