ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Biżuteria ORSKA x Muzeum Susch 0
Biżuteria ORSKA x Muzeum Susch

Na zaproszenie Grażyny Kulczyk, specjalnie dla Muzeum Sztuki Współczesnej Susch, Anna Orska stworzyła unikalną linię biżuterii. Projektantka wykorzystała fragmenty kamienia z miejsca, w którym powstało Muzeum. Większość materiału to odłamy bryły wysadzonej dynamitem pod salę Mirosława Bałki, wybitnego polskiego rzeźbiarza.

Skała z Susch mieni się różnymi odcieniami szarości, przechodząc od tonów chłodnych do ciepłych, niekiedy wpadając w zardzewiałe złoto. Niejednorodna struktura zamknięta w minimalistyczną okrągłą formę z mosiądzu, w charakterystycznych dla Orskiej kolorach złota lub oksydowanego srebra, tworzą eleganckie kolczyki, naszyjniki, bransoletki i piny. Elementy były ręcznie cięte i szlifowane w warsztacie w Polsce. Z uwagi na niepowtarzalność kolorystyczną kamienia każdy element ma swój własny unikalny charakter.

Muzeum Susch zainicjowało swoją działalność 29 grudnia 2018 roku. W niewielkiej szwajcarskiej miejscowości prezentowane są prace uznanych polskich artystów w tym m.in. Moniki Sosnowskiej, Zofii Kulik, Jarosława Kozłowskiego oraz Joanny Rajkowskiej. Biżuterię Anny Orskiej będzie można nabyć w Muzeum od sierpnia 2019 roku.

 

Artystyczna biżuteria ORSKA dla Muzeum Sztuki Współczesnej Susch
Artystyczna biżuteria ORSKA dla Muzeum Sztuki Współczesnej Susch
Artystyczna biżuteria ORSKA dla Muzeum Sztuki Współczesnej Susch

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium