ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
Biżuteria idealna na letnie wieczory 0
Biżuteria idealna na letnie wieczory

Im większa biżuteria tym lepiej. Złote, przykuwające wzrok ozdoby w kształcie kół i medalionów podbiją Wasze serca. Okręgi, kółka, kółeczka, na kolczykach, pierścionkach i naszyjnikach mają błyszczeć jak złote monety na dnie skrzyni pełnej skarbów. 

 

okrągłe pierścionki z monetami i kryształami Swarovski Elements
Pierścionek okrągły z monetą z kolekcji Dukaty

Koło to figura idealna i nieskończona, o niezwykle długiej historii i bogatym znaczeniu. To również kształt o szerokim zastosowaniu w sztuce zdobniczej i architekturze. Wyróżnia się doskonałością formy - wszystkie jej punkty pozostają w tej samej relacji w stosunku do centrum. W buddyzmie chińskim jest jednym z ośmiu emblematów pomyślności. Warto nosić blisko siebie coś okrągłego, żeby zapewnić sobie dobrobyt i szczęście.

Okrągłe kolczyki z kryształami Swarovski marki ORSKA biżuteria
Biżuteria z kolekcji Machiny

W starożytności czymś powszechnym było pojmowanie słońca jako koła. Ogromną popularnością cieszyły się różne festiwale i obrzędy takie jak „Ogniste koło”, które spuszczano po stoku podczas ludowych świąt słonecznego przesilenia. Funkcją kół ognistych było głównie pobudzanie słońca w jego wędrówce i przepędzanie zimy oraz śmierci. Koło w tej tradycji to słońce, ruch pobudzający wszystko do życia i radość z kolejnej przeżytej wiosny.

Bransoletki z okrągłymi zawieszkami w kształcie monet z kolekcji Dukaty
Biżuteria z kolekcji Dukaty

Niech zatem okrągłe, efektowne medaliony zdobią kolczyki i naszyjniki. Im większe i bardziej efektowne, tym lepiej. Zapomnijcie o minimalizmie i postawcie na rozmiar XXL – niechaj ozdoby rosną i rosną! Błyszczące, złote, odbijające promienie słoneczne i, naturalnie, okrągłe – znajdziecie w naszej kolekcji RAY. Jasny blask odbity od powierzchni soczystych kryształów i bogatych medalionów wykorzystanych w kolekcji RAY, urzeka z prędkością światła.

Naszyjniki z medalionami  z kryształami Swarovski marski ORSKA bizuteria
Biżuteria z kolekcji Ray

Skoro mówimy o złotym słońcu, to pozwólmy sobie marzyć dalej i pomyślmy o morzu. Kolekcja RUNDO swą grafitową, falistą powierzchnią przypomina niespokojną toń morską, a okrągłe formy mosiężnych elementów przywodzą skojarzenia z kręgami na wodzie. Ręcznie kute plastry, o różnorodnych powierzchniach, pozwalają na rozbudowywanie struktury projektu w nieskończoność, na wzór bezkresnych powierzchni oceanów.

Magia okrągłej biżuterii, którą zaprojektowała Anna Orska, nie polega tylko na inspiracji doskonałą figurą. Wszystkie projekty tworzone są ręcznie, z niezwykłą troską, uważnością i uczuciem. Dzięki temu do tej perfekcyjnej formy, oprócz jej bogatej symboliki, trafia emocja, którą wkładamy w każdy projekt.

Duże, okrągłe kolczyki oraz okrągły pierścionek marki ORSKA biżuteria
Biżuteria ORSKA

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium