ORSKA
Zapraszamy do kontaktu: sklep@orska.pl I 501 152 719
100% dla morza. Inicjatywa ORSKA dla Fundacji MARE 0
100% dla morza. Inicjatywa ORSKA dla Fundacji MARE

W ORSKA doceniamy pracę wszystkich, którzy poświęcają swój czas by zadbać o nasz wspólny dom. Dlatego co roku wspieramy ważne inicjatywy i organizacje, które próbują rozwiązać najbardziej palące współczesne problemy. Do tej pory m.in. współpracowaliśmy z Greenpeace czy Tatrzańskim Parkiem Narodowym, któremu przekazaliśmy (i wciąż przekazywać będziemy) część dochodu ze sprzedaży broszek i kolczyków w kształcie miłosny górskiej, które znajdziecie w kolekcji Plantis.

Bohaterem najnowszej kolekcji ORSKA jest syntetyczny kamień powstały z raz już wykorzystanego plastiku, który nie miał przed sobą dalszej przyszłości. Kolekcja New Stone to ostatni przystanek na jego krótkiej trasie - dzięki niej zyskuje długie i dobre życie. Ograniczenie nadprodukcji tworzyw sztucznych to kwestia, która wymaga natychmiastowych działań. Trwałe materiały nierzadko wykorzystywane są jednorazowo. Część z nich trafia do mórz i oceanów, gdzie zagrażają życiu wodnych zwierząt, niszczą ekosystemy, a także rozpadają się na mikrocząsteczki, finalnie lądujące na naszych talerzach (np. w potrawach z ryb).

Morze plastiku to realne zagrożenie, nie tylko dla homo sapiens. Już dziś, co sześćdziesiąt sekund, odpady o objętości, która wypełniłaby śmieciarkę, trafiają do mórz i oceanów. Według raportu Ellen MacArthur Foundation przy zachowaniu obecnego tempa konsumpcji i zużycia w 2050 roku liczba ta zwiększy się aż do czterech na minutę! W efekcie do połowy tego stulecia w morzach i ocenach więcej będzie odpadów niż ryb.

Biżuteria artystyczna ORSKA - 100% dla morza, kolekcja New Stone

Nie możemy czekać bezczynnie. Pamiętając, że suma małych kroków może zaprowadzić nas daleko, postanowiliśmy całkowity dochód ze sprzedaży pinów z kolekcji New Stone wesprze działania Fundacji MARE. To jedyna organizacja pozarządowa w Polsce, której działania skupiają się wyłącznie na ochronie ekosystemów morskich, ze szczególnym naciskiem na ochronę ekosystemu naszego rodzimego Morza Bałtyckiego. Prężnie działający zespół MARE odpowiedzialny jest m.in. za organizację głośnej akcji "Czysty Bałtyk" w ramach której z dna morskiego wyłowiono łącznie blisko 147 ton odpadów.

Ręcznie wykonana biżuteria projektu Anny Orskiej podczas noszenia przypomina o przesłaniu, które w sobie zawiera. Dwa rodzaje uniwersalnych pinów z syntetycznym kamieniem, które świetnie sprawdzą się zarówno w damskiej jak i męskiej garderobie, znajdziecie w butikach stacjonarnych oraz na orska.pl

Wystarczy kliknąć tu.

Biżuteria artystyczna ORSKA - 100% dla morza! Kolekcja New Stone

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium